תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

מילוי ועיצוב לחיים

200120200441_22331

מילוי ועיצוב לחיים - המדריך המלא

מילוי לחיים, הידוע גם בשם מילוי עורי ללחיים, הוא הליך קוסמטי הכולל הזרקת סוגים שונים של מילוי עורי לתוך הלחיים כדי לשפר את הנפח ואת קווי המתאר שלהם. הנה מה שאתם צריכים לדעת על מילוי לחיים:
פרוצדורה: במהלך הליך מילוי לחיים, הרופא מזריק חומרי מילוי עורי ללחיים. חומרי מילוי אלה יכולים להיות עשויים מחומרים שונים, כגון חומצה היאלורונית או סידן הידרוקסילאפטיט (רדיאס), והם נבחרים על פי צרכים והעדפות אישיות
היתרונות:

  • משחזר נפח שאבד: חומרי מילוי ללחיים משמשים להשבת נפח שאבד בלחיים – איבוד הנפח הוא חלק מתהליך ההזדקנות.
  • משפר את קווי המתאר של הפנים: הם יכולים לשפר את קווי המתאר של הלחיים, ולהעניק מראה צעיר יותר.
  • אופציה לא ניתוחית להשגת לחיים מלאות יותר ללא צורך בניתוח פולשני.

סיכונים: בעוד הזרקות מילוי לחיים נחשבות בדרך כלל בטוחות, הן יכולות להיות בעלות תופעות לוואי פוטנציאליות, כולל שטפי דם, נפיחות ואי נוחות זמנית במקום ההזרקה. סיבוכים חמורים הם נדירים, אך יכולים לכלול זיהום או תגובות אלרגיות.

משך השפעת הטיפול: התוצאות של חומרי מילוי ללחיים אינן קבועות ונמשכות בדרך כלל מספר חודשים עד שנה, תלוי בסוג חומר המילוי בו משתמשים.

עלות: העלות של הזרקות מילוי לחיים יכולה להשתנות במידה רבה בהתאם לגורמים כמו סוג המילוי, הניסיון של הקליניקה והמיקום הגיאוגרפי. העלות המדויקת נקבעת במהלך היעוץ. 

ההתעניינות בטיפולים אסתטיים כיום גבוהה מאוד, אך עדיין קיימת סטיגמה ומידע מוטעה סביב התעשייה ומטופליה. חומרי מילוי עוריים זמינים כבר 16 שנה, וסביר להניח שיש לך חברה שעברה טיפול דומה כזה של מילוי ועיצוב לחיים, בין אם אתם מודעים לכך ובין אם לא.
השימוש בחומרי מילוי באזור עצם הלחי הוא הליך קוסמטי בעל יכולת הסתגלות גבוהה, מה שמסביר את הפופולריות שלו בקרב מטופלים בגילאים, גזעים וסוגי עור שונים.
טיפול מילוי באזור הלחיים הוא בחירה פופולרית עבור אנשים רבים מכיוון שהוא יכול לשפר את המראה הכללי של הפנים. בדרך כלל משתמשים במילוי לחיים כדי לשפר את המראה של לחיים מלאות יותר.
עם זאת, ניתן להשתמש בו גם למטרות אחרות כגון הרמת הפנים להחלקת קווי מריונטה עדינים, תיקון אסימטריה או הגדרת קווי מתאר של הלחיים.
מאמר זה מספק מידע על מילוי לחיים, כולל פרטים על הכנה, טיפול לאחר מכן ועלות.

מהו מילוי לחיים?

חומרי מילוי ללחיים הם זריקות לאזור עצם הלחי. הם יכולים לשחזר נפח שאבד או להגדיר את מבנה עצם הפנים. רופאים משתמשים לעתים קרובות בחומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית באזור זה.
חומרי מילוי אלה הפיכים וניתנים להמסה בעת הצורך די בקלות.
ביוסטימולרטורים הם סוג נוסף, יחסית חדש של חומרי מילוי שניתן להשתמש בהם על עצם הלחי. הם משפרים את איכות העור והתוצאות שלהם מחזיקות מעמד זמן רב יותר מאשר חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית. הזרקה של כמות קטנה של חומר מילוי באזור עצם הלחי העליונה יכולה ליצור מראה טבעי ומעוצב, ולאפשר לתאורה ליצור קוו מושלם של לחי.אם הבעיה היא אובדן נפח או קמטים עמוקים יותר ליד האף והפה, אפשר להזריק גם לתוך קמטים אלה וגם בנקודות הרמה בלחי ובכך לשפרם באופן עקיף.

איזה סוג של חומר מילוי מומלץ לאזור הלחי?

מותגים שונים של חומרי מילוי עורי מייצרים סוגים שונים של חומרי מילוי בצורת ג'ל בציגויות וסמיכויות שונות.אנו בקליניקה מעדיפים ג'ל על בסיס חומצה היאלורונית כיוון שההזרקה תמיד הפיכה וניתן להמיס בעת הצורך. דוגמאות לבחירת מותגים שונים של חומצה היאלורונית על פי סוג העור והמצב:
חומר המילוי RHA 4 מומלץ לבעלי עור דק ולהוספת נפח.
Restylane ו Juvéderm Voluma משמשים גם בדרך כלל להרמה.
לעיתים, שילוב של חומרי מילוי אלה משמש להשגת התוצאות הרצויות. החומר Juvéderm Voluma הוא חומר מילוי סמיך ועמיד לאורך זמן המעניק מראה טבעי. דוגמא נוספת – סטלאז' XXL – בהזרקה על עצם הלחי נותן הרמה ונפח. כאשר משתמשים בחומר מילוי על עצם הלחי, הוא אמור לחקות עצם ולהיספג בקלות.

מילוי לחיים תוצאה מיידית אחרי

אילו בעיות מילוי לחיים יכול לעזור לפתור?

  1. ללחיים יש תפקיד מכריע בעיצוב פניו של אדם. מיקום וטכניקה מדויקים ונכונים חיוניים לכל הליכי המילוי, במיוחד באזור עצם הלחי. מילוי לחיים משמש לשיפור והחלקת קמטי צחוק על ידי הרמת הלחי, אשר גם מקטין את הנראות של קפלי nasolabial.
  2. ניתן להשתמש במילוי לחיים לטיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים. עיגולים עמוקים וכהים מתחת לעיניים נגרמים לעתים קרובות על ידי לחי רפויה, וניתן להפחית אותם על ידי מילוי במיקום אסטרטגי ליד גשר האף.
  3. אפשר לשים חומר מילוי בקוו עצם הלחי ובכך ליצור ניגודיות מבחינת תאורה. אפקט כזה נותן רושם של איפור או הדגשת איפור.
  4. אובדן נפח ברקות – חשוב לשמור על הרמוניה לאורך כל הפנים ולא להתמקד אך ורק בהגדלת הלחיים. הרקות – זה אזור מעבר בין החלק העליון לאמצעי ואובדן נפח שם מחייב לפעמים מילוי כחלק ממילוי לחיים. 

מה עושים בהזרקת המילוי עצמה? 

להפחתת סיכוי לשטפי דם מומלץ להימנע ממשככי כאבים מקבוצת NSAIDs במשך שבעה ימים לפני ההליך (תרופות כמו אדביל, נורופן), הימנעות מפעילות גופנית במשך 48 שעות לאחר מכן, והקפדה על נטילת תוספי ארניקה או לפני ואחרי הטיפול.
מומלץ להגיע מעט לפני המועד שנקבע להזרקה כדי למרוח קרם מאלחש ובכך למזער את כאבי ההזרקה. מומלץ לתכנן טיפול מתוך הנחה שיתכן ויופיע שטף דם. למשל, זה יהיה לא חכם לקבוע את ההזרקה יום לפני חתונה או פגישת עבודה חשובה.
לאחר כל ההכנות הנ"ל הרופא יזריק חומר המילוי עמוק עד העצם כדי להשיג מראה טבעי ולמנוע בעיות נדידה.הזרקת חומר המילוי באופן שטחי מדי עלולה ליצור מראה בצקתי המזוהה עם פנים מלאות יותר וכן החומר עלול לנדוד למטה ולא להתקבע במקום בו הוזרק במקור. לאחר ההזרקה מומלץ  להימנע משינה על הפנים. 

לכמה זמן מחזיקה התוצאה?

חומרי מילוי מסוג חומצה היאלורונית מחזיקים בדרך כלל תשעה עד 12 חודשים, אך ידוע כי Juvéderm Voluma מחזיק מעמד זמן רב יותר, כשנה וחצי. תוחלת החיים של מילוי יכולה להיות מושפעת מגורמים גנטיים ומחילוף החומרים של המטופלים. הרגלי אורח חיים כמו עישון, שתייה מרובה ותזונה לקויה יכולים להאיץ את פירוק חומרי המילוי. אנשים שהם ספורטאים רציניים ויש להם חילוף חומרים גבוה עשויים לדרוש תיקונים תכופים יותר.
הספורטאים עשויים לחוות משך זמן מעט קצר יותר של האפקט, אולי חודש או חודשיים פחות.
חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית, המשמשים בדרך כלל להגדלת הלחיים, הם זמניים.
משמעות הדבר היא שאם אתה מרוצה מהתוצאות, תצטרך לקבוע פגישת תחזוקה כל תשעה עד שנים עשר חודשים כדי לשמור על המראה הרצוי. אם אתם לא אוהבים את חומר המילוי, אל דאגה, אפשר להמיס את החומצה עם הזרקה של hyaluronidase. אנזים זה יפרק את חומר המילוי תוך 48 שעות.
גם אם לא ממיסים אותו, חומר המילוי ייעלם באופן טבעי לאחר כשנה.

מהם הסיכונים, תופעות הלוואי או החסרונות הפוטנציאליים הקשורים למילוי לחיים?

אחד הסיכונים הפוטנציאליים בהזרקת חומצה היאלורונית בכל אזור הוא חסימת כלי הדם, אשר יכולה להתרחש אם חומר המילוי מוזרק בטעות לכלי דם. אם מטופל חווה תסמינים מדאיגים כגון ראייה מטושטשת או שינוי צבע העור, הטיפול המיידי הוא היאלורונידאז כדי לנטרל את חומר המילוי. למיזעור הסיכונים קיימים עקרונות בטיחות בטכניקות ההזרקה, למשל הזרקת כמויות קטנות של חומר מילוי תוך מעקב צמוד אחר המטופל כדי לוודא שלא חודרים כלי דם. למרבה המזל, סיבוכים אלה אינם שכיחים. הליכים קוסמטיים בדרך כלל אינם מומלצים לנשים בהריון או מניקות בשל הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בכך. 

מה העלות של מילוי לחיים?

עלות הזרקות המילוי יכולה להשתנות בהתאם לגורמים כגון רמת הניסיון של המזריק, מיקום הקליניקה, סוג חומר המילוי ומספר המזרקים בהם נעשה שימוש.
למשל, מחיר למזרק באזור פריפרי בארץ יכול לנוע בין 600 ל-1500 שח , בעוד שבמרכז הארץ המחיר נע בין 1500 ל-2000 שח למזרק. לרוב בטיפול הראשון מוזרקים בדרך כלל מזרק אחד או שניים. ככל שהמטופלים ממשיכים לקבל טיפולים לאורך זמן, המרווח בין טיפולים אלה נוטה לגדול.

מילוי לחיים באיזור עצם הלחי
סימון לפני מילוי לחיים ותוצאה אחרי מילוי לחיים קדמיות
×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור