תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
אנחנו מתמחים בתחום שאיבת שומן סנטר כפול, ומאמינים שכל אדם ראוי להרגיש בטוח ונאה במראהו. בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות, גישה יסודית וניסיון רב שנים, אנו מציעים פתרון אסתטי מהפכני לסנטר כפול.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

שאיבת שומן סנטר כפול

תוכן עניינים

תגידו ביי-ביי לסנטר כפול

למתמודדים עם בעיה של סנטר כפול וצברי שומן עיקשים באזור הלסת והצוואר, אנו מציעים שאיבת שומן מאזור הסנטר הכפול. הטיפול אינו פולשני, וללא צלקות, והפך בשנים האחרונות לאחד הטיפולים הפופולריים והמבוקשים ביותר בעולם הרפואה האסתטית, הן בקרב נשים והן בקרב גברים.

שאיבת שומן סנטר כפול היא פרוצדורה אסתטית המיועדת להסרת שומן עודף מאזור הסנטר והצוואר. תקבלו מראה מוגדר ומוצק יותר של האזור המטופל. ההליך כולל המסת שומן ושאיבתו עם קנולה זעירה. השאיבה נעשית בהרדמה מקומית קלה. התוצאות הראשוניות של 85% נראות מייד לאחר הטיפול. השיפור המלא מתקבל כלל תוך מספר חודשים. שאיבת שומן סנטר כפול מספקת תוצאות אסתטיות מרשימות עם מראה חד ורענן יותר.

איזה טיפולים קיימים יכולים לעזור בהסרת סנטר כפול?

שיטת טיפולזמן החלמהיתרונות לעומת טיפולים פולשניים
שאיבת שומן לא פולשנית מהסנטראין זמן החלמה משמעותי, ניתן לחזור מייד לשגרהסיכון נמוך לסיבוכים, ללא חתכים או תפרים, אין צורך בהרדמה מלאה
הזרקות ממיסות שומןהחלמה מהירה תוך 1-3 ימים, נפיחות ורגישות זמנייםללא ניתוח, אי-נוחות מינימלית, אין זמן החלמה ממושך
טיפול בגלי רדיו (RF)אין זמן החלמה, אדמומיות ונפיחות קלה שחולפות תוך שעותאינו פולשני כלל, מתאים לטיפול בשומן ובמיצוק עור הצוואר, תוצאות טבעיות
מזותרפיה ידנית (עיסוי לימפתי)אין זמן החלמה, אי נוחות רק בזמן העיסוישיטה טבעית ללא סיכונים, משפרת זרימת לימפה וניקוז, אין אפקטים שליליים

מהו בכלל סנטר כפול וכיצד שאיבת שומן יכולה לפתור אותו?

המונח "סנטר כפול" (Double Chin) מתייחס להצטברות של רקמת שומן באזור מתחת לסנטר ולאורך הלסת התחתונה. זוהי תופעה שיכולה לנבוע מגורמים שונים כמו עלייה במשקל, ירידה באלסטיות העור עקב הזדקנות, או פשוט נטייה גנטית מולדת. עודף השומן הזה נוטה להיות עיקש במיוחד, ולהתנגד לשיטות הרזיה רגילות כמו דיאטה ופעילות גופנית. התוצאה המתסכלת היא מראה של "כרסתנות" מקומית בתחתית הפנים, שגורעת מההרמוניה הכללית, משווה לפנים מראה כבד ומלא יותר ואף גורמת לחוסר הגדרה של הלסת והסנטר.

כאן בדיוק נכנסת לתמונה שאיבת השומן – טכניקה פשוטה, יעילה ובטוחה להסרת עודפי השומן באופן ממוקד מאזור הסנטר הכפול. הרעיון הוא לבצע שאיבה סלקטיבית ומבוקרת של הרקמה באמצעות מכשור מתקדם, וכך "לפסל" מחדש את המתאר התחתון של הפנים. התהליך יכול להיעשות על ידי מחטים זעירות וקנולה דקה במיוחד, שחודרות מתחת לעור ו"מנקזות" את השומן בלי לפגוע ברקמות הסביבה. בנוסף, ניתן להיעזר בטכנולוגיות חדשניות יותר כמו לייזר, גלי רדיו או אולטראסאונד, שמנזילות את תאי השומן ומקלות על שאיבתם דרך צינוריות זעירות.

השילוב של פעולות אלה מבטיח תוצאה אופטימלית של איזון מחדש בין רקמות השומן, הצרה של קווי המתאר ויצירת זווית ברורה ומוגדרת יותר בין הסנטר לצוואר. במקביל, מתבצעת גם מתיחה והידוק של העור, כדי שייצמד באופן חלק וטבעי לקונטור החדש. כל זה קורה תוך פגיעה מזערית ברקמות, ובשיטה שנחשבת למינימלית-פולשנית ביחס לפרוצדורות אחרות.

עכשיו שהבנו את היתרונות המשמעותיים של שאיבת שומן מסנטר כפול, בואו נצלול קצת יותר לעומק ונבין למי בדיוק מתאימה השיטה הזו.

למי מומלץ לעבור שאיבת שומן סנטר כפול?

ככלל, כל מי שסובל מריכוז משמעותי של שומן מתחת לסנטר ולאורך הצוואר יכול להיות מועמד מצוין לטיפול של שאיבת שומן מהאזור. ההמלצה היא לאנשים, גברים ונשים כאחד, אשר:

 • מתמודדים עם עודף מקומי של שומן המכונה "סנטר כפול", שלא מגיב לשיטות אחרות של ירידה במשקל.
 • סובלים מחוסר הגדרה, "טשטוש" או כבדות של הקו התחתון של הפנים, ומעוניינים לחדד ולהבליט אותו.
 • לא שבעי רצון מהמראה של הפנים בשל בליטה של הסנטר והצוואר, והיו רוצים לשוות להם מראה אסתטי ומלוטש יותר.
 • רוצים להיפטר מ"צווארון השומן" העודף ולהשיג מעבר חלק ומודגש יותר בין הפנים לצוואר.

אין לראות בשאיבת השומן מהסנטר הכפול תחליף לירידה משמעותית במשקל. במקרים של עודף משקל ניכר, תמיד מומלץ קודם כל לעבור תהליך כולל יותר של הרזיה. ורק אז לפנות לפתרון הממוקד של שאיבת השומן, כדי לעצב את מבנה הפנים ולהתמקד באזורים הספציפיים.

לא כל אחד הוא בהכרח מועמד מתאים לשאיבת שומן. כדי לקבוע אם אתם אכן מתאימים לשאיבת שומן סנטר כפול, תצטרכו לעבור בדיקה והערכה אישית אצל רופא עור מומחה ומנוסה בתחום. תוך שיחה מעמיקה, הוא יוכל לקבוע מהי הגישה הטובה ביותר עבורכם להשגת המראה הרצוי.

מהן התוצאות שאפשר לצפות?

70% מהתוצאה הסופית ניתן לראות מייד בתום הטיפול. התוצאה תמשיך להשתפר ותתקבע בחצי שנה לאחר הטיפול. תקבלו מראה מפוסל ומוקפד בהרבה של האזור התחתון של הפנים. ההיבט הבולט ביותר הוא הגדרה ברורה ומשופרת של הקו שבין הסנטר לצוואר. האזור כולו נראה זוויתי וחד יותר, במקום העמימות וחוסר ההפרדה שהיו לפני כן.

מתקבל גם עיצוב מחודש ורענן של צורת הלסת התחתונה כולה. במקום הכרסתנות המוכרת והלא אסתטית, מתגלה פתאום קו ישר ונקי הרבה יותר המתחבר בצורה טבעית למתאר הכללי של הפנים. בולטים החוצה שוב המאפיינים האישיים והמקוריים של כל אדם, כפי שהם אמורים להיראות בטבעם.

שאיבת השומן מאזור הסנטר מאפשרת גם להבליט ולהדגיש את עצמות הלחיים והסנטר עצמו. ההפחתה בנפח השומן מאירה באור חדש את התווים הייחודיים של הפנים, ויוצרת אפקט מרשים של חידוד והגדרה מחודשת של המבנה כולו. התוצאה היא מראה מחוטב, זוויתי ובעל קווים נקיים הרבה יותר – בדיוק כמו באנשים בעלי אחוזי שומן נמוכים יותר באופן טבעי.

אבל מעבר לעיצוב מחדש של האנטומיה, הסרת השומן מהסנטר הכפול מביאה לשינוי מפתיע גם בהרגשה הכללית שהפנים משדרות. הפחתת המסה באזור התחתון "מרימה" כביכול את כל המראה, ויוצרת אשליה של עור מהודק וגמיש יותר. מתקבל אפקט מחמיא של הצערה, וזאת ללא צורך בפרוצדורות פולשניות יותר כמו מתיחות פנים. התווים נראים פתאום בהירים ורעננים יותר, והאזור כולו זוכה למראה צעיר ובריא משמעותית.

שיטות מתקדמות לשאיבת שומן מסנטר הכפול

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאייב מיושם מגוון טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות לשאיבה יעילה ובטוחה של עודפי השומן מהסנטר הכפול, תוך התאמה אישית לכל מקרה לגופו:

קרן לייזר ממוקדת במיוחד בעלת יכולת לפרק את תאי השומן בנקודות עומק מסוימות ולהמיס אותם. השומן הופך למצב נוזלי וניתן לשאיבה קלה ומדויקת יותר דרך הקנולה. יתרונות הטיפול בלייזר הם דיוק גבוה מאוד, צמצום הפגיעה ברקמות סמוכות ויכולת לעבוד גם על אזורים עדינים כמו הצוואר.

אולטרה-סאונד טכניקה משולבת הכוללת ראשית מיפוי מדויק של אזורי הסנטר הכפול על ידי גלי קול בתדר גבוה. כך ניתן לאתר במדויק את ריכוזי השומן ולכוון את הפעולה אליהם. בהמשך מבוצעת הקרנה של לייזר קר וידידותי לגוף, שמפרק את תאי השומן בעדינות ומאפשר שאיבה מהירה ונקייה שלהם.

שאיבה תת-עורית הגישה המסורתית יותר, אך עדיין יעילה ביותר, לטיפול בסנטר כפול. כוללת החדרת מחטים זעירות וקנולה לאזור מתחת לעור, דרך חתכי מיקרו בגודל כמה מילימטרים בלבד. המחטים "מנקזות" את השומן העודף בתנועות מדויקות ומבוקרות, כאשר הרופא שולט בעומק ובמיקום השאיבה בכל רגע נתון.

הזרקות ממיסות שומן לעיתים נדרשת "עזרה" מקדימה כדי להביא את תאי השומן למצב מפורק יותר, שיקל על שאיבתם בהמשך. זאת ניתן לבצע על ידי הזרקה של חומרים כימיים כמו דאוקסיכולט הממוסס שומנים. החומר מוזרק למוקדי השומן ומכין אותם לפעולת הניקוז העיקרית.

לא כל טכניקה מתאימה לכל מטופל או לכל מצב. הבחירה תלויה במאפיינים האישיים של העור, באזורי הבעיה הספציפיים, בהעדפות של הלקוח ובשיקול הדעת המקצועי של הרופא. תתבצע הערכה מקיפה וסקירה מדוקדקת של אזור הסנטר הכפול בפגישת הייעוץ, ועל בסיס הממצאים תיבנה תכנית טיפול אישית שתניב את התוצאות הטובות ביותר.

10 דברים שכדאי לדעת על שאיבת שומן באזור הסנטר

 1. שאיבת שומן מאזור הסנטר היא אחד הטיפולים הפופולריים ביותר כיום לעיצוב מחדש של המתאר התחתון של הפנים.
 2. הטיפול מתאים באופן שווה לנשים ולגברים שרוצים להיפטר מעודפי שומן באזור הצוואר, הלסת והסנטר.
 3. השיטה יוצרת מראה מוגדר בהרבה של האזור, עם קווי מתאר חדים וברורים יותר בין הפנים לצוואר.
 4. התוצאה מדגישה את עצמות הלחיים והסנטר ומאפשרת להן לבלוט ולמשוך את תשומת הלב.
 5. הסרת השומן מעניקה אפקט מיידי של הצערה, עם גוון עור חיוני ובריא יותר.
 6. כל אלה מובילים בד"כ לעלייה משמעותית בבטחון העצמי ובשביעות הרצון של המטופלים.
 7. שאיבת השומן מהסנטר אורכת כשעה-שעתיים, ודורשת בדרך כלל מספר מועט של טיפולים.
 8. ברוב המקרים לא נדרשת הרדמה מלאה, אלא די בהרדמה מקומית או באלחוש בעזרת קרם.
 9. תוצאות ההליך נראות כבר באופן מיידי, ומתייצבות סופית לקראת סוף תקופת ההחלמה.
 10. תהליך ההתאוששות קל ופשוט יחסית, תוך חזרה לשגרה תוך מספר ימים והיעלמות מוחלטת של הסימנים תוך שבועות ספורים.

אז עכשיו ברור לנו כמה זה יעיל ומהיר, בואו נראה מה צריך לעשות כדי להתכונן אליו כמו שצריך.

הכנה נכונה לקראת הטיפול בסנטר

כדי להבטיח את הצלחת הטיפול ולצמצם סיכונים מיותרים, מומלץ לבצע מספר צעדים משמעותיים:

תיאום פגישת ייעוץ ראשונית – מפגש פנים מול פנים עם הרופא המטפל, בה יוערך מצבכם האישי ויעשה תכנון ראשוני של הטיפול. זו גם הזדמנות מצוינת לשאול שאלות ולוודא שהציפיות מול המציאות תואמות.

ביצוע בדיקות רפואיות – בהתאם להיסטוריה הרפואית שלכם, הרופא עשוי להמליץ על מספר בדיקות דם או הדמיה כדי לשלול חוסר התאמה לפרוצדורה.

הקפדה על אורח חיים בריא – חודש לפני שאיבת השומן יש להימנע מעישון ומאלכוהול, לשתות הרבה מים ולהקפיד על תזונה דלה בשומן ועתירת חלבונים כדי להכין את הגוף.

שינויים בתרופות – יתכן צורך בהפסקה זמנית של תרופות מדללות דם או כאלו שמגבירות את הסיכון לדימום. חובה לציין זאת בפני הרופא ולפעול על פי הנחיותיו.

הקפאת מספר ימי חופש – קחו בחשבון שבוע עד עשרה ימים של החלמה ומנוחה לאחר השאיבה. כדאי לתאם זאת מראש במקום העבודה או הלימודים.

ביום הטיפול עצמו יש להגיע בבגדים נוחים ורפויים, בליווי מבוגר אחראי שיסיע אתכם חזרה הביתה. כדאי גם להצטייד בקרח, כריות נוחות ומשככי כאבים למקרה הצורך.

כמובן שמעבר לכל ההכנות הללו, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את הרופא הנכון שייתן לכם ביטחון מלא לאורך התהליך. מישהו כמו ד"ר מאיר באבאייב למשל, עם ניסיון עשיר והתמחות ספציפית בתחום, ועם יחס אישי שגורם לך להרגיש בידיים טובות לכל אורך הדרך.

ד"ר מאיר באבאייב – המומחה המוביל לשאיבת שומן מאזור הסנטר

אם חיפשתם את הכתובת האולטימטיבית לטיפול בסנטר כפול, לא צריך לחפש יותר מד"ר מאיר באבאייב והמרפאה המתקדמת שלו. ד"ר באבאייב נחשב לאחד המובילים בתחומו בזכות שילוב מנצח של התמחות ספציפית בכל הקשור לאסתטיקה, לצד ניסיון עשיר ביותר של למעלה מעשור בביצוע פרוצדורות הסרת שומן פולשניות מינימלית.

בוגר בהצטיינות של לימודי רפואה, ד"ר באבאייב השקיע את מירב מאמציו בשנים האחרונות בלימוד ויישום הטכניקות המתקדמות ביותר מרחבי העולם לעיצוב אזור הסנטר והלסת התחתונה. הוא שולט ברזי הפעלת הלייזרים והמכשור האולטרסוני, ומצליח להביא לרמת דיוק חסרת תקדים בפעולת השאיבה ובהשגת התוצאה הנכספת.

אך מעבר לידע ולמיומנות הטכנית, ד"ר באבאייב ידוע כמטפל אמפתי ובעל חוש אסתטי מפותח. הוא רואה בכל אדם יצירה ייחודית ומוצא את הדרך להתאים את הטיפול למבנה הספציפי של הפנים ולפרופורציות הטבעיות. בכך הוא מבטיח שכל תוצאה תיראה אורגנית והרמונית עם שאר המרכיבים ולא תיצור מראה מלאכותי.

אז אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם טיפול ברמה הגבוהה ביותר אצל מומחה שבאמת מתמצא בנושא, כדאי לכם לפנות לד"ר באבאייב ולצוות האדיב שלו. תוכלו לסמוך על שירות VIP אמיתי ועל ליווי מסור ואישי מרגע הפנייה הראשונית ועד לתוצאה הסופית.

כמובן שלפני שמגיעים לקליניקה חשוב לדעת מה בדיוק צפוי לנו, כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר. אז בואו נעבור על השלבים העיקריים.

המלצה למיצוק עור

מומלץ לשלב את שאיבת השומן מהסנטר הכפול עם טיפול משלים מתקדם כמו אנדוליפט לייזר (Endolift), לתוצאות אופטימליות.

טכנולוגיית הלייזר החדשנית של אנדוליפט פועלת בסינרגיה עם השאיבה, ומייצרת אפקט מיצוק והידוק יוצא דופן של העור והרקמות באיזור הצוואר והסנטר. בטיפול זעיר-פולשני וממוקד, סיב הלייזר העדין מוחדר מתחת לעור, מחמם את השכבות העמוקות ומעודד כיווץ מיידי של סיבי הקולגן והאלסטין.

התוצאה היא מראה מוצק, חלק ומטופח יותר של קו הלסת התחתון, השתלבות טבעית של הסנטר עם מבנה הצוואר והפנים, והחלקה של קמטוטי העור – כל זאת לצד זמן החלמה קצר במיוחד והסיכון המזערי לסיבוכים.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב, מלווים את הרצף הטיפולי המשולב בין שאיבת השומן לבין אנדוליפט לייזר בצורה המותאמת אישית לכל מטופל ומטופלת, להשגת התוצאות הטובות ביותר. אל תפספסו את ההזדמנות לחוות את המיטב שיש לרפואה האסתטית המודרנית להציע, עם צוות המומחים המוביל של ד"ר באבאיב.

שאלות נפוצות אודות שאיבת שומן סנטר ללא ניתוח

שאיבת שומן לא פולשנית מהסנטר הכפול היא הליך קוסמטי שנועד לעצב ולחטב את האזור מתחת לסנטר, על ידי הרס והסרה של תאי שומן עודפים, ללא צורך בחתכים או בהרדמה מלאה.

הטיפול מתבצע באמצעות טכנולוגיות חדשניות כגון אנרגיית גלי רדיו, קור או חום ממוקד, שחודרים מבעד לעור ופוגעים ברקמת השומן בלבד, תוך שמירה על שלמות העור והרקמות הסמוכות.

קיימות מספר שיטות לשאיבת שומן לא פולשנית מהסנטר, אך כולן פועלות על עיקרון דומה – הנחת אפליקטור על פני העור באזור הטיפול, וחשיפת תאי השומן לאנרגיה ממוקדת (כגון קור קיצוני, חום, גלי רדיו או אולטרסאונד). האנרגיה פוגעת בשלמות תאי השומן, גורמת להם להתפרק ולהתנזל, ובסופו של דבר הגוף מפנה אותם בתהליך חילוף החומרים הטבעי. התוצאה היא הפחתה בנפח רקמת השומן באזור הסנטר והצוואר, ללא פגיעה בעור או ברקמות אחרות.

רוב המטופלים מדווחים על אי נוחות מינימלית במהלך הטיפול. תחושת אי הנוחות נעה מעקצוץ קל ועד תחושת חום, קור או לחץ זמניים, בהתאם לסוג הטכנולוגיה בה משתמשים.

המטופלים יכולים לשוב לשגרה מיד לאחר מכן, וברוב המקרים לא נדרשים משככי כאבים.

משך הטיפול תלוי בסוג הטכנולוגיה ובגודל האזור המטופל, אך לרוב נע בין 25-60 דקות לאזור הסנטר. מכיוון שאין צורך בהרדמה או בהתאוששות ממושכת, המטופלים יכולים להגיע לטיפול ולחזור לשגרה מיד לאחר מכן.

מספר הטיפולים הנדרש משתנה בין מטופלים. יש הרואים שיפור ניכר כבר לאחר טיפול אחד, בעוד אחרים יצטרכו סדרה של 2 טיפולים. באופן כללי, ההמלצה היא על טיפול אחד עבור רוב המועמדים, עם טיפולי תחזוקה בודדים בהמשך לשימור התוצאות.

מטופלים יכולים לצפות לירידה הדרגתית ומשמעותית בנפח השומן מתחת לסנטר, לקו לסת מוגדר יותר ולפרופיל פנים מחודד ואסתטי יותר. התוצאות מתקבלות בצורה טבעית ומדורגת, ללא שינוי דרסטי במראה. בממוצע, מטופלים חווים צמצום של 60-80% במראה "הסנטר הכפול".

ברוב המקרים, התוצאות של שאיבת שומן מסנטר הן ארוכות טווח, משום שהתאים שהורסו לא "צומחים" מחדש.

חשוב לציין, עלייה ניכרת במשקל או תהליכי הזדקנות טבעיים עלולים להשפיע על האזור בעתיד. המלצות לשמירה על התוצאות כוללות תזונה בריאה, פעילות גופנית ושמירה על משקל יציב.

ההתאוששות משאיבת שומן לא פולשנית מהסנטר היא קצרה מאוד. המטופלים יכולים לחזור לשגרה ולפעילות היומיומית שלהם כמעט מיד.

ייתכנו נפיחות, אדמומיות או רגישות זמניות באזור הטיפול, אך אלו חולפות בדרך כלל תוך ימים עד שבועות.

אין צורך בתפרים כך שהסיכוי לכאב משמעותי או להגבלה בפעילות הוא נמוך מאוד.

תופעות הלוואי של שאיבת שומן לא פולשנית מהסנטר הן מינימליות והרבה פחות משמעותיות בהשוואה לניתוחים.

הן עשויות לכלול:

 • אי נוחות זמנית (תצטרכו לחבוש סנטרון)
 • אדמומיות או נפיחות קלה באזור הטיפול
 • שינויים חולפים בתחושה, כמו עקצוץ או חוסר תחושה באזור
 • חבורות קלות

סיבוכים כמו זיהום או פגיעה ברקמת העור הבריא מאוד נדירים כאשר הטיפול מתבצע על ידי מומחה מיומן.

במקרים רבים, כן. למעשה, שיטות לא פולשניות מהוות אלטרנטיבה פופולרית לליפוסקציה מתחת לסנטר או לניתוח מתיחת צוואר.

הטכנולוגיות היעילות הזמינות כעת, שלא קיימות בעבר, מוסרות אל הצורך בפרוצדורות פולשניות עבור רוב מצבורי השומן.

היתרונות ברורים – סיכונים נמוכים יותר, זמן החלמה קצר ומניעת צלקות. עם זאת, מקרי קיצון של צניחת עור ועודפי עור ושומן עשויים עדיין לדרוש התערבות כירורגית.

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור