תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
אתם סובלים מקמטי הבעה? ד"ר מאיר באבאיב, מומחה לרפואת עור ואסתטיקה, מציע את הטיפולים היעילים ביותר בבוטוקס להחלקת הפנים. צרו קשר! 👆
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

בוטוקס

טיפול אנטי אייג'ינג מוביל להצערת עור הפנים

האם אתם סובלים מקמטי הבעה עמוקים כמו קמטי זעף או קמטי צחוק? זהו תהליך טבעי שקורה עם הגיל, אך אין צורך להשלים איתו. ד"ר מאיר באבאיב, מומחה לרפואת עור ואסתטיקה, מציע טיפולי בוטוקס מתקדמים שמטרתם לרכך קמטים ולהעניק לעור מראה צעיר, רענן וזוהר יותר, בשיטה בטוחה ויעילה במיוחד.

מהו בוטוקס וכיצד הוא עובד?

בוטוקס הוא שם מסחרי של חומר בשם טוקסין בוטוליני (Botulinum Toxin) שמקורו בחיידק. כאשר מזריקים אותו בריכוז מבוקר לשרירי הפנים הוא גורם להרפיה זמנית שלהם ולמניעת התכווצות. כך נמנעת התהוות של קמטים דינמיים, שנגרמים מהתכווצות חוזרת של שרירי ההבעה, כמו למשל:

 • קמטי זעף בין הגבות
 • קמטי צחוק בזנבות העיניים
 • קמטי מצח אופקיים ואנכיים

בזכות ההרפיה ונטרול הקימוט החוזר, העור מקבל מראה חלק, מוצק ומתוח יותר, ללא צורך בהליך פולשני או זמן החלמה ממושך. הטיפול בבוטוקס לא רק מונע היווצרות של קמטים עתידיים, אלא גם ממזער משמעותית קמטים קיימים ויכול לגרום לכם להיראות צעירים בעד 10 שנים פחות.

באילו אזורים בפנים ניתן לטפל?

הזרקות בוטוקס ניתנות כמעט בכל אזור בפנים בו מופיעים קמטי הבעה – צפו ברשימה מקיפה של פתרונות חדשניים באמצעות הזרקות בוטוקס.

כיצד מתבצע טיפול בבוטוקס אצל ד"ר באבאיב?

טיפול בוטוקס מתחיל בפגישת ייעוץ בה ד"ר באבאיב בוחן את העור, את עומק הקמטים ואת הטונוס השרירי. הוא שומע על הציפיות שלכם מהטיפול ובונה יחד אתכם תוכנית טיפול מותאמת אישית.

הפרוצדורה עצמה פשוטה יחסית ואורכת כחצי שעה:

 1. סימון אזורי ההזרקה בעזרת עיפרון דק.
 2. חיטוי של אזורי הטיפול.
 3. הזרקה של בוטוקס לשרירים במספר נקודות באמצעות מחט דקה מאוד.

לרוב התהליך מלווה בתחושת עקצוץ קלה בלבד. אין צורך בהרדמה או אלחוש. לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה כרגיל, רק מומלץ להימנע מפעילות מאומצת וחשיפה לחום ב-24 שעות הראשונות.

תוצאות הבוטוקס מתחילות להתבטא כ-3 ימים אחרי הטיפול, ומגיעות למיצוי מלא תוך כשבועיים. התוצאות נשמרות כ-4-6 חודשים בממוצע ולפעמים אף יותר, בהתאם לסוג העור וגיל המטופל. רצוי לחזור על הטיפול 2-3 פעמים בשנה לשמירה על אפקט חלק לאורך זמן.

בוטוקס לגברים

בניגוד למה שהיה בעבר, כיום בוטוקס מיועד ומותאם גם לגברים שרוצים לטפל בקמטים ולהשיג מראה צעיר ורענן יותר. מאחר והעור הגברי עבה ושרירי יותר, הטיפול מצריך מינונים גבוהים יותר של החומר, ולרוב מספר רב יותר של הזרקות.

לפי הערכות, בשנים האחרונות חלה עלייה של מעל 300% בביקוש לטיפולי בוטוקס בקרב גברים בכל הגילאים, תופעה המכונה "Brotox". הטיפול מסייע לגברים לשפר את המראה החיצוני ולהשיג יתרון בסביבה המקצועית והחברתית.

בייבי בוטוקס

בייבי בוטוקס הוא מונח המתאר טיפול עם מינונים נמוכים יותר של החומר. השיטה מתאימה למי שמעוניין בתוצאות עדינות, טבעיות ומדורגות יותר, או כאשר מדובר באזורים עדינים יותר כמו בין הגבות או מסביב לעיניים.

מתי כדאי להתחיל טיפולים?

התזמון האידיאלי להתחלת טיפולי בוטוקס הוא כבר בשנות השלושים המוקדמות, השלב בו עור הפנים מתחיל לאבד מהאלסטיות ומהמיצוק שלו. ככל שמתחילים מוקדם יותר, קל יותר למנוע את העמקת הקמטים ולשמר עור בריא וצעיר יותר לאורך זמן.

חשוב לבחור רופא עור מנוסה ומומחה בתחום האסתטיקה הרפואית לביצוע טיפולי בוטוקס. ד"ר מאיר באבאיב הוא דוגמא למומחה שיוצר תוכנית טיפול בטוחה ואפקטיבית לקבלת תוצאות טבעיות והרמוניות ביותר בפנים, בהתאמה אישית מלאה לכל מטופל.

בשילוב שינויים קטנים באורח החיים, הזרקות בוטוקס הן אמצעי יעיל, בטוח ולא פולשני להצעיר משמעותית את מראה הפנים, תוך מתן מענה ממוקד לקמטי ההבעה. מוזמנים לפנות אלינו בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית, ולקחת צעד משמעותי לעבר עור פנים חלק, זוהר וצעיר לשנים.

שבירת מיתוסים על בוטוקס

למרות הפופולריות הגדולה של טיפולי בוטוקס, עדיין קיימים מיתוסים רבים ותפיסות מוטעות לגביהם. הנה כמה מהשכיחים שבהם:

 1. "הטיפול גורם למראה מוקפא של הפנים" – כשהבוטוקס מוזרק בצורה מבוקרת ע"י רופא עור מומחה, התוצאה נראית טבעית ועדינה ולא מונעת את יכולת ההבעה בפנים.
 2. "בוטוקס מכיל חומרים מסוכנים" – נכון שהחומר הפעיל בבוטוקס הוא רעלן, אבל בכמויות המזעריות בהן הוא מוחדר לעור הוא בטוח לחלוטין ועובר בקרת איכות קפדנית.
 3. "הטיפול מתאים רק לנשים מבוגרות"בוטוקס יעיל לשני המינים בכל הגילאים, החל משנות ה-20 המאוחרות. ככל שמתחילים מוקדם יותר, כך ההשפעה מיטבית יותר.
 4. "התוצאות של בוטוקס מיידיות" – רוב המטופלים חווים החלקה של הקמטים בתוך 3-7 ימים מהזרקת הבוטוקס, והתוצאות משתפרות בהדרגה בשבועות שלאחר מכן.
 5. "הטיפול מכאיב ודורש זמן החלמה"הזרקות בוטוקס הן פרוצדורה מהירה וקלה שכמעט ואינה מלווה בכאב או תופעות לוואי. ברוב המקרים ניתן לחזור מיידית לשגרה.

בטיחות במהלך הטיפול

נושא הבטיחות הוא קריטי כשמדובר בהזרקת בוטוקס. תחת ידיים מיומנות כמו של ד"ר מאיר באבאיב, הסיכון לסיבוכים או השפעות שליליות מהטיפול נמוך ביותר. חשוב לציין כי שימוש בחומר לא מאושר או טיפול אצל מטפל לא מוסמך עלול לגרום לתוצאות הרסניות.

תופעות הלוואי האפשריות של בוטוקס הן ברובן מקומיות וחולפות מעצמן תוך ימים ספורים:

 • חבורות קטנות או אדמומיות במקום הזריקה
 • נפיחות או רגישות זמנית באזור המטופל
 • כאב ראש או ענוג קל
 • חולשה זמנית בשרירים בהם הוזרק החומר

כדי להקטין את הסיכון לסיבוכים, רצוי שהבוטוקס יוזרק בעומק הנכון, בזוויות ההזרקה המתאימות ועם ההפרדה הנדרשת בין נקודות ההזרקה.

טיפולי בוטוקס אינם מתאימים לנשים בהיריון או בהנקה, לסובלים מהפרעות מסוימות בשרירים ובעצבים, ולאנשים עם רגישויות ידועות לחומרים שבבוטוקס.

האם אפשר לשלב בוטוקס עם עם טיפולים נוספים?

אחת הדרכים להשיג תוצאת אנטי-אייג'ינג אופטימלית היא לשלב הזרקת הבוטוקס עם פרוצדורות נוספות לעיצוב וטיפוח הפנים. בוטוקס הוא הבחירה המועדפת לטיפול בקמטים דינמיים באזור השליש העליון של הפנים, אך הוא אינו מטפל ברפיון העור, איבוד נפח או קמטוט עמוק של העור.

טיפולים נוספים שמשתלבים נהדר עם הבוטוקס:

 • מילוי קמטים סטטיים – באמצעות חומרים כמו חומצה היאלורונית או רדיאס לקבלת מראה מלא, רך וצעיר יותר.
 • מיצוק והידוק של העור – בטכנולוגיות לא פולשניות כמו אולטרסאונד ממוקד, גלי רדיו או חוטים נספגים.
 • טיפול בנפחים – הזרקות שומן עצמוני או מילוי עם חומרים יעודיים באזור הלחיים, השקעים מתחת לעיניים או המצח.
 • רענון מרקם ומראה העורפילינגים, טיפולי אור, לייזרים, מזותרפיה ועוד אפשרויות שפועלות על השכבות העליונות של העור.

ד"ר מאיר באבאיב הוא מומחה לרפואת עור ואסתטיקה רפואית עם ניסיון עשיר בהתאמת תוכנית טיפולים כוללנית להצערת הפנים, המשלבת בין מגוון שיטות לתוצאות הרמוניות וטבעיות ביותר.

בוטוקס – לא רק לפנים

בנוסף להחלקת קמטים בפנים, לבוטוקס יש שימושים אסתטיים ורפואיים נוספים פחות מוכרים כמו:

 • הקטנת שריר המסטר להחלקת קו המנדיבולה (קו הלסת)
 • טיפול בהזעת יתר בבתי שחי, כפות ידיים ורגליים
 • צמצום כאבי מיגרנה וכאבי ראש כרוניים
 • הפחתת טונוס שרירים והקלה על התכווצויות שרירים ועוויתות

צרו קשר לתיאום טיפול

אז האם מדובר בטיפול השנוי במחלוקת או בפלא של ממש? בהתבסס על עשרות מחקרים קליניים ומיליוני מטופלים ברחבי העולם, אין עוררין על כך שבוטוקס הוא טיפול האנטי אייג'ינג היעיל והפופולרי ביותר כיום.

עם בחירת מומחה מנוסה ואמין כמו ד"ר מאיר באבאיב, טיפולי בוטוקס מתבצעים באופן בטוח לחלוטין, עם התאמה אישית קפדנית לכל מטופל, לקבלת התוצאות הטובות והטבעיות ביותר.

מוזמנים ומוזמנות לפנות לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית בה תקבלו את כל המידע הרלוונטי עבורכם על הטיפול וכיצד הוא יסייע לכם לקבל מראה עור צעיר, זוהר וקורן יותר ולהעלות את הבטחון העצמי.

כמה עולה טיפול בוטוקס?

טווח המחירים לטיפול בוטוקס תלוי במספר גורמים כמו:

 • אזור הטיפול – ככל שהאזור גדול יותר ודורש יותר נקודות הזרקה, כך המחיר יהיה גבוה יותר. למשל, טיפול בוטוקס במצח לרוב יעלה יותר מטיפול לקמטי הבעה בין הגבות.
 • מינון החומר – מינון הבוטוקס (הנמדד ביחידות) משתנה בין המטופלים בהתאם לעומק הקמטים ולטונוס השרירים. מחיר הטיפול מושפע מכמות היחידות.
 • מדד מחירים אזורי – מחירי הטיפול יכולים להשתנות בין ערים ואזורים, כשבמרכז הארץ ובערים הגדולות לרוב העלות תהיה גבוהה יותר.
 • מומחיות וניסיון הרופא – למומחים מהשורה הראשונה המחיר יהיה לרוב גבוה יותר, המשקף את הביקוש הרב לטיפול אצלם והתוצאות האיכותיות שהם מספקים.
 • סוג החומר – קיימים מותגים שונים של רעלן הבוטולינום כמו Botox, Dysport, Xeomin. לכל מותג מחיר שונה.

בממוצע, הזרקת בוטוקס יכולה לנוע בין 600 ₪ ל-1,000 ₪ לאזור. במרבית המקרים, קופות החולים והביטוחים הרפואיים לא מכסים את עלות הטיפול כשהוא נעשה למטרות קוסמטיות. עם זאת, במטופלים הסובלים מבעיות רפואיות כמו הזעת יתר חמורה או מיגרנות כרוניות, ייתכן החזר מסוים בכפוף לאישור מראש.

רבות מהקליניקות המובילות, כמו זו של ד"ר באבאיב, מציעות מדי פעם מבצעים משתלמים במיוחד על טיפולי בוטוקס או אפשרות לרכוש סדרת טיפולים בחבילה. כדאי להתעדכן ברשתות החברתיות או באתר הקליניקה ולנצל מבצעים אלו.

רמת האפקטיביות של בוטוקס בהשוואה לטיפולים אחרים

הבוטוקס הוא הטיפול הפופולרי והיעיל ביותר לקמטי הבעה דינמיים, אך הוא לא מתאים לכל סוגי הקמטים והבעיות בעור הפנים. לצורך קבלת תוצאה מיטבית, פעמים רבות משלבים בין הבוטוקס לשיטות נוספות.

כשמדובר בקמטים סטטיים (שאינם קשורים להתכווצות שרירים) כמו קמטי נאזולביאליים מהאף לצידי הפה, קפלים בלסת או שקעים מתחת לעיניים, חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית יהיו בחירה מועדפת. החומץ ממלא ומרפד את עור מבפנים ומחזיר נפח אבוד.

בעור עם רפיון וקמטים מטיפוס "קרפ", טיפול מומלץ הוא מיצוק עור בחוטים נספגים. החוטים מוחדרים מתחת לעור, מספקים תמיכה פנימית ומייצרים כמות גדולה של קולגן לאורך זמן. יתרון שיטה זו הוא אפקט מתיחה מתונה של עור הפנים ללא צורך בניתוח.

שיטות אחרות כוללות הצערה בלייזר, טיפול בגלי רדיו, מזותרפיה, פילינג עמוק ועוד. ד"ר באבאיב מכין לכל מטופל תוכנית טיפולית כוללנית ומותאמת אישית, הלוקחת בחשבון את התלונות, סוג העור, אורח החיים והתקציב.

בוטוקס – המלצות המטופלים

הדרך הטובה ביותר להעריך את יעילות הבוטוקס ואת איכות הטיפול היא לקרוא את חוות דעת המטופלים. ד"ר מאיר באבאיב מציג באתר שלו עשרות ביקורות אותנטיות וציונים גבוהים מאוד מלקוחות שעברו אצלו טיפולים, ביניהן גם המלצות על הזרקות הבוטוקס.

באחת הביקורות כותבת גל: "אני מגיעה לד"ר מאיר כבר כמה שנים לטיפולי בוטוקס ואני מאוד מרוצה! הגעתי עם מצח מלא קמטים וכיום אין קמט אחד במצח שלי, אלא עור חלק וצעיר. תודה ענקית!"

המלצה נוספת מגיעה מדרור: "אחרי טיפול ראשון אצל דר' מאיר קמטי הזעף והקמטוטים בין העיניים פשוט נעלמו. פלא של ממש! ההזרקה עצמה הרגישה כמו עקיצת יתוש קלה ואחרי יומיים כבר ראיתי תוצאות מדהימות. שווה כל שקל."

ההמלצות החיוביות ממחישות שטיפול בוטוקס בידי מומחה כמו ד"ר באבאיב מניב תוצאות מרשימות תוך כדי חוויה נעימה ומינימום אי נוחות. מוזמנים ומוזמנות להצטרף למעגל המטופלים המרוצים ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית בקליניקה.

מה המקור של בוטוקס?

ההיסטוריה של בוטוקס מתחילה בשנות ה-60, אז ד"ר אלן סקוט החל להשתמש ברעלן הבוטוליני לטיפול בקוצר ראייה ופזילה. במהלך שנות ה-70 וה-80, הבוטוקס עבר מחקרים נרחבים שהוכיחו את יעילותו וביטחונו בטיפול במגוון הפרעות נוירולוגיות הנובעות מפעילות יתר של שרירים, כמו עוויתות שרירים בפנים ובצוואר.

הפוטנציאל האסתטי של הבוטוקס התגלה בשנות ה-90, כאשר רופאים ששימשו בטוקסין לטיפול בעוויתות באזור העין, שמו לב שהמטופלים מקבלים מראה צעיר ורענן יותר, בשל החלקת הקמטים באזורים אלו. משם, החלה תנופת המחקר והשימוש בבוטוקס לצרכים קוסמטיים.

בשנת 2002, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר לראשונה את השימוש בבוטוקס להחלקת קמטים בין הגבות. הדרך לשימוש מסחרי נפתחה, והביקוש לטיפול רק הלך וגדל. בשנים שלאחר מכן אושר הבוטוקס גם לטיפול בקמטי מצח וצידי העיניים.

כיום, הזרקות בוטוקס הן הטיפול האסתטי הנפוץ ביותר מסוגו. בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב, הבוטוקס נמצא בשימוש נרחב כבר שנים רבות, בשילוב עם הטכניקות החדשניות והבטוחות ביותר, תוך התאמה מלאה לכל מטופל. ניסיון רב, הכשרה ייעודית ומכשור מתקדם מבטיחים תוצאות מרשימות ובטוחות.

Botox מתוצרת ארה"ב מול מתחרים אירופאיים – איזה עדיף?

ישנם כיום מספר מותגים מובילים של נוירוטוקסין מסוג A, שמשמש בטיפולים האסתטיים להחלקת קמטים בהזרקה:

 • Botox (אונבוטולינום טוקסין A), של חברת אלרגן האמריקאית
 • Dysport (אבובוטולינום טוקסין A), של חברת איפסן הצרפתית
 • Xeomin (אינקובוטולינום טוקסין A), של חברת מרץ הגרמנית
 • Jeuveau (פרבובוטולינום טוקסין A), של חברת אבולור הקוריאנית

כל התכשירים מתבססים על אותו חומר פעיל, אך מיוצרים בתהליך שונה וכוללים חומרי עזר שונים. ההבדלים העיקריים נוגעים למשקל המולקולרי, לזמינות הביולוגית ולתפוצת החומר ברקמות.

מבחינת בטיחות ויעילות, כל התכשירים שקולים ואושרו לשימוש על ידי רשויות הבריאות המובילות בעולם. עם זאת, יש צורך בהתאמת המינון וטכניקת ההזרקה לכל מותג בנפרד, מה שמדגיש את החשיבות בבחירת רופא מנוסה בעל היכרות עם החומרים.

כיום, Botox נחשב לנוירוטוקסין "הקלאסי" והנמכר ביותר, בזכות ניסיון של עשרות שנים וקבלת האישור המוקדם של ה-FDA. עם זאת, המתחרים לא נופלים ממנו באיכות, והרבה תלוי בהעדפת הרופא והתאמה אינדיבידואלית.

ד"ר מאיר באבאיב מנוסה בעבודה עם כל סוגי הנוירוטוקסינים, וביכולתו להתאים את החומר והטיפול המיטבי לכל מטופל, על בסיס בדיקה מקיפה והעדפות אישיות. המטרה היא תמיד להשיג את התוצאה הטבעית המיטבית עם מינימום סיכונים.

מה ניתן ומה לא ניתן להשיג עם בוטוקס?

המטרה העיקרית של טיפולי בוטוקס להחלקת קמטי הבעה היא מראה עור צעיר, חלק ורענן יותר. התוצאה צריכה להיראות טבעית ונעימה, ולשקף את האישיות והסגנון של כל מטופל. שינוי דרמטי מדי יכול להיראות מלאכותי ובלתי מחמיא.

בוטוקס יעיל במיוחד לריכוך והחלקה של קמטים דינמיים, הנובעים מתנועת שרירים: קמטים בין הגבות, במצח, מסביב לעיניים, באף ובין האף לפה.

עם זאת, הבוטוקס אינו יכול "למחוק" קמטים עמוקים מאוד הנובעים מאובדן נפח ואלסטיות העור עם הגיל. להתמודדות עם קמטים סטטיים אלו יידרש שילוב של בוטוקס עם טיפולים נוספים כמו מילוי בחומצה היאלורונית.

חשוב לציין שהבוטוקס גם לא מסוגל למנוע לחלוטין את ההתבטאות של רגשות בפנים. מטרת הטיפול היא להפחית קמטים מבלי ליצור "פנים קפואות". ד"ר באבאיב מנוסה ביצירת תוצאות טבעיות והרמוניות, מבלי לפגוע ביכולות התקשורת והבעה הרגשית של המטופל.

בנוסף, תוצאות בוטוקס מוגבלות בזמן – בדרך כלל בין 4-6 חודשים. לשמירה על האפקט המיטבי, יש לחזור על הטיפול בצורה קבועה כל מספר חודשים. תוצאות ארוכות טווח דורשות התמדה וטיפולי תחזוקה.

מה כוללת "תחזוקת בוטוקס" לתוצאות ארוכות טווח?

השפעת הבוטוקס על הקמטים מתחילה להיראות תוך 3-7 ימים מהטיפול ומגיעה לשיאה תוך שבועיים. התוצאות האופטימליות נשמרות במשך כמה חודשים, אחריהם ההשפעה דועכת בהדרגה והשרירים חוזרים לפעילות.

המפתח לשימור מראה חלק ורענן הוא טיפולי תחזוקה קבועים כל 4-6 חודשים, או בהתאם לאופי הקמטים ולתוצאות הטיפול. מטופלים רבים מוצאים שככל שעובר הזמן, וככל שעורכים יותר טיפולים, המרווח הנדרש בין הטיפולים הולך וגדל, עד פעמיים בשנה או פחות.

זאת מכיוון שהשרירים המטופלים הולכים ו"מתרגלים" להיות במצב רפוי ומתחזקים פחות. בנוסף, הבוטוקס חוסם את העברת האות העצבי לשרירים, מה שגורם לאורך זמן להיחלשות מסוימת בחיבור העצבי-שרירי ולהאטה של תהליך ההזדקנות והקמטים.

עם זאת, תוצאות הבוטוקס לרוב אינן קבועות לחלוטין. לכן, מומלץ לבצע את הטיפול תחזוקה ברגע שמבחינים שהשריר "מתעורר" ומתחיל לפעול שוב, גם אם טרם הגיע לפעילות מלאה שגורמת לקמטים עמוקים. טיפול בשלב מוקדם יחסית ימנע מלכתחילה את ההחמרה של הקמטים.

נוסף לטיפולי התחזוקה התקופתיים עם בוטוקס, ד"ר באבאיב ממליץ על עיצוב שגרת טיפוח עור מקיפה להארכת אורך החיים של התוצאות ושמירה כוללת על מראה הפנים. הדבר כולל:

 • שימוש יומי בקרם הגנה, לחות והזנה לעור
 • טיפולי מזותרפיה להזנת והתחדשות העור
 • פילינג כימי או ידני להסרת תאים מתים
 • שתיית מים, תזונה בריאה ושינה טובה
 • הימנעות מעישון ומשמש ישירה מרובה

שגרת טיפוח כזו יחד עם טיפולי בוטוקס עקביים תבטיח את התוצאות הטובות ביותר לטווח הארוך.

האם כדאי להתחיל טיפולי בוטוקס באופן מניעתי בגיל צעיר?

ככל שמתחילים את הטיפולים בבוטוקס בגיל מוקדם יותר (כבר בשנות ה-20 המאוחרות או ה-30 המוקדמות), כך ניתן למנוע או לדחות את הופעתם של קמטי הבעה עמוקים שיהיו קשים יותר לטיפול בהמשך.

הזרקת בוטוקס באופן סדיר כבר משלב מוקדם מאפשרת לשמור על מראה עור חלק ורענן לאורך זמן, מבלי לאפשר לקמטים להתבסס. בנוסף, השריר מתרגל להיות במנוחה ומתכווץ פחות בעצמה, כך שדרוש מינון נמוך יותר של בוטוקס לאורך השנים.

ההחלטה לגבי הגיל והשלב המתאימים להתחיל בטיפולי בוטוקס תלויה במספר גורמים:

 • גנטיקה – נטייה לקמטי הבעה בגיל צעיר
 • סוג העור – קמטים מתבטאים יותר בעור דק ועדין
 • חשיפה לשמש, לעישון, להרגלי חיים לא טובים
 • שימוש יתר בשרירי הפנים (אצל רגשניים, חושבים, מעשנים…)

גם כאשר מתחילים את הטיפול בבוטוקס מוקדם, מומלץ לבצע זאת בצורה זהירה ומדוייקת, בהתאמה אישית. המטרה היא למנוע היווצרות קמטים ללא מראה מלאכותי או קפוא של הפנים.

במרפאה של ד"ר מאיר באבאיב מוצעת בייבי בוטוקס, טכניקה עדינה שמיועדת למניעה של קמטי הבעה בגיל צעיר או כהכנה לפני אירועים מיוחדים. נעשה שימוש במינונים נמוכים של בוטוקס מתוצרת ארה"ב למניעה עדינה יותר, תוך שמירה על הבעה טבעית.

חדשנות בהזרקות בוטוקס – ריכוך קמטים אפילו ללא מחט

חוקרים ורופאים ממשיכים לפתח דרכים חדשות ויעילות יותר של יישום בוטוקס, במטרה ליצור תוצאות טבעיות עם פחות סיכון ואי-נוחות ככל האפשר. בין הטכניקות החדשניות ניתן למנות:

 • מיקרו-בוטוקס: במקום הזרקות נקודתיות בעומק שכבות העור, מיקרו-בוטוקס מבוצע עם מחטים זעירות המוחדרות לעור בשכבה השטחית בלבד. טכניקה זו מתאימה במיוחד לריכוך עדין של קמטי עור שטחיים בפנים כמו "קמטי סיגריה" סביב השפתיים, וגורמת לתוצאות טבעיות יותר ללא שיתוק שרירי הפנים.
 • שיטת החץ והצלב: שיטה זו כוללת מתן בוטוקס בריכוזים ובדיוק גבוה יותר בנקודות קטנות לאורך הקמט, במקום הזרקה של כמויות גדולות בכל פעם. הזריקות נעשות בצורת חץ לאורך הקמט כשבכל נקודה מצטלבות שתי זריקות, לחלוקה מיטבית ומדויקת יותר של הבוטוקס בשריר הפעיל. זה מאפשר להשתמש פחות במינון הכולל ולהימנע מהתפשטות הבוטוקס לשרירים סמוכים.
 • בוטוקס קרם: חוקרים פיתחו גרסאות של בוטוקס שניתן למרוח עם אפליקטור ייעודי על פני העור, ללא צורך בהזרקה. החומר הפעיל מצליח לחדור לשכבת העור ולהשפיע על הרפיית השרירים. הדבר מתאים לטיפול בקמטים שטחיים ומבלי הצורך במחט.

ד"ר מאיר באבאיב עוקב אחר כל החידושים בתחום ובוחר באופן מושכל באיזו טכניקה להשתמש לאחר הערכה מלאה של מצב העור ומטרות הטיפול. עדיפה בחירה במינון ובפיזור הנכונים על פני משיכה אחר טרנדים חולפים.

האם בוטוקס היא הבחירה הטובה ביותר לקמטים, או שישנן חלופות?

בוטוקס הוא אחד הטיפולים האסתטיים הפופולריים ביותר בשל היותו יעיל מיידית ולא פולשני, ללא צורך בהרדמה או זמן החלמה. אך האם הוא האופציה היחידה והאופטימלית לטיפול בקמטים? במקרים רבים יהיה צורך בשילוב בין מספר שיטות.

לצמצום והחלקה של קמטים כתוצאה מהפעלת שרירי הפנים, בוטוקס הוא אמצעי היעיל ביותר. אך לטיפול בקמטים סטטיים שנובעים מירידה בנפח העור ובאלסטיות שלו, יש צורך בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית.

היאלורונית היא חומר סיכה טבעי בעור, שמאחסן לחות ונותן לעור נפח, חיוניות וגמישות. עם השנים כמות זו פוחתת, וההשלמה שלה בהזרקה עוזרת למלא ולהחליק קמטים, לתקן שקעים ולהשיב נפח אבוד. השפעתה נמשכת כשנה בממוצע.

החלקת קמטים עדינים וכתמי עור ניתן להשיג גם באמצעות סדרת טיפולי פילינג עמוק לחידוש הקולגן, וטיפולי מזותרפיה להעשרת העור בחומרים מזינים כמו ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו.

לשיפור המתאר והמיצוק העמוק של הפנים יש להיעזר בחוטים נספגים או אולתרסאונד ממוקד (Ulthera). שיטות אלו מספקות "מתיחה" עדינה עם זמן החלמה קצר ותוצאות הדרגתיות לאורך זמן, ומתאימות במיוחד לטיפול ברפיון עור הצוואר והמנדיבולה.

המטרה היא לא לבחור טיפול אחד על פני אחר, אלא לשלב בצורה מושכלת בין הטיפולים השונים, בהתאמה למאפיינים האישיים של כל מטופל. ד"ר באבאיב מכין תוכנית אישית שיכולה לכלול בוטוקס לצד מילוי בחומצה היאלורונית, חוטים נספגים, מזותרפיה וטיפולים נוספים בהתאם לצורך.

איך ניתן לזהות מטפל מיומן לבוטוקס ומה הסיכונים בבחירת מטפל לא מנוסה?

הזרקת בוטוקס היא פעולה המצריכה לא רק שליטה בטכניקת ההזרקה, אלא גם ידע אנטומי מעמיק בשרירי הפנים, קשר עצב-שריר, כלי דם, ורקמות תת-עוריות. מיקום לא מדויק של החומר יכול להוביל להשפעה לא רצויה על שרירים הסמוכים, לתוצאה א-סימטרית או למראה מלאכותי ולא אסתטי.

בנוסף, ידע כימי וקליני רחב של החומר הפעיל, אופן פעילותו והשפעתו חשוב מאוד לקביעת מינון מיטבי ובטוח. מינון גבוה מדי עלול לגרום ל"פנים קפואות" או לצניחת עפעפיים וגבות. מינון נמוך לא ישיג את התוצאה הרצויה.

גם כשבוחרים רופא המתאים לכל הדרישות, חשוב לערוך תיאום ציפיות מפורט, לשאול שאלות ולבטא העדפות אישיות. טיפול המבוצע בידי מומחה מנוסה ד"ר באבאיב, המכיר לעומק אנטומיה ויכולת אבחנה אישית, מהווה ערובה לבטיחות ויעילות של הבוטוקס.

טיפים טבעיים לעיכוב הופעת קמטים, במקביל לטיפולי בוטוקס

למרות שבוטוקס הוא טיפול יעיל מאוד להחלקת קמטים, חשוב לזכור כי הוא אינו מרפא את הסיבות העמוקות להזדקנות העור ומחייב טיפולי תחזוקה. שילוב של בוטוקס עם רפואה מונעת וטיפול טבעי כולל בעור יכול למקסם את אורך התוצאות ולדחות את הצורך בטיפולים תכופים.

המלצות לשמירה על עור צעיר וגמיש ומניעת קמטים ללא התערבויות חיצוניות:

 1. הגנה מפני השמש: חשיפה ממושכת לקרינת UV פוגעת באלסטיות וגמישות העור וגורמת להופעה מוקדמת של קמטים. מריחת קרם הגנה מידי יום חיונית, גם בחורף וגם בעיר.
 2. לחות והזנה: עור יבש וחסר לחות מועד יותר להתקמטות. מומלץ להשתמש בקרמים על בסיס נוגדי חמצון כמו ויטמין E או רטינול להזנה עמוקה של העור. גם שתיית מים מרובה חשובה לשמירת הלחות.
 3. תזונה בריאה: לתזונה עשירה בויטמינים, חומצות שומן בריאות וחומרים אנטי דלקתיים יש השפעה ניכרת על בריאות העור. אכילת פירות וירקות, שתיית תה ירוק, צריכת אומגה 3 מדגים והפחתת סוכר מעודדים ייצור קולגן ואלסטין.
 4. שינה איכותית: בזמן השינה מתרחשים תהליכי התחדשות ותיקון בעור. שנת לילה בת לפחות 7 שעות מדי יום מסייעת באיזון הורמונלי ומניעת דלקות.
 5. פעילות גופנית: אימון מחזק ומגביר את זרימת הדם בגוף והעור, מה שמסייע בהזנתו והסרת רעלים ממנו. פעילות גופנית קבועה גם משחררת אנדורפינים "הורמוני האושר" המקלים על מתח.
 6. וויתור על העישון: העישון מאיץ את תהליך ההזדקנות על ידי יצירת רדיקלים חופשיים והרס הקולגן. גמילה מעישון משפרת משמעותית את מראה העור והופעת הקמטים.
 7. עיסוי עצמי ותנועתיות הפנים: עיסוי עדין של הפנים מגביר את זרימת הדם ומסייע בחידוש העור. גם ביצוע תרגילי "יוגה לפנים" עשוי לחזק ולהגמיש את שרירי הבעה מבלי לגרום לקמטים.

כשמשלבים בין טיפול ממוקד בבוטוקס ושגרת טיפוח מקיפה יחד עם ד"ר באבאיב, מקבלים את התוצאות המיטביות והטבעיות ביותר לטווח הארוך. בריאות העור משתפרת, וקצב הופעת הקמטים מואט באופן ניכר. כך ניתן לשמור גם בגיל מבוגר יותר על עור חיוני, זוהר ורענן.

מוזמנים ליצור קשר עוד היום ולשריין פגישת היכרות בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב, על מנת לגלות את הפתרון האופטימלי עבורכם לטיפול בקמטים והשגת מראה צעיר ורענן.

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור