ClickCease

מילוי ועיצוב עצמות לחיים - המדריך המלא 2020

טיפול של מילוי עצמות לחיים אמור לעצב את הלחיים, להרים אותן ולתת נפח לפנים שלך. אם קיימים קמטים אז הטיפול הזה יכול לשפר גם את הקמטים.

לכמה זמן מחזיק חומר המילוי בלחיים? ​

משך הזמן תלוי בחומר. אם מדובר בחומצה היאלורונית אז הזמנים הם 6 חודשים עד 12 חודשים. במקרה של חומרים שמבוססים על סידן, זה יכול להגיע לשנה וחצי. גם חומצה היאלורונית וגם חומר מילוי מבוסס על סידן מתפרקים בסופו של דבר ונעלמים מתוך הגוף. חומר מילוי טבעי וארוך טווח ביותר הוא שומן עצמי. בשומן עצמי אנחנו שואבים שומן מבטן או ממותניים, מפרקים אותו בצורה חלקית ומזריקים אותו לאזורים שאותם אנחנו רוצים למלא. גם באזור הלחיים אפשר לעשות מילוי של שומן עצמי וזה נותן תוצאה מאוד יפה.

יעוץ אונליין חינם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדוע עם הזמן עצמות הלחיים הופכות לפחות בולטות?

הלחיים ובאופן כללי אמצע הפנים הם מרכיב מאוד חשוב בצורה של הפנים. אזור הלחיים מאבד את הנפח בגלל ספיגת עצם מצד אחד, ובגלל הידלדלות של מדורי השומן מצד שני.
מטרת מילוי הלחיים היא להחזיר את אותו הנפח שהולך לאיבוד. הוכח שמטופלות שעברו את הטיפול הזה, מרגישות טוב עם עצמן ומרגישות הרבה יותר טוב לגבי המראה שלהן.

ספיגת העצם והירידה ברקמת השומן גורמים גם לרפיון של העור ולהדגשת הקמטים בעור, ולכן כשמחזירים את הנפח וממלאים את עצמות הלחיים, גם הקמטים מתיישרים ומקבלים הרמה של הפנים. השיפור שמקבלים אחרי טיפול של מילוי לחיים, הוא כל כך משמעותי שזה אחד הטיפולים הראשונים שלפעמים צריך להציע למטופלת שבאה לטיפול אסתטי.

החזרת הנפחים בלחיים מתקנת גם את הקפל הנזולביאלי, זה הקפל שנמצא בצידי השפתיים. הרבה מטפלים מזריקים חומר מילוי לתוך הקמט הנזולביאלי עצמו ופשוט מנפחים אותו עם הזמן. זו טעות , הטיפול הנכון הוא למלא מעליו באזור הלחיים, להרים את הלחיים ובכך להפחית את הקפל הזה.

מילוי לחיים
מילוי לחיים

איך מתכננים טיפול של מילוי לחיים?

הטיפול מתחיל בייעוץ שבו הרופא בודק את המטופלת, שואל לגבי טיפולים קודמים, לגבי ניתוחים, טראומות או שתלים באזור לחיים. הרופא ימליץ אם אפשר להפסיק מדללי דם, לפחות עשרה ימים לפני הטיפול כדי להפחית את הסכנה של נפיחות ודימום. הרופא יבדוק את מבנה הפנים ויתרשם האם יש אסימטריה בצד מסוים. אם הרופא שם לב לכך, שצד אחד פחות בולט אז באותו צד יוזרק יותר חומר מילוי. מבנה הלחי האידיאלי הוא לא עגול, אלא אובלי והפסגה של הלחי במבנה שלה אמורה להיות לא באמצע הלחי, אלא קצת הצידה ולמעלה.

איך נדע את המיקום האידיאלי של הזרקת חומר מילוי בלחיים?

כדי למצוא את הנקודה הנכונה באזור הלחיים, אנחנו משתמשים בקווי הינדרר. הינדרר היה פלסטיקאי שהתעסק בשתלים בלחיים וכדי למצוא את האזור האידיאלי המדויק, הוא היה מצייר קווים בפנים שמחברים בין זווית העין לזווית הפה ובין הנחיר לאוזן וכן בין זווית העין לאוזן. ובסופו של דבר, היה מתקבל מיקום מדויק שבו הוא היה שם את השתל. זה גם המיקום שבו כדאי להשקיע את רוב הזרקת חומר המילוי בלחיים.

המראה הצעיר מתקבל כשיש לפנים צורה של משולש וכשאמצע הפנים, אזור הלחיים הוא מלא. אבל הפרופורציה כאן היא מאוד חשובה וצריך להימנע מהזרקת יותר מידי נפח.

חומרי המילוי לעיצוב לחיים: תפקידם להוסיף נפח מעל וסביב עצמות הלחיים. על-ידי מילוי באזור הלחיים אפשר ליצור מראה של עצמות לחיים בולטות ועל ידי מתיחת העור אפשר להחליק את הקמטים שקיימים באזור.

סוגים שונים של חומרי מילוי

יש כמה סוגים של חומרי מילוי למילוי עצמות הלחיים, הסוג הנפוץ ביותר הוא חומצה היאלורונית, דוגמאות: אלג’נס , רסטילן, ג’ובידרם. סוג נוסף של חומרי מילוי מבוססים על סידן, הם נשארים הרבה יותר זמן ברקמה ומדגישים יותר חזק את עצמות הלחיים. הדוגמה הקלאסית לחומר כזה: רדיאס. חומרי מילוי העשויים מאותו חומר כמו החוטים רק שהם מיוצרים בצורה של ג’ל הניתן להזרקה – נקראים אלנסה

לכמה זמן מחזיק חומר המילוי בלחיים?

משך הזמן תלוי בחומר. אם מדובר בחומצה היאלורונית אז הזמנים הם 6 חודשים עד 12 חודשים. במקרה של חומרים שמבוססים על סידן, זה יכול להגיע לשנה וחצי. גם חומצה היאלורונית וגם חומר מילוי מבוסס על סידן מתפרקים בסופו של דבר ונעלמים מתוך הגוף. חומר מילוי טבעי וארוך טווח ביותר הוא שומן עצמי. בשומן עצמי אנחנו שואבים שומן מבטן או ממותניים, מפרקים אותו בצורה חלקית ומזריקים אותו לאזורים שאותם אנחנו רוצים למלא. גם באזור הלחיים אפשר לעשות מילוי של שומן עצמי וזה נותן תוצאה מאוד יפה.

איך מחשבים כמה נפח להזריק?

ידיעת האנטומיה חשובה מאוד במילוי הלחיים. באזור הלחיים עוברים עורקים חשובים כמו עורק ה-facial ועוד עורקים נוספים שחלקם מתחברים לעין. ידיעת מיקום העורקים חשובה למניעת סיבוכים וכן להפחתה של היווצרות שטף דם.
יש הרבה טכניקות של הזרקה למילוי לחיים. יש טכניקה של הזרקה נקודתית לאורך עצם הלחי, יש טכניקה של שימוש בקנולה ופיזור חומר המילוי בצורה קווית, ויש טכניקה של פיזור חומר המילוי בצורת רשת. עקרונית, מילוי עם קנולה עדיף בגלל הבטיחות שלו, בגלל שקצה הקנולה הוא כהה ויש פחות סיכוי שיכנס לכלי דם. עם קנולה יש פחות סיכוי לסתימה של כלי דם על-ידי חומר המילוי ופחות סיכוי שכלי הדם ידמם. לכן הזרקה עם קנולה מפחיתה סיכוי לשטף דם או נפיחות אחרי הטיפול.

יעוץ אונליין חינם

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

הזרקת שומן עצמי למילוי לחיים

שומן עצמי אפשר לשאוב ולהזריק בכל מקום בפנים. ההזרקה נעשית עם צינורית כהה – קנולה. ההזרקה אמורה להיות עמוקה מתחת לשריר ובמנות קטנות, על מנת למנוע מצב של גושים. שיטת הזרקה כזאת של שומן עצמי נותנת את התוצאות הכי ארוכות טווח במילוי הלחיים. החיסרון בשיטה זו – היותה פולשנית ומצריכה שאיבה מאזורים אחרים בגוף, כמו בטן, ירכיים או מותנים.

שלבי ההזרקה למילוי לחיים ותהליך ההחלמה

הרופא מבצע חיטוי. יתכן שלפני הטיפול, הרופא ישתמש במשחת אלחוש. לפעמים מזרק המילוי עצמו יכיל חומר אלחוש. ההזרקה פשוטה ונמשכת כרבע שעה, בדרך כלל לא כרוכה בכאב, התוצאה נראית מיידית. לוקח כמה ימים לחומר המילוי להתיישב סופית ולתפוס את הצורה שלו באזור הלחיים. אפשר לנהוג חזרה הביתה ולחזור לפעילות מיידית לאחר הטיפול.

אחרי הטיפול מומלץ לא לישון על הלחיים, עדיף לישון עם הפנים למעלה, על הגב. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך יומיים, כדי לאפשר לחומר המילוי לתפוס את מקומו ולקבל צורה. הימנעי מלגעת בפנים ושמרי על הפנים נקיות על מנת למנוע זיהום.

מהם היתרונות במילוי לחיים?

אם נשווה את מילוי הלחיים לטיפולים אחרים כמו מתיחת פנים ניתוחית או שתלים, יש למילוי לחיים מספר יתרונות בולטים. המילוי יכול להתבצע במרפאה ודורש מעט הרדמה, או יכול להתבצע כלל ללא הרדמה. ההחלמה היא מאוד מהירה ואפשר לחזור לפעילות מיידית אחרי הטיפול. התוצאה נשמרת כמעט שנה ולפעמים אף יותר. יש תמיד דרך חזרה – התוצאה היא לא נצחית ולכן אם שינית את דעתך לגבי התוצאות, את לא “תקועה” עם התוצאות לנצח, אפשר תמיד להמיס את חומר המילוי. במקרה של חומצה היאלורונית, אם התוצאה לא מתקבלת אפשר להמיס תמיד. הטיפול הוא בעל סיכון מאוד נמוך לסיבוכים. יש אפשרות של תיקון, למשל אפשר תמיד להוסיף נפח איפה שחסר. אם החומצה לא קיבלה את הצורה שאותה רוצים, אפשר תמיד להזריק במקומות נוספים. מחיר הזרקת חומרי המילוי בלחיים הוא יותר זול לעומת טיפולים, ניתוחים או שתלים קבועים.

לסיכום

מילוי לחיים הוא טיפול פופולרי, יחסית פשוט, מקבלים תוצאה מיידית שנמשכת כשנה ולפעמים יותר. אם הטיפול נעשה על-ידי רופא מנוסה, שביעות הרצון מאוד גבוהה. יש תופעות לוואי כמו שטפי דם, אבל רוב תופעות הלוואי קלות וזמניות.

Call Now Button
×