תוכן עניינים

המסת שומן בזריקות - הליך מדויק ופשוט

אנו שמחים שהגעתם לקליניקה של ד"ר מאיר ומקווים שנוכל לסייע לכם להגשים את מטרות העיצוב והפיסול של הגוף שהצבתם לעצמכם. אנו מתמחים כבר שנים רבות במתן מגוון שיטות מתקדמות להצרת היקפים ובכללם פתרון מתקדם זה. המסת שומן בזריקות הינו פתרון מקומי ויעיל להתמודדות עם בעיות שומן נקודתיות בגוף, שאינן נענות לדיאטה או פעילות גופנית. 

המסת שומן בזריקות זו שיטה המאפשרת לנו לפסל מחדש באופן ממוקד ומדויק ביותר אזורי “פרובלמה” בגוף בהם הצטבר שומן עודף, באמצעות הזרקה של חומר ייעודי ממיס שומן ישירות אל תוך הרקמה עצמה. התהליך פשוט וכמעט חסר כאבים עם החלמה מהירה, ומביא לתוצאות מרשימות של המסה והסרה של שומן מקומי עיקש.

אנו מזמינים אתכם לקרוא על השיטה ולאחר מכן לפנות אלינו לייעוץ ובדיקת התאמה אישית.
מחכים לכם 💛

שאלות נפוצות אודות המסת שומן בזריקות

המסת שומן בזריקות היא שיטה לא ניתוחית הכוללת הזרקה של חומר כימי ישירות לתוך רקמת השומן. החומר גורם להמסה ומוות של תאי השומן, אשר מנוקזים בהדרגה מהגוף ומוחלפים ברקמה חדשה – מה שמוביל להצרת היקפים באזור המטופל. זוהי שיטה מקומית וממוקדת מאוד המאפשרת טיפול יעיל בבליטות שומן ספציפיות שאינן מגיבות לדיאטה או פעילות גופנית. השיטה פשוטה ובטוחה יחסית, ללא צורך בניתוחים או הרדמה.

מותניים – להסרת בליטות שומן ועיצוב קו המותניים

בטן וכרס – לטיפול בבליטת שומן ויצירת בטן שטוחה

ירכיים וישבן – להסרת שומן וצלוליט, עיצוב הירכיים

זרועות – לטיפול בעודפי שומן באזור העליון של הזרועות

צוואר וסנטר – להסרת כפלי שומן ועיצוב האזור

חזה גברים – לטיפול בבליטות שומן סביב הפטמות

✅ מתאים למי שיש לו הצטברויות שומן מקומיות שהוא מעוניין לטפל בהן.

⛔ לא מתאים למי שסובל מבעיות קרישה, מחלות כמו סוכרת, או הפרעות במערכת החיסון.

  1. סימון האזור המדויק לטיפול
  2. חיטוי האזור והרדמה מקומית קלה
  3. הזרקה של החומר הממיס שומן לנקודות המסומנות
  4. מעקב אחר התהליך והניקוז העצמי של תאי השומן
  • אדמומיות קלה ונפיחות באזור למשך ימים אחדים
  • כאב קל מקומי המטופל בקלות במשככי כאבים
  • הימנעות מפעילות גופנית מאומצת באזור למשך שבוע
  • לבישת ביגוד דחוס לתמיכה באזורים המטופלים
  • חזרה מלאה לשגרה תוך כשבוע עד שבועיים

ביצוע המסת שומן בזריקות על ידי רופא עור הוא קריטי להצלחה ובטיחות הטיפול. הסיבות העיקריות לכך הן:

ידע נרחב בפיזיולוגיה ואנטומיה של העור ורקמות השומן – הבנה מעמיקה של הגוף מאפשרת זריקה מדויקת ובטוחה של החומרים.

ניסיון רב בטיפולי עור מתקדמים – רופא העור מבצע באופן שגרתי טיפולים דומים כגון זריקות ומילויים תחת העור.

יכולת טיפול בסיבוכים אפשריים – רופא העור מכיר את הסיכונים ויודע כיצד לטפל בבעיות כגון זיהומים, דלקות ועוד.

לכן, חשוב מאוד לפנות לרופא עור מומחה ומנוסה שיבצע את הטיפול בצורה הטובה, המקצועית והבטוחה ביותר עבור המטופל.

טיפולים (לא פולשניים) משלימים להצרת היקפים

קריטריוןהמסת שומן בזריקותשאיבת שומן בקנולההמסת שומן בגלי רדיו (RF)
מנגנון פעולההזרקת חומרים כימיים שפירקים את קרום תאי השומןשאיבת תאי שומן דרך צינורית דקיקהחימום ממוקד של רקמת השומן עד להמסתה
אזורי טיפול מתאימיםצוואר, סנטר, בטן, מותניים, קרסולייםבטן, מותניים, ירכיים, זרועות, גבבטן, מותניים, זרועות, פנים, צוואר
משך טיפול טיפוסי15-30 דקות30-60 דקות20-30 דקות
מתי רואים תוצאותתוך 4-6 שבועות, שיפור מרבי לאחר חודשייםשיפור מיידי, תוצאות מיטביות אחרי חודששיפור הדרגתי במשך 3-6 חודשים
יתרונותפולשנות מזערית, טיפול ממוקד, ללא הרדמה וחתכיםתוצאה מהירה, טיפול בנפחי שומן גדולים, אפקט חיטוב משמעותיטיפול נוח וקל, ללא צורך בהרדמה, אפקט של מיצוק העור
חסרונותאפקטיבי לנפח שומן מוגבל, אי נוחות מסוימת במהלך ההזרקותפולשנות מסוימת, דורש הרדמה מקומית, סיכון מוגבר לחבורותדורש ציות למשטר תזונה ופעילות גופנית, רצף טיפולים ארוך

הרחבה בנושא הזרקות להמסת שומן

עודף שומן ממוקד הוא תופעה מוכרת ומתסכלת עבור רבים, במיוחד באזורים כמו הסנטר הכפול, הבטן התחתונה והמותניים. למרות אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה מאוזנת, לעיתים אזורים אלו מסרבים להגיב ומצריכים התערבות חיצונית. בעוד שבעבר האפשרות היחידה הייתה ניתוח, כיום ישנו פתרון חדשני ויעיל – המסת שומן בזריקות. במאמר זה נסקור לעומק את הטכנולוגיה החדשנית, ונראה כיצד היא יכולה להועיל למגוון רחב של מטופלים.

מהי המסת שומן בזריקות וכיצד היא פועלת?

המסת שומן בזריקות, המכונה גם הזרקת שומן ממיסה, היא שיטה לא פולשנית להסרת מצבורי שומן עיקשים. השיטה מבוססת על הזרקה של חומר בשם Deoxycholic Acid לאזורים עם עודף שומן. חומצה זו, הנמצאת באופן טבעי במערכת העיכול שלנו, תוקפת ומפרקת את דופן תאי השומן. כתוצאה מכך, השומן משתחרר מהתאים, נספג ומתפנה בהדרגה דרך מערכת הלימפה. בניגוד לשיטות אחרות כמו שאיבת שומן, בהמסת שומן בזריקות אין צורך בחתכים בעור או בהרדמה כללית. התהליך פשוט, מהיר ויעיל.

התאמה אישית – למי מיועדת המסת שומן בזריקות?

לא כל אדם עם עודף שומן מקומי יהיה בהכרח מועמד מתאים לטיפול בזריקות. זה מיועד בעיקר לאנשים במשקל תקין או עודף משקל קל, אשר מטרידים אותם מצבורי שומן ממוקדים הלא מגיבים לאורח חיים בריא. המועמדים האידיאליים הם בעלי גוון עור אחיד ואלסטיות טובה באזור המיועד לטיפול. בדרך כלל, ההליך מבוצע על מטופלים בריאים בגילאי 30-50, אם כי אנשים מחוץ לטווח זה עשויים גם הם להיות מועמדים מתאימים, בכפוף להערכה אישית. חשוב להבין שהמסת שומן בזריקות לא מיועדת לירידה משמעותית במשקל או לטיפול בהשמנה.

אזורי טיפול נפוצים להמסת שומן

ההזרקה של דאוקסיכולט מתאימה במיוחד לטיפול בהצטברויות שומן ממוקדות בפנים ובגוף:

סנטר כפול (צוואר)

זהו אחד האזורים הנפוצים והמבוקשים ביותר, מכיוון שהמסת השומן יכולה ליצור מראה צעיר ומחוטב יותר באופן משמעותי.

בטן

הזרקות באזור הבטן התחתונה, מסביב לטבור ובצדי המותניים, יכולות למקד שומן עיקש ולסייע בהשגת מראה שטוח ומוצק יותר.

זרועות

שומן עודף בחלקה האחורי של הזרוע (ה-Triceps) עלול ליצור מראה רפוי. הזרקות ממיסות שומן יכולות לסייע במיצוק האזור ובהחזרת קו המתאר הנקי.

ברכיים

שומן עודף בפנים או בצדי הברכיים עלול לגרום למראה מעוגל לא אסתטי. המסה מקומית יכולה לשפר משמעותית את מראה האזור.

גב עליון (Bra Line)

קפלי שומן עודפים באזור חזיית החזה או בין השכמות ניתנים להמסה ממוקדת לקבלת מראה חלק יותר.

המסת שומן בזריקות – חוויית הטיפול ומה לצפות

טיפול בהמסת שומן בזריקות אורך לרוב בין 15 ל-45 דקות. תחילה הרופא יסמן את אזורי הטיפול, ואז תתבצע הזרקה של חומר ההמסה לשכבת השומן התת-עורית. ההזרקות מתבצעות בהרדמה מקומית קלה או עם משחת אילחוש, כדי להפוך את החוויה לנוחה ככל הניתר. רוב המטופלים מדווחים על אי-נוחות מינימלית במהלך הטיפול. לאחר ההזרקות, יש לצפות לנפיחות מסוימת ואולי גם חבורות באזור הטיפול, אך אלו חולפות בדרך כלל בתוך מספר ימים. ברוב המקרים ניתן לחזור לשגרה מיד לאחר הטיפול.

תוצאות ותחזוקה לאחר הטיפול

תאי השומן שהומסו מתחילים להתפנות מהגוף כבר בימים הראשונים שלאחר הטיפול, אך לוקח זמן להבחין בתוצאות המלאות. השיפור ההדרגתי במרקם העור וברמת השומן ניכר בדרך כלל לאחר 2-4 שבועות, עם התקדמות נוספת במהלך 2-3 החודשים שלאחר מכן. מחקרים הראו כי מטופלים מאבדים בממוצע כ-2-4 ס"מ בהיקף, לאחר סדרת טיפולים. ברוב המקרים, ד"ר מאיר באבאיב ממליץ על 2-4 מפגשי טיפול להשגת התוצאות המיטביות. חשוב לזכור שהמסת שומן בזריקות אינה מרפא לעודף משקל, ואורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה חיוני לשמירה על התוצאות לאורך זמן.

ההבדלים והיתרונות על פני שיטות אחרות

המסת שומן בזריקות מציעה יתרונות רבים בהשוואה לחלופות כירורגיות ולא כירורגיות:

מינימלי פולשני – ללא צורך בחתכים או בהרדמה, מה שמפחית משמעותית סיכונים וסיבוכים אפשריים.
ללא זמן החלמה – רוב המטופלים יכולים לחזור מיד לשגרה, בהשוואה להחלמה ממושכת לאחר ניתוח.
טבעי ובטוח – החומר המוזרק נמצא באופן טבעי בגוף, והטיפול אושר כבטוח לשימוש על ידי ה-FDA.
תוצאות הדרגתיות – ההשפעה המצטברת של הטיפול יוצרת מראה טבעי ומחטב יותר, ללא שינוי פתאומי.
יכולת מיקוד – הזריקות מאפשרות להתמקד בדיוק באזורים הבעייתיים, בהתאמה אישית מלאה למטופל.

חשוב גם להכיר במגבלות – המסת שומן בזריקות אינה מיועדת לירידה ניכרת במשקל או לטיפול בעודפי עור. לעיתים, לתוצאה המיטבית, נדרש שילוב בין שאיבת שומן כירורגית לבין הזרקות ממיסות שומן באזורים ממוקדים.

ד"ר מאיר באבאייב – מומחיות והתאמה אישית לכל מטופל

ד"ר מאיר באבאייב, מנתח פלסטי מוביל עם וותק וניסיון עשיר בתחום, מציע בקליניקה שלו את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר להסרת שומן. המסת שומן בזריקות היא אחד מתחומי ההתמחות שלו, והוא מעניק לכל מטופל יחס אישי ומותאם. ד"ר באבאייב מאמין בחשיבות ההערכה המקיפה לפני הטיפול, על מנת לזהות את המועמדים המתאימים ביותר. בנוסף, הוא מתאים אישית את תוכנית הטיפולים לצרכים הפרטניים של כל מטופל, בין אם מדובר בהזרקות ממוקדות או בשילוב עם טיפולים משלימים להשגת תוצאה מיטבית. המעקב והבקרה לאורך כל התהליך מבטיחים שהמטופלים של ד"ר באבאייב ישיגו שינוי משמעותי ועמוק במראה החיצוני ובהרגשה הפנימית.

המסת שומן בזריקות פותחת אפשרויות טיפול חדשות ומלהיבות לכל מי שסובל מהצטברות שומן עיקשת באזורים ממוקדים. נכון לבצע את הטיפול אצל מומחה בתחום כמו ד"ר מאיר באבאייב, המשלב מיומנות קלינית, טכנולוגיה חדשנית ויחס אישי מסור. אם גם אתם שוקלים המסת שומן בזריקות, אנו מזמינים אתכם לתאם פגישת היכרות במרפאה כדי לגלות אם זו הדרך הנכונה עבורכם לגוף חטוב ומעוצב יותר.

הירשמו לייעוץ אצל ד"ר מאיר רופא מומחה

בקליניקה של ד"ר מאיר אנו שמים דגש על מתן פתרונות מקצועיים, מדויקים ומותאמים אישית עבור כל לקוח בתחום עיצוב הגוף. אנו עוקבים בקפדנות אחר כל החידושים ומשלבים טכנולוגיות חדישות כדי להעניק לכם את מיטב הטיפולים. צוות המומחים שלנו בעל ניסיון רב בביצוע אלפי טיפולי שאיבת שומן מדויקים ובטוחים במותניים, בטן, ירכיים ועוד. 

הנכם מוזמנים לבקר בקליניקת ד"ר מאיר בחולון ולהתרשם בעצמכם מהאפשרויות השונות לקבלת המראה המושלם עבורכם.

שיחה עם נציג

×

שיחת ווטסאפ

הי, הגעת לקליניקה של ד"ר מאיר.
אנחנו מומחים בטיפוח עור ופיסול גוף.

לתיאום תור או קבלת פרטים

השאיר/י פרטים, מחכים לך 💛