פיסול אסתטי של הפנים הפך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות עם טיפולים לא פולשניים, כמו בוטוקס ומילוי רקמות רכות. הם יכולים להעלים קמטים, קווים וסימני הזדקנות, וגם להגדיר מאפיינים בפנים כמו לחיים, שפתיים, סנטר ואזור עיניים. אם תמיד רצית פנים צעירות יותר ומרוצות יותר אבל לא היית בטוח איך להתחיל, המדריך המקיף שלנו יכול לעזור לך ללמוד על סוגי בוטוקס ומילויים ואיך הם יכולים לשפר את מראה הפנים שלך. 

הרמת פנים היא שם כולל לטיפולים קוסמטיים לא כירורגיים שיכולים לשנות את מראה הפנים שלך. 

הטיפולים הנפוצים ביותר הם:

בוטוקס – חומר שמרגיע שרירים ומפחית קמטים מילוי רקמות רכות – חומר ביולוגי שמוסיף נפח לאזורי הפנים טיפולי לייזר להצערת העור – שימוש באנרגיית לייזר להלבנת כתמים, האחדת גוון ושיפור מרקם העור

טיפולי IPL ו RF להצערת עור – שימוש באנרגיית אור פולסי וגלי רדיו להאחדת גוון עור, הצרת נימים והעלמת כתמים שיטות אלה יכולות לשפר את מראה העור שלך עם זמן מחלים מינימלי

אם את/ה מרגיש/ה תסכול עם גילך המראה או רוצה להאריך את פני הנעורים, הרמה אסתטית של הפנים יכולה לעזור לחזור למראה טבעי ומרענן יותר מבלי לעבור ניתוח פולשני.

 

סוגי בוטוקס להזרקה בפנים

בוטוקס היה אחד הטיפולים הנפוצים ביותר במהלך העשור האחרון לשיפור לא פולשני של מראה הפנים. זה פועל על-ידי הרפיית שרירי הפנים כדי להחליק קמטים וקווים במצח, בין העיניים, סביב העיניים ובחלק העליון של הפנים.

בוטוקס מאושר לטווח רחב של מאפייני פנים כולל:

 • קמטים אנכיים בין העיניים
 • קמטי מצח אופקיים
 • קמטים סביב העיניים ("רגלי עורב")
 • קמטים במרכז המצח ("קמט הדאגה")
 • קמטי "אף הארנב"
 • קמטים סביב הפה
 • הרמת והגבהת גבות
 • הנמכת שרירי מצח

 

ישנם מספר סוגים של בוטוקס בשימוש כיום הנבדלים על פי המבנה המולקולרי שלהם.

ארבעת המותגים הנפוצים ביותר הם:

בוטוקס – המותג המקורי של טיפול בוטוקס שקיבל אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בשנת 2002. זמן ממוצע של 3-4 חודשים.

דיספורט – גרסה מגובשת של בוטוקס שפותחה ב 2015. ארכה ממוצעת של 4-6 חודשים.

קסאומין – גרסה חדשה יותר של בוטוקס שאושרה ב 2019 ואמורה להחזיק למשך עד 6 חודשים.

ג'ובלרה – גרסה חדשה של בוטוקס ללא חלבון שאושרה ב-2021 ובעלת משך פעולה ממוצע של 6-9 חודשים.

 

 

סוגי מילויים לפנים ואיך הם עובדים

בנוסף לבוטוקס, מילוי רקמות רכות הפך לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר בעריכה אסתטית של הפנים ב 10-15 השנים האחרונות. מילויים נועדו להחזיר נפח ומלאות אבודים לאזורים בפנים כתוצאה מדלדול של רקמות, הזדקנות וכוח המשיכה.

מילויים לשימוש בפנים מיוצרים בדרך כלל מחומר ביולוגי שנקרא חומצה היאלורונית, חלבון טבעי שנמצא בגוף המסייע בספיגת נוזלים ושמירה על רקמות בריאות. חלבוני חומצה היאלורונית שעברו עיבוד משמשים בתעשיית הקוסמטיקה והרפואה האסתטית כמילויים ביולוגיים לרקמה רכה.

חלק מהמותגים הנפוצים של מילויים לפנים כוללים את:

ג'ובדרם – מוצר מילוי מקובל מאוד שמתאים למטרות כלליות כולל קמטים, שקעים והגדלה של שפתיים.

רסטייליין – מוצר מילוי ארוך טווח לשיפור כללי של מאפייני הפנים.

בלטרה – מילוי מתקדם מאוד שאידאלי לשיפור ביטוי הפנים סביב הפה, האף והעיניים.

סקולפטרה – מילוי ייעודי האושר במיוחד לטיפול בקמטים עמוקים כמו אלה שנמצאים בין הגבות לאף.

וולוקס – משמש בדרך כלל לנפח מחדש ולהגביה לחיים שירדו על ידי הזדקנות ואובדן נפח עצם.

 

 

מי מועמד טוב לטיפולי בוטוקס ומילויים

רוב המבוגרים הם מועמדים טובים לבוטוקס ומילויים מכיוון שרקמה ונפח הפנים נוטים לרדת עם הגיל בצורה טבעית. הטיפולים יכולים לעזור לקבל מראה רענן וצעיר יותר בצורה לא פולשנית.

גיל מומלץ להתחיל טיפולי בוטוקס ומילויים הוא בדרך כלל באמצע שנות ה-20 עד אמצע שנות ה-30, כאשר ראשוני מתחילים להופיע סימנים קלים של הזדקנות. התחלה מוקדמת של טיפולים מונעתית יכולה לעזור למנוע את היווצרות הקמטים ואובדן הנפח מלכתחילה.

לעומת זאת, אנשים באמצע שנות ה-40, 50 ו-60 יכולים גם כן ליהנות מבוטוקס ומילויים כדי "להשיב את השעון אחורה" ולקבל מראה פנים רענן וצעיר יותר. אין גיל מקסימלי למרבית הטיפולים והתועלת שהם יכולים לספק.

 

 

התהליך וכמה זמן הוא נמשך

טיפולי בוטוקס ומילוי לפנים בדרך כלל נמשכים פחות משעה ויכולים להתבצע במשרד הרופא ללא צורך באשפוז או הרדמה. הם נעשים כטיפול מניעתי, אחזקתי או מתקן על בסיס קבוע כל מספר חודשים כדי להאריך את התוצאות.

במהלך הטיפול, זריקות קטנות יינתנו על פני נקודות אסטרטגיות בפנים. רוב הזריקות לא כואבות יותר ממחט עירוי קטנה. לעיתים קרובות הן מנוטרלות עם קרם מאלחש מקומי, קירור או דחיסת קרח קלה לפני ההזרקה.

זמן ההחלמה הצפוי הוא מינימלי עם רק קצת אודם, נפיחות ורגישות באזור היישום שחולף בדרך כלל תוך 24-48 שעות. מרבית אנשים חוזרים ישירות לפעילות יומיומית ועבודה, עם רק כמה ימי התאוששות נדרשים אחרי טיפולי לייזר מסוגים מסוימים.

התוצאות בדרך כלל מופיעות תוך 3-10 ימים. האפקט המלא מתפתח תוך כ-2 שבועות ונמשך 3-9 חודשים, בהתאם לסוג המוצר המסוים שהוזרק. טיפולים חוזרים נקבעים בהתאם לצורך האישי של כל אחד.

 

 

הסיכונים והסיבוכים האפשריים

תופעות הלוואי של בוטוקס ומילויים הן בדרך כלל קלות וחולפות מאליהן. הן כוללות:

 • אודם ונפיחות קלים באתר ההזרקה
 • כאב ראש קל
 • תחושת עקצוץ או דקירות מאדל יישום הבוטוקס
 • חבלות קלות או דימומים

 

סיבוכים נדירים יותר יכולים לכלול אסימטריה זמנית בהבעות הפנים, צניחת עפעפיים, או אובדן הבעות פנים לתקופה קצרה עד שהבוטוקס מתפוגג.

טיפולים חוזרים נחוצים כל 3-9 חודשים בממוצע כדי לשמור על התוצאות. עם זאת, שימוש ארוך טווח בבוטוקס ומילויים נחשב בדרך כלל לבטוח מאוד כאשר מבוצע על ידי רופא מוסמך.

 

יתרונות של בוטוקס ומילויים

עריכה אסתטית של הפנים באמצעות בוטוקס ומילויים הם כלים חזקים ויעילים לשיפור מראה הפנים מבלי לעבור ניתוח פולשני. ניתן לטפל בהם בקלות ובבטיחות במרפאת הרופא כטיפולים מרעננים תקופתיים.

טיפולים אלה יכולים לספק תוצאות דרמטיות הכוללות:

 • חלקה קמטי פנים וקווים עמוקים
 • האחדת טקסטורת העור
 • הפחתת מראה של עיניים עייפות או כיסים כהים מתחת לעיניים
 • הרמה והגדלה של לחיים שירדו והחזרת מלאות לפנים
 • הגבהה ויישור של גבות ירודות
 • שיפור מאפייני פנים אסימטריים
 • השגת מראה פנים מרענן, יותר צעיר ומאוזן
 

אם רצית תמיד "להפוך את השעון" מבלי לעבור ניתוח פולשני, בוטוקס ומילויים הם פתרון מצוין 😊

שיחה עם נציג

×

שיחת ווטסאפ

הי, הגעת לקליניקה של ד"ר מאיר.
אנחנו מומחים בטיפוח עור ופיסול גוף.

לתיאום תור או קבלת פרטים

השאיר/י פרטים, מחכים לך 💛