תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

הזרקת חומצה היאלורונית לעיצוב סנטר

הזרקת חומצה היאלורונית לעיצוב סנטר ללא ניתוח

הסנטר הוא אזור מפתח חשוב בפנים . בגברים סנטר בולט הוא סימן להחלטיות ובנשים הוא מאפיין המראה הצעיר. לכן , עיצוב מחדש של הסנטר יכולה להגדיר מחדש את הרמונית הפנים שלך. אם הסנטר אינו בולט מספיק, חומרי מילוי של חומצה היאלורונית מציעים פיתרון יעיל ולא כירורגי. הם בטוחים, ניתנים להתאמה אישית ונמסים עם הזמן. בעבר שינויים כמו נסיגה של סנטר , סנטר לא בולט מספיק , נסיגת עצם הלסת היו דורשים ניתוח של הכנסת שתל סנטר . בימינו , שימוש בחומצה היאלורונית מאפשר תיקון של כל הליקויים הנ"ל עם הזרקה יחסית פשוטה ללא סיכון ועם החלמה קלה. 

מילוי סנטר חומצה היאלורונית עיצוב וחיטוב לסת סנטר

חומצה היאלורונית לעיצוב סנטר – נקודות מפתח

 • חומרי מילוי מסוג חומצה היאלורונית משמשים בדרך כלל להגדלת סנטר בגלל הסיכון המינימלי שלהם לתגובות אלרגיות ואורך חיים טוב יותר בהשוואה למילוי אחר.
 • ניתן להפחית הכאב מהזרקה במהלך ההליך באמצעות הרדמה מקומית, וניתן להפחית נפיחות לאחר ההליך באמצעות קומפרסים קרים.
 • יש צורך בתחזוקה שוטפת  – הזרקות חוזרות כדי לשמור על התוצאות הרצויות, שכן אורך החיים של חומרי מילוי חומצה היאלורונית משתנה בהתאם לקצב חילוף החומרים של המטופל וסמיכות חומר המילוי.
 • הגדלת סנטר לא כירורגית עם חומרי מילוי חומצה היאלורונית מציעה אפשרות לא קבועה עם תוצאות הניתנות לשינוי לאורך זמן, תופעות לוואי מינימליות וזמן התאוששות מהיר, ואילו הגדלת סנטר כירורגית מציעה תוצאות קבועות ועיצוב מחדש של פרופורציות הסנטר.

מילוי סנטר אולי לא נשמע טיפול פופולרי כמו מילוי שפתיים או לחיים , אבל למרבה הפלא יותר ויותר אנשים מבקשים הזרקה מסוג זה כדי להבליט את הסנטר. הבלטה של מבנה הסנטר עוזרת ליצור הגדרה בשליש התחתון של הפנים. כאשר משלבים מספר אזורים זה יכול ליצור שינוי משמעותי ולתת לפנים מראה צעיר משמעותית .

 יש לציין כי מילוי הסנטר עם חומרי מילוי אינו תרופת פלא להזדקנות, אלא מאפשר להוסיף מעט נפח, לשנות את הצורה, למשל, כדי להפוך את הסנטר לבולט יותר או חד יותר. לא לכל סוג של פנים מתאים מילוי סנטר , וזה נקבע על ידי הרופא ביעוץ. עם חומצה היאלורונית אפשר לשפר פרופורציות של הפנים ולהאריך את הצוואר חזותית. אפשר להפוך מראה עגלגל למראה משולש שמתקשר יותר עם נעורים.

יתרונות מילוי סנטר עם חומצה היאלורונית:

 • התוצאה נראית מיד בסיום ההזרקה. 
 • חומצה היאלורונית מתישבת ברקמות ללא תופעות לוואי, כך שאחרי ההזרקה המטופלת לא מרגישה אי נוחות.
 • ההחלמה די קצרה ולרוב אינה קיימת
 • אין מגבלות גיל – ניתן להזריק כמעט בכל גיל
 • ניתן לבצע מילוי סנטר בכל עונה בשנה.
 • התוצאה מחזיקה לזמן רב יחסית – קרוב לשנה ומעלה.

התוויות נגד למילוי סנטר

 • זיהום פעיל במקום ההזרקה
 • מחלה אונקולוגית פעילה
 • סכרת לא מאוזנת
 • אי סבילות לחומצה היאלורונית
 • בנוסף, אי אפשר לבצע הגדלת סנטר במהלך היריון והנקה

הכנה לטיפול

השלב הראשון לפני הטיפול הוא יעוץ ובדיקה רפואית. הרופא יעריך את מבנה הסנטר ויקבע את הטיפול המומלץ. שבוע לפני ההליך, יש צורך להימנע מאלכוהול ועישון, לפעמים הרופא יבקש גם להפסיק מדללי דם במידה וזה אפשרי. 

החלמה לאחר מילוי סנטר

ברוב המקרים אין שטפי דם ונפיחויות וההחלמה אינה קיימת. במקרים נדירים יכולים להיווצר שטפי דם או נפיחות לא משמעותית. הכל חולף תוך מספר ימים. לאחר הה זרקה חשוב לא לגעת במקום ההזרקה כדי למנוע הופעת זיהום, חשוב לגעת בפנים כמה שפחות, לא להשתמש באיפור או מייק אפ וכן להימנע ממאמץ גופני ואימוני ספורט למשך 3 ימים. 

סנטר מחודד מיד אחרי הזרקת חומצה היאלורונית
חידוד ועיצוב סנטר עם חומצה היאלורונית
מילוי סנטר עם חומצה היאלורונית
הזרקה לסנטר משפרת את כל מבנה הלסת ומבליטה אותו

התוצאות שאפשר להשיג ממילוי סנטר עם חומצה היאלורונית

התוצאה נראית באופן מיידי, אך התוצאה הסופית מוערכת לאחר שבועיים. זמן זה מספיק בכדי שיחלפו לחלוטין נפיחות ושטפי דם, וחומר המילוי התישב לחלוטין ברקמות. להשגת קונטור טוב בטכניקת ההזרקה חשוב גם להשתמש בחומר מילוי עם סמיכות גבוהה וגם להזריק את החומר עמוק על עצם הסנטר. הפיזור העמוק תורם להשגת תווי פנים מודגשים יותר , מאריך את חיי החומר ומונע נדידה של חומצה היאלורונית בתוך השריר. 

עיצוב סנטר תוצאה מיידית
מילוי סנטר

הסנטר והלסת כחלק ממכלול מבנה כל הפנים

לעיתים , הזרקה בסנטר בלבד לא תספיק כדי ליצור שינוי. וזאת כיוון שצריך להתיחס לפנים כמכלול אחד עם מבנים המשפיעים אחד על משנהו. עם קיימים חסרי נפח ורפיון עורי בלחיים – אז הטיפול המומלץ יהיה מילוי והרמת לחיים בסנוף לעיצוב הסנטר. מצב נוסף שבו הזרקת חומצההיאלורונית אינה טיפול הבחירה – סנטר כפול. מצב זה הוא הצטברות של שומן סביב ומתחת ללסת. הטיפול המומלץ במקרה של סנטר כפול הוא שאיבת שומן של סנטר כפול בשילוב עם מיצוק העור באזור הלסת והצוואר העליון. לאחר שהשומן שהסתיר את הלסת והסנטר סולק , הסנטר והלסת יראו במיטבם . בשלב זה ניתן יהיה להוסיף חומצה היאלורונית או חומר מילוי ארוך טווח יותר כמו רדיאס להשגת הדגשת המבנים. 

שאלות נפוצות בנושא עיצוב ומילוי סנטר

בגילאים צעירים הסיבה היא מבנה עצם לא מספיק בולט , וזה בדרך כלל קיים מילדות. מבנה העצם היא תכונה הנקבעת על ידי גנטיקה. במידה וחלה נסיגה של הסנטר עם השנים אזי הסיבה היא ספיגת עצם , ירידה בנפח שריר הסנטר וירידה בעובי העור עקב ירידה בקצב יצור קולגן. שינויים אלה הם חלק מתהליכי ההזדקנות בעור

הטיפול אורך ב-15 דקות . עיקרו – הזרקת חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה על עצם הלסת בנקודות מפתח מסוימות. לפעמים יש צורך בבוטוקס להפחתת פעילות יתר של השריר . 

כיוון שמוזרק חומר מילוי – השינוי נראה מיד. בהמשך יתכן שינוי מסוים עקב התישבות החומר ופעילות שריר באזור , אך רוב התוצאה כאמור מיידית

יש אי נוחות מסוימת , לרוב כיוון שיש חומר הרדמה בחומצה ההיאלורונית מיד מרגישים הרדמה מקומית באזור ההזרקה והמשך ההזרקה כבר אינו כואב. 

אם מדובר בטיפול מבודד לסנטר בלבד  – ברוב המקרים יספיק מזרק אחד של 1 מ"ל . לפעמים יהיה צורך ב-2 מזרקים. במקרים בהם יהיה צורך לשפר אזורים אחרים כמו – את שאר הלסת והלחיים – ידרשו יותר מזרקים. 

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור