ClickCease

עיצוב קו לסת וסנטר – מדוע זה כל כך פופולרי ב-2020?

הסנטר הוא סימן לגבריות אצל גברים ולביטוי הרגשות אצל נשים. זה אחד האזורים הכי בולטים בפנים ולכן כל ממצא שלילי, כמו קמטים או שקעים יבלטו מאוד במבט החיצוני.
תוכן הענינים
  Add a header to begin generating the table of contents

  הסנטר אצל נשים יותר מעודן ויש בו פחות מלאות בחלק המרכזי, לעומת זאת, הסנטר אצל גברים צריך להיות יותר מודגש עם תווי פנים יותר כבדים וצריך להיראות יותר חזק. גם אצל גברים וגם אצל נשים שואפים לקבל קו לסת מודגש. מטרת הטיפול בהדגשת קו הלסת היא להדגיש ולהבליט את הקווים של הלסת והסנטר. בעבר השתמשו יותר בשתלים בסנטר כדי להבליט את קווי הפנים, היום מטופלים מעדיפים טיפולים פחות פולשניים. עם כניסת החומצה ההיאלורונית לשוק הטיפולים האסתטיים כללי המשחק השתנו. העובדה שהתוצאה שמתקבלת על-ידי חומרי המילוי נמשכת שנה עד שנה וחצי, לא מרתיעה מטופלות. היום אנשים מעדיפים טיפולים פחות פולשניים.

  צפו בד"ר באבאיב מבצע הדגשת קו לסת וסנטר עם חומצה היאלורונית

  מבנה הסנטר והלסת

  עצם הלסת התחתונה  מהווה את הבסיס לקו הלסת והסנטר. מעל העצם יושבים שרירים ומעטפות שרירים. במקומות מסוימים יש כריות שומן ומעל כל זה, בשכבה הכי חיצונית, נמצא העור. עם השנים קורה תהליך של ספיגת העצם ונסיגתה לאחור. בגיל יותר מבוגר יש ירידה של מדורי השומן למטה, מה שיוצר את המראה שנקרא “בולדוג”. זה קורה בצידי הסנטר כשיש התרופפות של רקמת החיבור שמחזיקה את מדורי השומן ואת השרירים באזור. מכאן נוצרים קמטים בצידי הפה שנקראים “קמטי המריונטה”. בגיל יותר מתקדם יש צניחה של זוויות הפה ונוצר מראה עצוב לפה. ירידת נפחים וחולשה של רקמות חיבור הם האחראיים לצניחת זויות הפה. התרופפות של העור וירידה של מדורי השומן גורמים לטשטוש של גבולות קו הלסת והסנטר.

  תמונות לפני ואחרי מילוי קוו לסת וסנטר

  עיצוב קו לסת וסנטר – תכנון טיפול

  ישנו מצב שבו קו הלסת נעשה יותר קטן ואז הפנים נראות עגולות. בפנים עגולות בגלל קוו לסת קטן היחס בין השפה העליונה לבין השפה התחתונה יחד עם הסנטר – הוא 1:1. זהו יחס מנוגד לפרופורציות המומלצות – שליש של השפה העליונה ושני שליש של השפה התחתונה יחד עם הסנטר. במצב זה, חוץ מזה שהפנים נראות מעוגלות, יש גם איבוד של קווי המתאר של קו הלסת. לפני שעושים טיפול של מילוי ועיצוב סנטר ולחיים צריכים להתחשב גם בגורמים של מבנה העצם וגם במבנה השיניים.

   

  במקרים מסוימים, יש מספיק נפח בסנטר ובליטה של הסנטר היא מספקת, אבל חסר נפח בצדדים של הלסת. במצב זה, אם ממקמים חומר מילוי בצדי הלסת מקבלים הדגשה של קו הלסת. אפשר להזריק חומר מילוי בחלק התחתון של הסנטר או בחלק העליון של הסנטר והזרקות אלה יגדילו את המרחק בין קצה הסנטר לשפה התחתונה. איזון המרחק לפרופורציה האידאלית משפר את מראה הפנים.

  שיטות הזרקה לעיצוב סנטר וקו לסת

  לפני הטיפול מעריכים את מבנה הפנים, מתכננים את אזורי ההזרקה, מציירים באותם האזורים שבהם יוזרק חומר המילוי. עושים אלחוש מקומי על-ידי משחה או על-ידי זריקות. על-פי מבנה הפנים, הרופא מחליט איפה לשים יותר חומר מילוי, האם לשים אותו בסנטר ובחלק המרכזי של הלסת, או בזווית הלסת ובחלקים הצדדיים יותר.
  במצבים מסוימים, הזרקת חומצה היאלורונית בקו הלסת יכולה להשיג תוצאות דומות לניתוח מתיחת פנים. במטופלות צעירות הרבה פעמים מספיק להזריק מעט חומר מילוי בסנטר, כדי לקדם את הזווית ולאזן את מבנה הסנטר לעומת השפתיים. במטופלות יותר מבוגרות שבהן יש רפיון יותר גדול של העור וממצא של “בולדוג”, צריכים להזריק באזורים יותר נרחבים.

  במבוגרות יותר, בדרך כלל צריכים להזריק גם בסנטר, גם בזוויות וגם לאורך כל קו הלסת. אפשר לעשות את הטיפול עם צינוריות שנקראות קנולה, אך יותר קל לבצע הזרקה במחטים. על מנת להימנע מכניסת חומר המילוי לכלי דם, הרופא צובט את הרקמה בזמן המילוי וככה מרימים אותה ומרחיקים אותה מכלי הדם. אחד העורקים החשובים שאנחנו נמנעים מלפגוע בו נקרא facial artery  – עורק הפנים. הוא עובר באמצע קו הלסת, אבל ממוקם עמוק מאוד. אם בזמן ההזרקה מרימים את הרקמה שלתוכה מזריקים, נמנעים מסיבוך של כניסה לעורק. חומר המילוי צריך להיות מוזרק בכל שכבות הלסת, החל ממעל העצם, לאורך השרירים ולאורך העור. מילוי כזה מבטיח תוצאה יותר טובה.

  עיצוב קוו לסת וסנטר

  למה מילוי קו לסת וסנטר הפך להיות כל כך פופולרי ב-2020?

  1. מודעות גבוהה של המטופלות למראה החיצוני.
  2. התוצאות המיידיות של מילוי חומצה היאלורונית גורמות לשביעות רצון גבוהה והמלצות מפה לאוזן.
  3. מבנה הלסת והסנטר משחקים תפקיד מפתח בעיצוב מבנה הפנים הצעיר מכאן הביקוש הגבוה לעיצוב של אזור זה דווקא.

  למה לצפות אחרי מילוי קו לסת וסנטר

  עיצוב קו לסת וסנטר הוא טיפול יחסית מהיר. לאחר סיום ההזרקה, כשמסתכלים במראה – מייד רואים הבדל משמעותי. אחרי מספר ימים ההבדל בולט עוד יותר. לפעמים מייד אחרי הטיפול יש נפיחות מסוימת שיורדת אחרי כמה ימים. לאחר חלוף הנפיחות, קו הלסת מקבל זווית ברורה, אפשר לראות ממש זווית משורטטת שהולכת מזווית הלסת לכיוון הסנטר. הסנטר נראה בולט יותר והפנים באופן כללי נראים יותר מפוסלים ויותר מחוטבים ומעוצבים. בדרך כלל נשים שעברו עיצוב קו לסת וסנטר כל כך מתלהבות מהתוצאה, שהן לא מפסיקות לצלם את עצמן ולשתף את התמונות עם חברותיהן וברשתות החברתיות.

  שאלות נפוצות - מילוי קוו לסת וסנטר

  האם חיטוב קו הלסת גורם להיעלמות השומן שיש מתחת לסנטר?

  השומן אינו מומס , הוא נשאר במקומו. בגלל ההרמה והחיטוב – השומן נמתח והצוואר נראה רזה יותר. להוצאה אמיתית של השומן מומלץ טיפול של שאיבת שומן עדינה מאזור צידי הפה (מה שנקרא שומן “בולדוג”) וכן מתחת לסנטר. טיפול זה מסלק ממש את השומן פיזית והתוצאה נראית מייד אחרי הטיפול. 

  האם הטיפול מתבצע ברוב המקרים בנשים מבוגרות?

  הטיפול יותר פופולרי בגילאים צעירים , אצל נשים שמבחינה גנטית יש להן מבנה יותר חלש של הסנטר או של הלסת. גם נשים יותר מבוגרות שעם השנים מאבדות את הנפח ואת החוזק של הלסת, מבקשות עיצוב קו לסת וסנטר עם חומצה היאלורונית.  

  לכמה זמן התוצאות מחזיקות?

  בסנטר וקו לסת – מזריקים בדרך כלל חומצה היאלורונית בעלת סמיכות מאוד גבוהה וכזאת נשארת ברקמה הרבה זמן בין שנה לשנה וחצי.

  אם משתמשים בחומר מבוסס על סידן כמו רדיאס, חומר המילוי יכול להישאר אפילו יותר זמן, יותר משנה וחצי. יחד עם זאת, עם הזמן כל חומר מילוי מתפרק והתוצאה מתפוגגת בהדרגה. לכן מומלץ להגיע להשלמה של טיפול פעמיים בשנה או לפחות פעם בשנה. אפשר להגיע כבר עם תחילת ספיגת חומר המילוי ואין צורך לחכות שיספג לגמרי.  

  האם יש תופעות לוואי?

  תופעות הלוואי העיקריות הן מעט נפיחות ולפעמים שטפי דם. כיומיים לאחר הטיפול יכולה להיות גם רגישות מסוימת בעור באזורי ההזרקה. באופן כללי לכל חומר מילוי יכולים להיות סיבוכים נדירים, כמו כניסה לכלי דם וסתימתו. יכולה להיווצר הפסקה באספקת הדם ונמק אזורי של הרקמה הניזונה מאותו כלי דם. אלה סיבוכים נדירים אך יכולים לקרות לכל רופא, גם המנוסה ביותר.

  האם אפשר להמיס את חומר המילוי, אם אני לא מרוצה מהתוצאה?

  אם מדובר בחומצה היאלורונית אפשר תמיד להמיס אותה על-ידי זריקה של אנזים שמפרק אותה שנקרא היאלורונידז. אם מדובר בחומר שמבוסס על סידן אי אפשר לפרק אותו והוא נשאר במקום שבו הוזרק. גושים של חומר מבוסס סידן ניתנים לפירוק בעיקר בחודש הראשון להיווצרותו .חומרים המסייעים לפירוק גוש חומר מילוי מבוסס סידן: תמיסת מי מלח פיזיולוגית – סליין , סודיום תיוסולפאט , היאלורונידז ועוד.

  מה ההבדל בין המסת שומן בזריקות לבין עיצוב קו הלסת על-ידי חומרי מילוי?

  הרבה פעמים מה שיכול להיראות לנו כשומן מתחת לסנטר, הוא בעצם חולשה של שרירים ורקמות חיבור ולא ממש הצטברות של שומן. במקרה הזה דווקא יותר יתאים טיפול של השבת נפחים על ידי חומרי מילוי. אפשר להשתמש גם במרפה שרירים בוטולינום טוקסין כדי להרפות שרירים מסוימים, בעיקר מתחת לקו הלסת. אם מדובר במצבור שומן מיותר מתחת לקו הלסת אפשר תמיד גם להוסיף טיפול של המסה על-ידי חומצה דאוקסיכולית – deoxycholic acid. הדוגמא לתכשיר מפורסם בארה”ב מקבוצה זו – kybella. זאת חומצה שיכולה להמיס שומן. במערכת העיכול שלנו מופרשים דרך כיס המרה מלחי מרה האחראים להמסת השומן שאנחנו אוכלים. ברפואה האסתטית קיים חומר דומה לאותם מלחי מרה שיש במערכת העיכול .כשמזריקים אותו לתוך מצבורי השומן, הוא יודע להמיס את השומן והשומן לאט לאט מתפנה בעצמו מהגוף.

  איך בדיוק חומצה היאלורונית גורמת לקו הלסת להיראות יותר יפה ולצוואר להיראות יותר רזה?

  הדגשת הגבול בין הפנים לצוואר מקנה לצוואר מראה רזה. אנחנו לא מרזים באמת את הצוואר כי אין כאן תהליך של המסת שומן, חומר המילוי הנו מחליף עצם ואנחנו שמים אותו על עצם הלסת, בכך מדגישים את עצם הלסת והפנים נראות יותר רזות וגם הצוואר נראה יותר רזה.

  מי המטופלת הכי מתאימה לחיטוב קו לסת?

  כל מטופלת למעשה מתאימה לחיטוב קו לסת, בגלל שתמיד אנחנו יכולים לשפר את המצב – לחטב ולהבליט את קו הלסת על-ידי הזרקת חומר המילוי. כמובן שהמטופלת הטובה ביותר היא כזאת שיש לה מבנה עצם מאוד בולט וחזק באזור קו הלסת.

  באיזה חומר מילוי משתמשים למילוי קו הלסת?

  בחומצה היאלורונית אנחנו צריכים לבחור חומר שהוא מצד אחד סמיך, ומצד שני לא סופח מים יותר מידי ובכך הוא יותר דומה לעצם. החומר המילוי הנוסף מבוסס על סידן. הוא ממש מדמה את העצם ואנחנו מזריקים אותו יותר עמוק. כמות המזרקים שדרושה לחיטוב קו הלסת, ברוב המטופלות, נעה בין שניים לשלושה מזרקים. אם אנחנו רוצים לבנות את קו הלסת בצורה משמעותית, נצטרך כמות יותר גדולה, ארבעה-חמישה מזרקים.

  האם משתמשים בחומרים נוספים לחיטוב קו הלסת, למשל בוטולינום טוקסין?

  במטופלות מסוימות, הסיבה לזה שהלסת לא כל כך מודגשת היא בגלל ששרירי הצוואר מושכים יותר מידי חזק למטה את הלסת, ואז אם אנחנו שמים את הבוטולינום טוקסין בשרירים של הצוואר, אנחנו נוגדים את הכוח הזה. השרירים משתחררים וקו הלסת יותר מודגש. באבחון בקליניקה, הרופא יבדוק את מידת הכיווץ של שרירי הצוואר אשר נקרא פלטיזמה Platysma ואם הוא התרשם שהשריר פעיל יותר מידי ותורם לטשטוש גבול הלסת, יומלץ להזריק בוטולינום טוקסין להרפיית השריר של הצוואר.

  האם חיטוב קו הלסת עוזר גם במקרה של סנטר כפול?

  כן, כמו שאמרנו לפעמים עניין הסנטר כפול הוא לא בגלל הצטברות של שומן, אלא בגלל מבנה לא תקין של עצם.  ניתן לשפר זאת על-ידי הזרקת חומר מילוי. בניגוד להמסת שומן, שלה יש תופעות לוואי של נפיחות מתמשכת, בהזרקת חומר מילוי כמעט ואין תופעות לוואי. התוצאה מיידית והלסת נראית מודגשת ,יפה ומופחת הסנטר הכפול.

  ליעוץ עם ד"ר באבאיב חייגו 0723384653
  או השאירו פרטים בטופס
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
  Call Now Button
  ×