ClickCease

טיפול חדש בנשירת שיער עם PRP ותאי גזע

טיפול בנשירת שיער , טיפול בהתקרחות. שילוב חדשני ועוצמתי של תאי גזע ממקור שומן ופלזמה עשירה בטסיות
טיפול נשירת שיער
תוכן הענינים
  Add a header to begin generating the table of contents

  נשירת שיער - למי מתאים הטיפול החדש?

  טיפול נשירת שיערהתקרחות תורשתית היא הסיבה העיקרית לנשירת שיער. הצורה התורשתית מאופיינת באיבוד שיער והתקרחות הדרגתית . מבעיה זו סובלים רוב הגברים ומחצית מהנשים. טלוג’ן אפלוביום Telogen Effluvium. בטלוג’ן אפלוביום יש הידקקות כללית של כל השיער בקרקפת ונשירת שיער בכמות רבה. מבעיה זו סובלות בעיקר נשים. התקרחות אזורית – אלופציה אראטה – Alopecia Areata , התקרחות במקומות מבודדים בצורת עיגול. נובעת מכך שמערכת החיסון תוקפת את זקיקי השיער. 

  נשירת שיער והתקרחות - מטרת הטיפול

  טיפול נשירת שיער שלבים צמיחת השיערהשיער תמיד נמצא בשלבים מסוימים. מטרת כל טיפול של נשירת שיער היא להביא כמה שיותר שיערות לשלב הצמיחה. במחקרים ומנסיון טיפול של רופאים רבים הוכח שטיפול PRP – פלזמה עשירה בטסיות מעודד כניסה של שיערות לשלב צמיחה. ב-PRP זה קורה עקב הפרשת חלבונים מיוחדים – פקטורי גדילה. סוג נוסף של תאים שמשחק תפקיד חשוב בהצמחת שיער הם תאי גזע. המקור הכי טוב להפקת תאי גזע – שומן עצמי , כלומר רקמת השומן של המטופל. 

  תמונות לפני ואחרי טיפול נשירת שיער

  לפני אחרי
  לפני אחרי

  האפשרויות לטיפול בנשירת שיער והתקרחות

  תרופות

  • מינוקסידיל , ניתן בעיקר בצורה מקומית כמו תרסיס. לאחרונה הוכחה יעילות ובטיחות גם במתן בצורת כדורים.
  • פרופסיה או finasteride – פועל במנגנון הורמונלי. מעכב את ההורמון העיקרי האחראי על נשירת שיער והתקרחות – DHT . 

  פלזמה עשירה בטסיות PRP

  מבוסס על איסוף דם מזרוע המטופל. הדם עובר תהליך הפרדה על ידי סירכוז. בסוף התהליך מבודדים את הטסיות מכלל תאי הדם. הטסיות מפרישות חלבונים מסוגים רבים – פקטורי גדילה. החלבונים משפרים זרימת דם לקרקפת, מעודדים כניסת זקיקים לשלב צמיחה ומשפרים את איכות העור. 

  טיפול ריג'נרה - rigenera

  טיפול ריג’נרה מבוסס על תאי עור שנלקחים מאזור העורף. לאחר הפיכת תאים אלה לתמיסה שניתן להזריקה התאים מוזרקים לקרקפת העליונה. הטיפול פשוט לביצוע וכמעט נטול תופעות לוואי. הטיפול מצליח ב-80% מהמטופלים שעוברים אותו. בממוצע יש עליה של 15% בצפיפות ועובי השיער הקיים. כאן אפשר לקרוא בהרחבה על הטיפול. 

  השתלת שיער

  טיפול שמתאים למצבים של התקרחות מלאה. במצבים אלה טיפולים תרופתיים וטיפולים רגנרטיביים שמבוססים את תאים או רקמות של מטופל עצמו לא יעילים. לאחר השתלת שיער מומלץ להמשיך טיפולי PRP לצורך תחזוקה כדי לשפר את תוצאה ההשתלה. כשאר מוסיפים PRP להשתלת שיער צפיפות הזקיקים המושתלים עולה ב-15% נוספים. 

  מהם תאי גזע ומה תפקידם בטיפול בנשירת שיער?

  תאי  גזע הם תאים עם יכולת התמיינות לתאי רקמה שונים. בנוסף הם משפיעים על התחדשות הרקמה אליה הם מגיעים. תאי גזע אפשר להפיק מכמה מקורות – למשל מח עצם. אחד המקומות הנפוצים להפקת תאי גזע – שומן עצמי. במקרה זה תאי הגזע יקראו adipose derived stem cells – תאי גזע ממקור רקמת שומן. את תאי הגזע מפיקים משומן הנשאב מאזור הבטן או מעל הברך. תאי הגזע מפחיתים תהליך דלקתי, מעודדים צמיחה של תאי שיער חדשים ומפרישים פקטורי גדילה חשובים שלא ניתן לקבלם מתאים אחרים. 

  איך מתבצע טיפול בנשירת שיער על ידי תאי גזע ו-PRP?

  שאיבת השומן נעשית בתנאי מרפאה בהרדמה מקומית. השומן נשאב על ידי צינורית בקוטר 2-3 מ”מ – קנולה. השומן המופק עובר תהליך פירוק וסירכוז . בסוף התהליך מתקבל נוזל שמכיל בתוכו בעיקר תאי גזע ממקור שומן. תאי גזע אלה מערבבים עם פלזמה עשירה בטסיות – PRP . את התוצר הסופי מזריקים לעור הקרקפת. 

  תוצאות הטיפול בנשירת שיער

  צפיפות השיער עולה בממוצע ב-25% . שיער שהיה בשלב ניוון או עצירה – נכנס ברובו לשלב הצמיחה. כמו כן עולה עובי השיער. כל זה מתבטא היטב במראה החיצוני ובתחושת המטופלים. כיוון שמדובר בשילוב של 2 שיטות – התוצאות יותר טובות מאשר כל שיטה בנפרד. 

  טיפול תאי גזע בנשירת שיער - שאלות נפוצות

  שאיבת השומן נעשית תמיד בהרדמה מקומית . לאזור ממנו נשאב השומן מוזרקת תמיסה עם ריכוז נמוך של לידוקאין ואפינפרין. תפקיד התמיסה להוות תווך נוזלי אליו יגיעו תאי השומן המפורקים על ידי צינורית השאיבה. תמיסת ההרדמה גם תורמת לאילחוש וכך הפעולה כמעט ואינה מורגשת. 

  ב-PRP צריך סדרה של טיפולים להשגת תוצאה. בטיפול תאי גזע מקובל לעשות טיפול אחד ובהמשך להוסיף לפי הצורך. התדירות היא לא יותר מפעם בשנה. 

  פעולת שאיבת השומן כרוכה באי נוחות קלה. לאחר הפעולה נשארת רגישות באיזור השאיבה למספר ימים . רגישות זו אינה מגבילה בפעילות. ההזרקה לקרקפת נעשית ללא הרדמה וכרורכה גם היא באי נוחות קלה. 

  טיפול בנשירת שיער הוא תהליך הדרגתי. אי אפשר לקבל תוצאה מידית כי לשינוי בצמיחת שיער דרוש זמן של חודשים. אחרי 3 חודשים יש כבר שינוי שאפשר להדגים בתמונה. במקרים מסוימים גם אחרי חודש כבר יש שינוי למשל עצירה או הפחתה של נשירת שיער. 

  ליעוץ עם ד"ר באבאיב חייגו 0723384653
  או השאירו פרטים בטופס
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  Call Now Button
  ×