תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
טיפולי לייזר מתקדמים בקליניקת ד"ר מאיר באבאיב להצערה והבהרת העור, הסרת קמטים, טיפול בצלקות, כתמי שמש, אקנה ועוד. תוצאות יעילות ובטוחות הודות לטכנולוגיית לייזר חדשנית ומתקדמת ולניסיון של ד"ר באבאיב בתחום.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

לייזר אנטי אייג'ינג

טכנולוגיות הצערה מתקדמות ללא ניתוחים

חידוש לייזר אנטי אייג'ינג יכול לעזור להפחית צלקות אקנה, קמטוטים, קמטים ועוד. כולנו חולמים על עור חלק וזוהר, אך לרוב מראה זוהר קשה להשגה. הרבה מנסות שיטות ביתיות כמו קילוף תאי עור מתים עם מסכות, קרצוף, שימוש בחומצות מקלפות ורטינול. לפעמים הולכים על טיפולים הגורמים לפציעות קלות בעור – כמו פילינג כימי או מיקרונידלינג – כל אלה יכולים להביא לפעמים לעור זוהר. אחד האמצעים היעילים להשיג עור זוהר הוא חידוש העור עם לייזרים.

"לייזרים הם כלים נהדרים שיכולים לעזור לשפר בעיות שונות של העור, כגון צלקות אקנה, קמטוטים, קמטים, כתמי שמש, ואפילו קעקועים ועור רפוי", אומר ד"ר מאיר באבאיב , מומחה לרפואת עור.  ההליך יכול להיעשות לבד או עם טיפולים קוסמטיים אחרים כמו בוטוקס , הזרקות חוטים ועוד. 

נקודות מפתח

 • פרוצדורה: הצערת העור בלייזר אנטי אייג'ינג כוללת שימוש בטכנולוגיית לייזר כדי לספק אלומות אור מדויקות לפני השטח של העור, תוך התמקדות בבעיות עור ספציפיות כמו קמטים, צלקות, כתמי גיל ומרקם לא אחיד .

 • יתרונות: הטיפול יכול להוביל לעור חלק יותר ובעל מראה צעיר יותר על ידי המרצת ייצור הקולגן והסרת שכבות עור פגומות. לעתים קרובות משתמשים בו כדי להפחית סימני הזדקנות ונזקי שמש

 • סוגי לייזרים: ישנם סוגים שונים של לייזרים המשמשים להצערת העור, כגון לייזר אנטי אייג'ינג ארביום ופחמן דו חמצני (CO2). לכל סוג יש יתרונות משלו, והוא נבחר על סמך מצב העור הספציפי שמטופל.

 • בטיחות: חידוש העור עם לייזר נחשב בדרך כלל בטוח, אך ייתכן שהוא אינו מתאים לכל סוגי העור. במטופלים עם גווני עור כהים יותר נזהרים יותר בגלל הסיכון לפיגמנטציה.

 • החלמה: זמן ההחלמה משתנה בהתאם לעומק ועוצמת הטיפול בלייזר. לאחר הטיפול יש לרוב אדמומיות, נפיחות וקילוף, אשר יכולים להימשך כמה ימים עד מספר שבועות. הגנה מפני השמש חיונית במהלך תהליך הריפוי.

 • תוצאות: הצערת העור בלייזר יכולה לספק תוצאות ניכרות מבחינת שיפור מרקם העור, הפחתת קמטים ומראה צעיר יותר. כמעט תמיד יידרשו מספר מפגשים לקבלת תוצאות מיטביות.

 • מחיר: מחיר לטיפול לייזר אבלטיבי עם זמן החלמה ארוך הינו סביב 10,000 ש"ח. סדרת טיפולים עם לייזר לא משייף הינה סביב 7000 ש"ח. 

מהם לייזר אנטי אייג'ינג וכיצד הם פועלים?

אז מה זה בכלל לייזר? המילה מייצגת הגברת אור על ידי פליטה מאולצת של קרינה, על פי נאס"א. כפי שנעשה בהם שימוש בדרמטולוגיה, הם "שיטה לחידוש העור הרותמת את כוחם של האור והחום כדי לשפר את גוון העור, מרקמו וצבעו". לייזר אנטי אייג'ינג עושה זאת על ידי יצירת פציעה מבוקרת ברקמה שמעוררת את הגוף ליצור תגובת ריפוי שגורמת לו להיראות טוב יותר. דוגמא מתחום הספורט: באימונים אנו גורמים בכוונה לקרעים קטנים בשרירים, אשר מחלימים בחזרה והופכים לחזקים יותר. לייזרים פועלים באופן דומה: הם משתמשים באנרגיית אור וחום כדי לגרום נזק מבוקר לפני השטח של העור, כך שגופנו מגיב לריפוי הרקמה על ידי יצירת עור חדש. התוצאה? ייצור מחודש של קולגן. עם הגיל, ייצור הקולגן דועך, מה שמוביל לקמטוטים וקמטים. על פי דו"ח משנת 2018 של האגודה האמריקאית למנתחים פלסטיים, משנת 2000 עד 2018, היקף טיפולי לייזר גדלו ב -248 אחוזים, מ -170,951 ל -600,000.

מי מתאים לחידוש העור בלייזר אנטי אייג'ינג?

אם יש לך קמטוטים או קמטים סביב העיניים או הפה או על המצח, צלקות פוסט אקנה, אז חידוש עור עם לייזר עשוי להיות טיפול טוב עבורך. 

מצבים האלה מתאימים לחידוש עור עם לייזר: 

 • כתמי גיל או כתמי שמש
 • צלקות עור מכתמי לידה
 • עור שניזוק מהשמש
 • בלוטות חלב מוגדלות על האף
 • כתמי לידה שונים

אילו מצבים אינם מתאימים לחידוש עור עם לייזר אנטי אייג'ינג?

 • רפיון עור משמעותי
 • קמטים עמוקים
 • הריון או בהנקה
 • מערכת חיסונית מוחלשת
 אם יש לך עור כהה מאוד, סוגים רבים של לייזר אנטי אייג'ינג משייף יכולים לגרום דלקת או פיגמנטציה לאחר הטיפול. ראוי לציין כי גם לגווני עור כהים יותר יש פוטנציאל לצלקות קלואידיות. את סוגי העור מחלקים למספרים לפי סולם הנקרא פיצפטריק.  הסולם נע בין 1 ל -6. אם יש לך עור חום מאוד, אתה יכול להיות 5 או 6 על סולם זה. דירוג זה גם אומר שיש לך פחות סיכון פוטנציאלי לנזק לעור מחשיפה לשמש. 

הסבר על סוגי הלייזרים השונים

החלוקה העיקרית:  אבלטיבי ולא אבלטיבי (הראשון פוצע את העור בעוד האחרון לא) כמו גם פרקציונלי. טיפולים אחרים, כגון טיפולים בהבזקי אור, הם אפשרויות עדינות יותר לחידוש העור.

אבלטיבי פולשני

אלה הם הלייזרים החזקים ביותר. הם מסירים את האפידרמיס (השכבה העליונה של העור) וחלק מהדרמיס (השכבה השנייה של העור) על ידי חימום של המים בעור. זה גורם לאידוי מבוקר של תאי עור, הגוף מגיב על ידי יצירת עור חדש וצעיר יותר, כתמי השמש מתבהרים, וגידולי עור שפירים נהרסים. 

זמן ההחלמה עם לייזרים אבלטיביים הוא כשבוע. אפשר לצפות לתוצאות סופיות בתוך כשישה חודשים, אך ייתכן שבעיות עור עקשניות יזדקקו למספר טיפולים כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר".

דוגמאות ללייזרים אבלטיביים הם לייזר פחמן דו חמצני (CO2), וארביום YAG (Er:YAG), אשר מספק יתרונות דומים אך עם פחות תופעות לוואי מאשר לייזר CO2.  לייזר CO2 עובד היטב בגווני עור בהירים. בעבר השתמשו בלייזר CO2 אבלטיבי שהיה מטפל בכל פני השטח. היום זנחו סוג כזה של טיפול בגלל הסיכונים של הצטלקויות , למרות שהיעילות היתה מאוד גבוהה בגווני עור בהירים. רוב כלל הלייזרים המודרניים מסוג CO2 הינם היום פרקציונאליים – כלומר פוצעים רק אחוז מסוים משטח העור ולא את כל השטח.

לא אבלטיבי

לייזרים לא אבלטיביים, המכונים לייזרים "לא פוצעים" , עדינים יותר ממקביליהם האבלטיביים. בעוד לייזרים אבלטיביים מכוונים את האנרגיה שלהם לשכבה העליונה של העור כדי לחדש את החלקים השטחיים ביותר, לייזרים לא אבלטיביים פועלים על ידי הפניית האנרגיה שלהם הרבה יותר עמוק. בעוד התוצאות של לייזרים לא אבלטיבים לא דרמטיות, הם טובים יותר עבור אנשים עם עור כהה כי הם מהווים סיכון נמוך של היפר או היפופיגמנטציה.

חידוש העור עם לייזר אנטי אייג'ינג CO2

שיטה זו משמשת מזה שנים לטיפול בבעיות עור שונות, כולל קמטים, צלקות, יבלות, בלוטות חלב מוגדלות על האף ומצבים אחרים. הגרסה החדשה ביותר של לייזר CO2 (CO2 פרקציונלי) משתמשת באנרגיית אור פועמת קצרה מאוד (המכונה ultrapulse) או בקרני אור רציפות המועברות בתבנית סריקה כדי להסיר שכבות דקות של עור עם נזקי חום מינימליים. ההחלמה אורכת עד שבועיים.

חידוש עם לייזר ארביום יאג 

חידוש לייזר ארביום יאג נועד להסיר קמטוטים וקמטים בגובה פני השטח ובעומק בינוני על הפנים, הידיים, הצוואר או החזה. בהשוואה ללייזר CO2 , עומק החדירה של לייזר הארביום יותר קטן. ולכן הנזק כתוצאה מחימום נקודתי עם לייזר ארביום יותר עדין. לכן לייזר זה גורם לפחות תופעות לוואי – פחות נפיחות, שטפי דם ואדמומיות – כך שזמן ההחלמה אמור להיות מהיר יותר מאשר עם לייזר CO2 . במקרים מסוימים, ההחלמה עשויה להימשך שבוע אחד בלבד. 

ניאודימיום יאג לייזר – NDYAG

בגווני עור כהים יותר (4 עד 6 בסולם פיצפטריק), מומלץ טיפול לייזר בשם Neodymium Yag או Nd:YAG. לסוג זה של לייזר יש אורך גל ארוך יותר שחודר עמוק יותר לתוך העור.  עומק הגל מאפשר לעקוף את שכבת המלנין שנמצאית בשכבות העליונות של העור. הנה כמה מצבים בהם משתמשים בלייזר זה:

 • הסרת כתם לידה
 • אקנה דלקתי
 • היפרפיגמנטציה
 • טיפול בנימים וכלי דם

לייזר זה לרוב דורש סדרת טיפולים כי צריך לטפל בעור עם אנרגיה בעוצמות מסוימות שנותנות תוצאות בהדרגה. חשוב להבין כי הסיכון לפציעה מטיפול לייזר NDYAG יכול לקרות בכל גוון עור.

לייזר המבוסס על דיו – pulse dye laser או בקיצור PDL

לייזרים הפועלים על דיו, המכונים לפעמים לייזר וסקולרי, משמשים לטיפול בבעיות עור הקשורות לכלי דם. טכנולוגיה זו טובה להפחתת אדמומיות, היפרפיגמנטציה, נימים שבורים, רוזצאה. הלייזרים הם בדרך כלל לא אבלטיביים (לא משייפים – כלומר אינם גורמים לפציעה על שטח פני העור) ומשתמשים באור צהוב מרוכז שנבלע על ידי ההמוגלובין והפיגמנט בעור.

לייזרים פרקציונליים – פועלים על חלק משטח פני העור

לייזרים פרקציונליים מכוונים רק לחלק קטן מהעור בכל פעם. ניתן להשתמש באפשרות זו לטיפול במספר פגמים הקשורים לגיל, להיפטר מהיפרפיגמנטציה, צלקות אקנה וקמטים. אנרגיית הלייזר נשברת לאלפי אלומות זעירות כדי לטפל רק בחלק קטן מהעור באזור, מה שמקטין את זמן ההחלמה. לייזרים פרקציונליים יכולים להיות אבלטיביים או לא אבלטיביים.

IPL (הבזק אור אינטנסיבי)

מבחינה טכנית, טיפולי IPL (הבזקים אינטנסיביים של אור) אינם לייזרים, אלא משמשים לעתים קרובות לטיפול בכמה מאותן בעיות עור כמו לייזרים. הטכניקה משתמשת באנרגיית אור כדי לכוון לצבע מסוים בעור. ניתן להשתמש בו לטיפול בצלקות, נזקי שמש, סימני מתיחה, אקנה, רוזציאה, כתמי לידה והיפרפיגמנטציה, כמו גם להיפטר משיער לא רצוי.

הכנה לטיפול לייזר אנטי אייג'ינג

השלב הראשון – יעוץ עם מומחה לרפואת עור על מנת לבדוק אם מצב העור מתאים לטיפול לייזר. במהלך היעוץ יותאם סוג הלייזר , העוצמות , מספר הטיפולים הדרוש וההוראות לאחר הטיפול. חשוב לציין אם ישנם התפרצויות של הרפס. חידוש העור בלייזר עלול לגרום להתפרצויות הרפס אצל אנשים הנמצאים בסיכון. ניתן למנוע התפרצות על ידי נטילת תרופה כמו זובירקס לפני , במהלך ואחרי הטיפול. אם אתה מעשן, אתה צריך להפסיק במשך שבועיים לפני ואחרי ההליך. עישון יכול להאריך את ההחלמה. לפעמים הרופא ירשום אנטיביוטיקה למניעת זיהום או תרופה אנטי ויראלית אם אתה נוטה להתפרצויות הרפס.

מהלך טיפול לייזר

הרופא עשוי לטפל בקמטים סביב העיניים, הפה או המצח בנפרד או לטפל בכל הפנים. עבור אזורים קטנים, הרופא ירדים את האזורים שיש לטפל בהם בהרדמה מקומית במריחת משחת אילחוש או זריקות.  טיפול בחלקים של הפנים לוקח בערך 30 עד 45 דקות. טיפול פנים מלא אורך עד שעתיים.

החלמה והוראות אחרי טיפול בלייזר

 • לאחר רוב טיפולי הלייזר ההוראות יהיו – מריחת וזלין בימים הראשונים על מנת להגן על העור, לזרז את הקילוף למנוע יובש. בנוסף לעיתים תהיה הוראה למרוח סרום משקם.
 • בצקות לאחר הטיפול  – תופעה צפויה ותקינה. שינה על כרית נוספת בלילה יכולה גם להקל על הנפיחות.
 • לפעמים יש גירוד או עקצוץ במשך 12 עד 72 שעות לאחר הטיפול. חמישה עד שבעה ימים לאחר חידוש הלייזר, העור יתייבש ויתקלף. בהתאם לבעיה שטופלה, הריפוי לוקח בדרך כלל 10 עד 21 ימים.
 • ברגע שהעור מחלים, ניתן להשתמש באיפור ללא  כדי להפחית אדמומיות.
 • כל תקופת ההחלמה חשוב במיוחד להשתמש במסנן קרינה "רחב טווח", אשר מסנן קרניים אולטרה סגולות B ואולטרה סגולות A, כדי להגן על העור במהלך תקופה זו. בעת בחירת קרם הגנה, חפשו מסנן שפותח במיוחד לשימוש על הפנים עם תכולת תחמוצת אבץ של 7% (ומעלה) ומקדם הגנה מהשמש (SPF) של 30 ומעלה.
 • הגבילו את זמן השהייה שלכם בשמש, במיוחד בין השעות 10:00-14:00, ולבשו ביגוד מגן, כגון חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים וכובע רחב שוליים. יש למרוח מחדש את קרם ההגנה כל שעתיים כשאתם בחוץ, ולעתים קרובות יותר אם אתם מזיעים או שוחים. חשוב גם לשמור על לחות העור. ניתן לחדש שימוש בחומצות מקלפות או רטינול אחרי 6 שבועות. 

האם יש תופעות לוואי של חידוש העור עם לייזר?

למרות שחידוש העור אינו יכול לייצר עור מושלם, הוא יכול לשפר את מראה העור. סיכונים פוטנציאליים של ההליך כוללים:

 • כוויות או פציעות אחרות מחום הלייזר
 • הצטלקות
 • שינויים בפיגמנטציה של העור, כולל אזורים של עור כהה או בהיר יותר
 • התפרצות של הרפס
 • זיהום חיידקי

מחיר חידוש עור עם לייזר

עבור לייזר אבלטיבי עם זמן החלמה ארוך ותוצאות משמעותיות המחיר נע באזור 10000 ש"ח. 
עבור סדרת טיפולים של לייזרים לא אבלטיבים המחיר נע באזור 7000 ש"ח. המחיר תלוי באזור הטיפול וצורך בשילובים של טיפולים נוספים. מכיוון שחידוש העור בלייזר נחשב להליך קוסמטי, רוב חברות הביטוח הרפואי לא יכסו אותו. ייתכן שיהיה כיסוי במקרים רפואיים כמו הסרת גידולים טרום סרטניים – בתלות בפוליסת הביטוח

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור