ClickCease

מילוי שפתיים - למראה מלא חיים

אחד הטיפולים המבוקשים הינו מילוי ועיצוב השפתיים . קיימות שיטות רבות . בחלקן ממלאים "בולוסים" עמוקים ויוצרים ניפוח. אחת השיטות המאפשרת עיצוב והבלטת שפתיים ואף מתן צורה זוהי שיטת ההזרקה השטחית.
תוכן הענינים
  Add a header to begin generating the table of contents

  מילוי שפתיים הופך את השפתיים ליותר מלאות ובעלות צורה יפה. המילוי ניתן לביצוע בסוגים שונים של חומרי מילוי, לרוב חומצה היאלורונית. החומצה נשארת בשפתיים לתקופה של בין 3 ל-12 חודשים והמילוי הפיך. אם לא רוצים או יש צורך בתיקון ניתן להמיס את החומצה. טיפולים ארוכי טווח יכולים למלא את השפתיים לתקופות ארוכות ואף לצמיתות. דוגמאות: מילוי שפתיים עם שומן עצמי. השומן נשאב מאיזור אחר בגוף כמו הבטן או מעל הברכיים.

  צפו בד"ר באבאיב מבצע מילוי שפתיים עם חומצה היאלורונית

  יתרונות של מילוי ועיצוב שפתיים

  • המילוי תמיד הפיך. אם צריך – ממיסים עם היאלורונידז המפרק את החומצה ההיאלורונית.
  • משמש למספר מטרות. 1- מילוי , 2- הגדלת נפח השפתיים , 3- תיקון של חוסר סימטריה , 4- יצירת עליה וזוית בצורת השפתיים.
  • התוצאה מהירה ומיידית. המחמאות זורמות כבר באותו יום.

  תמונות לפני ואחרי הגדלת שפתיים​

  מילוי שפתיים - עובדות שחשוב לדעת

  פירוק מהיר : השפתיים זה איזור בפנים שזז הכי הרבה ולכן זרימת הדם בו מהירה יותר. בשפתיים חילוף החומרים מהיר יותר ולכן תהליך הפירוק של החומצה ההיאלורונית מהיר יותר מכל איזור אחר בפנים. אם יש עדיפות לפעולה ארוכת טווח וחסכון בהוצאות , כדאי לשקול מילוי עם שומן עצמי. הרפס : חשוב ליידע את הרופא אם יש אירועים של הרפס בשפה. במקרה זה לפני המילוי יש צורך בטיפול מניעתי להפחתת סיכוי התפרצות הרפס של השפה. כמות המילוי : השפתיים נחשבות לאיזור עדין כך שהזרקה מוגזמת תיצור מראה “ברווזי” מצחיק או מנופח ולא טבעי. הזרקה במקומות לא נכונים יכולה ליצור גושים וחוסר סימטריה.  לפעמים הדרך היחידה לתקן זאת היא על ידי המסת החומר שהוזרק והזרקה במקומות הנכונים מחדש.

  מה השיקולים של הרופא שעושה הזרקה לשפתיים?

  מבנה השפתיים וכל המבנים סביב הפה מאוד שונים ממטופלת לשניה.  אין טיפול אחד שמתאים לכולן. גם מטרת ההזרקה משתנה בהתאם למקרה. בהזרקה לשפתיים יכולות להיות מטרות רבות – הגדלת נפח באופן כללי לעומת הוספת נפח בשפה עליונה או תחתונה.  הדגשת גבול השפה או הרמת זויות הפה. במטופלות עם סימני הזדקנות הרבה פעמים נרצה להעלים קמטים שמעל השפה. מהמטרות המגוונות האלה רואים שצריך לעשות הערכה כוללת לא רק של השפה אלא של כל המבנים מסביב.

  מהן השיטות למילוי שפתיים?

  שיטת ההזרקה נחלקת בגדול להזרקה עם מחט ולהזרקה עם צינורית – קנולה. יתרון בהזרקה עם קנולה – פחות כאב , פחות שטפי דם , פחות דקירות.  יותר בטוח להזריק עם קנולה כי יש פחות סיכוי לפגיעה בכלי דם. עם מחט אפשר להזריק פלזמה ג’ל או חומצה היאלורונית.  לא מזריקים שומן לשפתיים עם מחט – רק עם קנולה. להזרקת מחט יש יתרון של דיוק ולכן בהרבה מקרים נעדיף דווקא מחט על פני קנולה. 

  מילוי שפתיים - שאלות נפוצות

  בעבר היה מקובל לעושת הדרמה איזורית של הפה עם זריקות . היום ברוב המקרים מספיק למרוח משחת לידוקאין או EMLA בריכוז גבוה כחצי שעה לפני הטיפול. אם עושים הרדמה קלה כזו – השפתיים רדומות מספיק. אמצעי נוסף להפחתת כאב והפחתת הסיכוי לשטפי דם הוא השימוש בקרח לפני ומיד אחרי ההזרקה לשפתיים. הקרח מכווץ כלי דם ובכך מונע ממחט להיכנס לכי דם מכווצים.

  בין מזרק אחד לשניים. כל כמות מעבר לכך יכולה להביא מראה לא טבעי ומוגזם. אם הוחלט על שני מזרקים לפעמים טוב להזריק בשלבים – מזרק בביקור ראשון ומזרק נוסף בביקור שני . ההיגיון בהדרגתיות זו – לתת לחומר שהוזרק לתפוס את מקומו , ואז להעריך שוב.

  ברוב המקרים יש נפיחות אחרי הזרקה לשפתיים. לפעמים גם שטפי דם  . כל זה חולף תוך ימים בודדים. במקרים יותר נדירים יכולים להיווצר גושים של חומצה היאלורונית. במקרים עוד יותר נדירים – יכולה להתפתח תגובת רגישות המתבטאית בהופעת גוש מספר שבועות עד חודשים אחרי הטיפול. לאחר מילוי שפתיים עם שומן עצמי הנפיחות ממושכת יותר – כשבוע.

  התוצאה מיידית. כמובן צריך להבין שבהתחלה יש נפיחות ולכן לפעמים נראה שהשפה נפוחה יותר בצד ימין או שמאל. צריך לחכות שהנפיחות תרד. הזמן שהתוצאה תימשך תלוי בסוג החומר ובקצב פירוק חומר המילוי בגוף. למשל אם נזריק לשפתיים חומצה היאלורונית דלילה ולמטופלת פעילות יתר של אנזים היtלורונידאז טבעי , המילוי יתפרק לאחר חודשיים.

  חומצה היאלורונית – נותנת תוצאה מהירה ובטוחה יחסית , אך נספגת יחסית מהר. פלזמה ג'ל – ג'ל שמכינים על ידי סירכוז דם ורידי , הפרדת פלזמה והחימום הפלזמה. פירוק של ג'ל כזה מהיר יותר בהשוואה לחומצה היאלורונית. שומן עצמי מופק מהמטופל עצמו מבטן תחתונה או מעל הברך. לאחר פירוק מסוים מזריקים את השומן לשפתיים על ידי קנולה . לרשימה זו אפשר להכניס גם סיליקון. בשל היות הסיליקון חומר קבוע שלא ניתן לסלקו ובגלל תופעות לוואי מאוחרות שעלות חומר זה ליצור כיום רוב הרופאים אינם משתמשים בו.

  עיבוי שפתיים

  נקודת הזרקה לשפה תחתונה

  1 of 4 End Tour

  נקודת הזרקה לשפה תחתונה

  2 of 4 End Tour

  נקודת הזרקה לשפה עליונה

  3 of 4 End Tour

  נקודת הזרקה לשפה עליונה

  4 of 4 End Tour

  איך נעשה מילוי שפתיים שלב אחר שלב

  מילוי השפתיים הוא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר בעולם הרפואה האסתטית. מילוי השפתיים פופולרי בכל קבוצות הגיל החל מגיל 18.
  איך עושים מילוי שפתיים
  הזמן הדרוש לביצוע עיצוב השפתיים 15 minutes
  המחיר הממוצע למזרק חומצה היאלורונית לשפתיים 1800 ₪

  הציוד הרפואי

  משחת אמלה להרדמה
  חומרי מילוי באיכות גבוהה ובסמיכות מתאימה
  שקיות קרח או קירור למניעת שטפי דם

  חומרי מילוי בהם ישתמש הרופא

  חומצה היאלורונית בעלת סמיכות בינונית
  דוגמא: רסטילן קיס
  דוגמא: ג'ובידרם ווליפט או וולבלה

  שלבים במילוי והזרקה לשפתיים

  1- חתימה על הסכמה
  הרופא מסביר את מטרת הטיפול , הסיכונים וסיכויי ההצלחה ומחתים את המטופלת על טופס הסכמה
  2- בדיקה וצילום
  הרופא בודק את מבנה הרקמות התומכות כמו עצמות הלסת, את מבנה שרירי השפתיים , את זויות הפה. מתרשמים מנוכחות קמטים ואיכות העור באיזור השפתיים. מצלמים בעיקר בזוית אלכסונית. מטרת הצילום - השוואה של התוצאות לפני ואחרי.
  3- תיכנון
  לאחר דיון משותף עם המטופלת מחליטים על שיטת ההזרקה , למשל האם להוסיף יותר נפח בשפה העליונה או התחתונה. האם לשים כמות גדולה או קטנה של חומר מילוי. בוחרים את חומר המילוי ומתחילים בהזרקה לשפתיים
  4- ההזרקה לשפתיים
  עיקר נפח המילוי שמים במרכז השפתיים כיוון שהמבנה הטבעי שם בצורת "כריות" בולטות . עם השנים כריות אלה מאבדות מנפחן. מבצעים את הזרקת חומר המילוי בחלק האחורי הסמוך לרירית , כך מפחיתים את הסיכוי לכניסה לכלי דם ומקבלים הרמה של החלק הפנימי של השפה. לאחר מילוי הנפחים של השפה עצמה עוברים להדגשת גבול השפה בין החלק של העור לחלק האדום. גבול זה נקרא vermilion . מסיימים בעיסוי קל ומוודאים שלא נשארו גושים ושהתוצאה סימטרית וטבעית.
  5- ביקורת
  כשבוע לאחר הטיפול מגיעים לביקורת על מנת לראות את התוצאה הסופית. בביקורת לפעמים מחליטים על תוספת מזרק , הכל לפי התוצאה.
  ליעוץ עם ד"ר באבאיב חייגו 0723384653
  או השאירו פרטים בטופס
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  Call Now Button
  ×