תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
מילויים אסתטיים בפנים והזרקות בוטוקס הם טיפולים אסתטיים מתקדמים להצערת מראה העור, מחיקת קמטים ושיפור תווי הפנים. חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית (ג'ובידרם, רסטילן) מוזרקים לעור לתיקון שקעים, קמטים ואובדן נפח, ומעניקים מראה צעיר, מוצק ורענן יותר. לעומתם, הזרקות בוטוקס ממוקדות בקמטי הבעה הנגרמים משרירים, ופועלות על ידי הרפיית והחלשת השרירים, ובכך מחליקות ומונעות הופעת קווים באזור המצח, בין הגבות וסביב העיניים.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

הצערת פנים ללא ניתוח

טיפולי הזרקות ומילויים אסתטיים להצערת מראה עור הפנים

טיפולי בוטוקס ומילויים פנים הם פיתרון יעיל ובטוח להצערת מראה העור ושיפור סימני הזדקנות שונים. הזרקות אלה מתאימות לטיפול במגוון רחב של אזורים בפנים, כולל מצח, בין הגבות, קמטי עיניים, קמטי הבעה, שקיות מתחת לעיניים, לחיים, קמטי מריונטה, שפתיים, לסתות וצוואר.

הזרקות בוטולינום טוקסין, כמו בוטוקס, פועלות על ידי הרפיה והחלשה זמנית של שרירי הפנים, ובכך מפחיתות את הופעת קמטי הבעה ומונעות את החמרתם. הרפיית השרירים מקנה מראה רענן ורגוע יותר ומונעת היווצרות קמטים עתידיים.

לעומת זאת, חומרי מילוי על בסיס חומצה היאלורונית, כגון ג'ובידרם או רסטילן, ממלאים ומרימים את הרקמות, ובכך מטשטשים קמטים ומשקמים נפח אבוד. מילויים אלה גם תורמים ללחות העור, מעניקים מראה טבעי, ואף מעודדים ייצור קולגן חדש.

חומרי מילוי אחרים, כמו הידרוקסיאפטיט סידן, מספקים תוצאות ממושכות יותר ופועלים בשכבות העמוקות יותר של העור. הם אידאליים לטיפול באזורים כמו לסתות, עם השפעה משמעותית על מיצוק העור ועידוד ייצור קולגן.

הזרקות סימולציה עצמית פועלות באופן הדרגתי, כאשר אפקט הטיפול מצטבר עם הזמן. הן מתאימות במיוחד למטופלים המעוניינים בשיפור כללי של מרקם, חיוניות וגמישות העור, ללא שינוי מהותי במבנה הפנים.

בנוסף, טיפולים משולבים המכונים "בוטוקס מזון" או "מזותרפיה" מציעים גישה רב-ממדית להצערת העור. הזרקות שטחיות אלה של תערובות ויטמינים, מינרלים וחומצה היאלורונית מסייעות בהזנת העור, שיפור הלחות והפחתת סימני הזדקנות.

ד"ר מאיר באבאיב ניחן בידע נרחב וניסיון בביצוע טיפולי הזרקה ומילוי מתקדמים. הוא מתאים אישית את תוכנית הטיפול לכל מטופל, תוך בחירת השיטה והחומרים המתאימים ביותר כדי להשיג תוצאות אופטימליות של מראה צעיר, רענן וטבעי. המרפאה מחויבת לשימוש במוצרים באיכות הגבוהה ביותר ממותגים מובילים בתעשייה, לצד הקפדה מרבית על בטיחות, נוחות ושביעות רצון המטופלים.

במה עוזרשיטת עבודהחומרים מומלציםיתרונות
בטיפול בקמטי הבעה כמו קמטי מצח, בין הגבות ומשקפייםהזרקה לשרירי הפניםבוטוקס (Botox), דיספורט (Dysport), קסיאומין (Xeomin)תוצאות מהירות, אין זמן החלמה, טשטוש מהיר והעלמת קמטים, שומר על הבעות טבעיות
למילוי קמטים, שיקום נפח, ועיצוב קווי מתאר כמו שפתיים, לחיים ואזור הצווארהזרקה לרקמות העורחומצה היאלורונית - ג'ובידרם (Juvederm), רסטילן (Restylane), טיוסיל (Teosyal) ועודתוצאות מיידיות, מראה טבעי, ניתן להתאמה אישית, שומר על לחות העור, מעודד יצור קולגן
למילוי אזורים כמו לסתות, מתאים לשיקום נפח יותר ניכרהזרקה עמוק יותר, לתת-עורהידרוקסיאפטיט סידן (Radiesse)תוצאות ממושכות יותר, עד שנתיים, מעודד יצור קולגן טבעי של הגוף
מתאים במיוחד לטיפול באזורים נרחבים של איבוד נפח בפנים וצווארהזרקה לשכבות העמוקות של העורהזרקות סימולציה עצמית (בי.סי.פי) (Sculptra)מספק תוצאות הדרגתיות וטבעיות ע"י שיפור איכות העור מבפנים והגברת ייצור קולגן עצמי
לשיפור כללי בטקסטורה, לחות וזוהר של העורהזרקות שטחיות למספר אזורים בפניםמוצרים משולבים ובוטוקס (Mesotherapy)שיפור בתחושת העור, התחדשות התאים, הגברת לחות, הפחתת נזקי חמה והזדקנות

כפי שאתם רואים, טיפולי הזרקות ומילויים מציעים מגוון פתרונות יעילים ובטוחים להצערת מראה הפנים ושיפור סימני ההזדקנות. בין אם מדובר בהחלקת קמטי הבעה עם בוטוקס, מילוי וחידוש נפח עם חומצה היאלורונית, טיפול בשקיעת העור עם חומרי מילוי עמוקים יותר, או שיפור מרקם וזוהר העור עם סימולציה עצמית וקוקטיילים של חומרים מזינים – האפשרויות הן מרובות ומגוונות.

בהנחיית מומחה כמו ד"ר מאיר באבאיב, ניתן להתאים תוכנית טיפול אישית שתספק את התוצאות הרצויות, תוך שמירה על מראה טבעי והרמוני. המפתח הוא לבחור רופא מנוסה ומיומן, המקפיד על שימוש בחומרים איכותיים ובטוחים, ומעניק יחס אישי וקשוב לכל מטופל.

עם הטכניקות המתקדמות והאפשרויות הטיפוליות הקיימות כיום, ניתן להשיג תוצאות מדהימות של התחדשות והצערה, ולשמור על מראה צעיר, רענן ובריא של העור לאורך שנים. הזרקות ומילויי פנים הם כלים רבי-עוצמה בארסנל האסתטי המודרני, המסייעים לנו להראות ולהרגיש הכי טוב שלנו בכל גיל.

שאלות נפוצות אודות הצערת עור הפנים באמצעות חומרי מילוי והזרקות אסתטיות

טיפולי החלקת קמטים עם בוטולינום טוקסין (למשל בוטוקס או דיספורט) ממוקדים בקמטי הבעה הנובעים מפעילות שרירים, כגון קמטים בין הגבות, במצח ובזוויות העיניים. הם פועלים על ידי הרפיית השרירים וחסימה זמנית של האותות העצביים.

לעומת זאת, חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית (למשל ג'ובידרם, רסטילן) מוזרקים לעור עצמו כדי למלא קמטים, להחזיר נפח אבוד, לפסל תווי פנים ולהעניק מראה רענן ומוצק יותר. הם מתאימים לקמטים סטטיים ולשיפור כללי של איכות העור.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב אנו משלבים לרוב טיפולים להחלקת קמטים ולמילוי והצערת הפנים באופן מותאם אישית ומדויק, כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבור כל מטופל.

המטופלים שלנו מדווחים על רמות נמוכות של אי נוחות במהלך הזרקות החלקת קמטים עם נוגדי קמטים כמו בוטוקס או מילוי להצערת מראה עם חומצה היאלורונית. ניתן להשתמש בקרם מקומי להקהיית העור לפני הטיפול, בנוסף מרבית חומרי המילוי כיום מכילים לידוקאין להפחתת תחושת הכאב.

בקליניקה הקוסמטית המתקדמת של ד"ר מאיר באבאיב אנו מקפידים על שימוש במחטים דקות, טכניקות הזרקה עדינות ואמצעי הרגעה מגוונים כדי להבטיח את הנוחות המרבית למטופלים שלנו תוך הצערת מראה הפנים.

משך ההשפעה של הזרקות להחלקת קמטים ולהצערת העור תלוי בסוג הטיפול ובגורמים אינדיבידואליים. באופן כללי, טיפולים עם מעכבי קמטים כמו בוטוקס נמשכים בין 3 ל-6 חודשים, בעוד שחומרי מילוי לפיסול והחייאת הפנים על בסיס חומצה היאלורונית מחזיקים לרוב 6-18 חודשים, תלוי בסוג המוצר ואזור הטיפול.

בקליניקה לאסתטיקה ואנטי-אייג'ינג של ד"ר מאיר באבאיב אנו מתאימים את היישום והתדירות של הזרקות להצערת מראה ולהחלקת קמטים באופן פרטני לכל מטופל, כדי להשיג ולשמר את התוצאות הרצויות לטווח הארוך.

הגיל האידיאלי להתחלת הזרקות אנטי-אייג'ינג להצערת מראה העור שונה מאדם לאדם. רבים פונים לטיפולים עם מעכבי קמטים דוגמת בוטוקס כאשר קמטי הבעה מתחילים להיווצר, לרוב בסביבות גיל 30. מילויים לשיפור תווי הפנים ומרקם העור נפוצים יותר בשלבים מאוחרים יותר, כאשר מופיעים סימני ירידת נפח ורפיון בעור סביב גיל 40 ואילך.

בקליניקה המובילה לרפואת עור ואסתטיקה של ד"ר מאיר באבאיב אנו מבצעים הערכה קפדנית של מצב העור, מטרות הטיפול והעדפות המטופל, ומספקים המלצות מותאמות אישית לתזמון הנכון להתחלת טיפולי הצערת העור והחלקת הקמטים. המטרה היא תמיד להשיג מראה טבעי ומחויך.

רוב תופעות הלוואי של עיכוב קמטים עם בוטוקס או מילוי קמטים והצערת מראה העור הן קלות וחולפות תוך ימים ספורים. הן יכולות לכלול אדמומיות, נפיחות קלה, גירוד או חבורה באזור ההזרקה. סיבוכים נדירים יותר כוללים א-סימטריה זמנית או ראייה מטושטשת לאחר טיפול באזור הגבות והעיניים.

בקליניקה המתמחה בטיפולי אנטי אייג'ינג של ד"ר מאיר באבאיב אנו נוקטים בכל אמצעי הזהירות כדי למזער סיכונים ולהבטיח בטיחות מרבית. שיטות ההזרקה שלנו מדויקות ועדינות, ואנו מקפידים על היגיינה והכשרה מתמדת כדי לספק תוצאות מיטביות של מחיקת קמטים והתחדשות העור.

כן, שימוש בהזרקות בוטוקס כאמצעי מניעה להופעת קמטי הבעה וכחלק מתוכנית אנטי-אייג'ינג הפך נפוץ יותר בשנים האחרונות. ריסון הפעילות של שרירי הפנים על ידי טיפולים תקופתיים עם חומרים נוגדי קמטים כמו בוטוקס יכול להאט משמעותית את תהליך היווצרות הקמטים ולשמר את גמישות ומראה העור לאורך זמן.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב אנו מציעים פרוטוקולים ייחודים של 'בוטוקס מונע' המותאמים אישית למטופלים צעירים המעוניינים לטפל בסימני הזדקנות מוקדמים, לדחות את הצורך בטיפולים מורכבים יותר בעתיד ולהבטיח עור פנים רענן וקורן לאורך שנים.

כאשר מבוצעים על ידי מומחה לאסתטיקה ורפואת עור עם ניסיון ומיומנות כמו ד"ר מאיר באבאיב, טיפולי מילוי פנים יכולים לספק מראה טבעי להפליא. הסוד טמון בבחירת החומר הנכון, בהזרקת הכמות המתאימה ובמיקום המדויק. שימוש בחומרי מילוי איכותיים מהדור החדש על בסיס חומצה היאלורונית מאפשר תוצאות מותאמות אישית ואינטגרציה חלקה עם רקמות העור.

בקליניקה לרפואת עור ומילוי והצערת הפנים של ד"ר מאיר באבאיב, הגישה שלנו שמרנית ועדינה. המטרה היא תמיד להעניק למטופלים מראה רענן, זוהר וטבעי, כך שהם ייראו כמו גרסה צעירה ומשופרת של עצמם, בלי סימנים גלויים לטיפול קוסמטי.

'מזותרפיה', הידועה גם בכינויים 'קוקטייל עור' או 'בוטוקס מזין', היא טכניקת הצערה משולבת המערבת הזרקות שטחיות של תערובת מותאמת אישית של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, אמינו חומצות וחומצה היאלורונית. המטרה היא להזין, לחדש ולהחיות את העור מבפנים, לשפר את הנראות של קמטים דקים, להגביר את הלחות ולהעניק זוהר בריא.

בקליניקה המתקדמת של ד"ר מאיר באבאיב לאסתטיקה ואנטי-אייג'ינג, הרכב הקוקטייל נקבע באופן פרטני לאחר אבחון מקיף של סוג העור, בעיות ספציפיות ומטרות של המטופל. הטיפול יכול לשמש כתוספת מצוינת להזרקות בוטוקס ומילויים להשגת תוצאות מקיפות של התחדשות ושיקום העור.

בהחלט כן! בעשור האחרון חלה עלייה משמעותית במספר הגברים המחפשים פתרונות אסתטיים לסימני הזדקנות, כולל הזרקות בוטוקס נגד קמטים ומילויים להשבת נפח ומיצוק עור הפנים. הסיבות העיקריות כוללות רצון להשאר תחרותיים בשוק העבודה, השפעות המדיה החברתית והפחתת הסטיגמה כלפי טיפולים קוסמטיים בקרב גברים.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב לרפואת עור ואסתטיקה אנו מציעים טיפולים ייחודיים להצערת הפנים המותאמים לאנטומיה הגברית ולמטרות הטיפול האופייניות לגברים. אנו מקפידים לספק מראה טבעי ואותנטי המדגיש את התווים הגבריים, תוך החלקה עדינה של קמטים ושמירה על קווי אופי.

חומרי מילוי פנים כמו חומצה היאלורונית מציעים אפשרויות מגוונות לעיצוב, מילוי והצערה של אזורים שונים בפנים מלבד קמטים. האזורים הפופולריים ביותר כוללים את השפתיים, לחיצות, קו הלסת, אזור מתחת לעיניים והרקות. בנוסף, ניתן להשתמש במילויים לשיקום סימטריה, לתיקון חוסר איזון ביחס בין האף לסנטר, להרמת גבות ולהדגשת תווי פנים כמו הפומיטים (עצמות הלחיים).

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב לאסתטיקה ואנטי-אייג'ינג אנו מעריכים את הפרופורציות והמאפיינים הפנים של כל מטופל ומתאימים את תוכנית הטיפול באופן ייחודי, תוך שילוב מילויים וטכניקות שונות להשגת תוצאות מקיפות של התחדשות עור והצערת הפנים.

כאשר מבוצעות על ידי רופא מוסמך ומנוסה בתחום האסתטיקה והאנטי-אייג'ינג כמו ד"ר מאיר באבאיב, טיפולים עם מעכבי קמטים כמו בוטוקס וחומרי מילוי פנים נחשבים לבטוחים מאוד. הסיכונים הנלווים הם נדירים ולרוב מינוריים, כגון גירוי או דימום קל באזור ההזרקה.

בקליניקה המתקדמת של ד"ר באבאיב לאסתטיקה והצערה אנו מחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות ואיכות. אנו משתמשים אך ורק במוצרים מקוריים ומאושרים, פועלים בהתאם לפרוטוקולים מחמירים של סטריליות ומקפידים על הכשרה שוטפת של הצוות. שביעות רצון ובטחון המטופלים הם תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו.

בהחלט! במרבית המקרים, שילוב מושכל בין הזרקות לעיכוב שרירים כמו בוטוקס ובין חומרי מילוי להחייאת העור מניב את התוצאות המרשימות ביותר של התחדשות והצערת הפנים. בוטוקס מצוין להחלקת קמטי הבעה דינמיים, בעוד שמילויים מתקנים קמטים סטטיים, שקיעת רקמות ואובדן נפח. יחד, הם מתמודדים עם סימני ההזדקנות השונים בצורה יעילה ומקיפה.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב לטיפולי יופי ואנטי-אייג'ינג אנו מאמינים בגישה כוללנית ואישית. לאחר אבחון מעמיק של מצב העור והגדרת יעדים, אנו בונים תוכנית טיפולים מותאמת הכוללת לעתים קרובות הן מתיחת פנים באמצעות בוטוקס והן מילוי והצערה עם חומרים כמו חומצה היאלורונית, לתוצאות אופטימליות.

מלבד השימוש הנרחב שלו בתחום האסתטיקה והאנטי-אייג'ינג לטיפול בקמטים ושיפור מראה העור, לבוטוקס יש גם מגוון יישומים רפואיים. הוא עשוי לסייע בהפחתת תסמינים במצבים שונים כגון מיגרנות ראש כרוניות, עוויתות שרירים (דיסטוניה), הזעת יתר (היפרהידרוזיס), שליטה בסוגרים ועוד.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב, כמומחה בכיר לרפואת עור ואסתטיקה, אנו מציעים מגוון טיפולים באמצעות בוטוקס, הן להצערה והחלקת קמטי הבעה והן עבור התוויות רפואיות מסוימות. השימוש הנרחב בבוטוקס מאפשר לנו להתאים את הטיפול בצורה מושכלת לצרכים האינדיבידואליים של כל מטופל.

במקרים רבים, טיפולי מילוי מהווים חלופה מצוינת וזמינה לניתוחים פולשניים להרמת והצערת הפנים. באמצעות הזרקה ממוקדת של חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, ניתן לטפל בצניחה מתונה עד בינונית של רקמות הפנים, לשחזר נפח אבוד, לחדד תווים ולהחליק קמטוט מבלי להזדקק לניתוח. התוצאות אמנם זמניות יחסית, אולם התהליך קל ומהיר יותר וכרוך בזמן החלמה מזערי.

בקליניקה הרב-תחומית של ד"ר מאיר באבאיב לטיפולי פנים ואסתטיקה, אנו מתאימים את הטיפול באופן פרטני לכל מטופל. לאחר הערכה מקיפה של הפנים, אנו בונים תוכנית המשלבת מגוון שיטות הצערה והתחדשות העור כולל מילויים, בוטוקס וטיפולים משלימים נוספים. במקרים מסוימים, כאשר ישנה צניחת עור ניכרת, ניתוח עשוי להתאים יותר ואנו תמיד נספק את הייעוץ הכנה ביותר.

מציאת הרופא הנכון היא המפתח לטיפול בטוח ומוצלח בבוטוקס ומילוי פנים. בעת בחירת מומחה בתחום רפואת העור והאסתטיקה, חשוב לבדוק את הרקע, ההכשרה והניסיון הרלוונטי של הרופא. ודאו שיש לו תעודות הסמכה מוכרות ורישיון תקף לעסוק ברפואת עור. בנוסף, היכרות עם הטכניקות העדכניות ביותר, מוניטין חיובי וזמינות למעקב שוטף הם מאפיינים חיוניים.

ד"ר מאיר באבאיב הוא מומחה בכיר ומנוסה בתחום רפואת העור והאסתטיקה, ובפרט בכל הנוגע לטיפולים מתקדמים להחלקת קמטים והצערת הפנים. הידע הנרחב, המיומנות והמחויבות לשירות מעולה הופכים אותו לבחירה האידיאלית עבור מטופלים המחפשים תוצאות מיטביות בטוחות ואסתטיות בטיפולי אנטי אייג'ינג.

למרות הבטיחות הגבוהה של טיפולים עם מעכבי קמטים כמו בוטוקס ומילויי פנים להצערת מראה העור, חשוב להכיר את התסמינים המחייבים פנייה לרופא. תופעות כגון כאב חריף ומתמשך, אודם נרחב, נפיחות קיצונית, חום או הפרשות מאזור ההזרקה עלולים להצביע על זיהום. בנוסף, שינויים בראייה, קשיי נשימה או אלרגיה מתפשטת מהווים מצבי חירום הדורשים טיפול רפואי מיידי.

בקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב אנו מספקים לכל המטופלים הנחיות ברורות למעקב ולדיווח על תופעות חריגות לאחר הזרקות להחלקת קמטים. אנו גם מקפידים על מעקב שגרתי כדי לוודא שהתוצאות של הצערת העור מתקדמות כמתוכנן ולטפל בכל בעיה פוטנציאלית בזמן.

כאמצעי זהירות, מומלץ להימנע מטיפולים קוסמטיים פולשניים כמו הזרקות בוטוקס ומילויים בזמן היריון והנקה. למרות שלא קיימות עדויות חד משמעיות לנזק לעובר או לתינוק, מחקרים מקיפים בנושא עדיין חסרים. בוטולינום טוקסין וחומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית הם מולקולות גדולות שלא אמורות לחדור את מחסום השליה או לעבור לחלב אם, אולם מומלץ להימנע מסיכון לא הכרחי.

במרפאה של ד"ר מאיר באבאיב לרפואת עור ואסתטיקה, בטיחות המטופלים היא תמיד עדיפות עליונה. אנו ממליצים לנשים הרות או מניקות לדחות טיפולים להצערת הפנים עם בוטוקס או מילויים עד לאחר הלידה והפסקת ההנקה. במהלך תקופה זו, ניתן להתמקד בשגרת טיפוח עור מפנקת ובריאה ולהתייעץ עם ד"ר באבאיב לגבי אפשרויות טיפול עתידיות.

הרמת פנים לא פולשנית בשילוב הזרקת מילויים ובוטוקס

פיסול אסתטי של הפנים הפך נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות עם טיפולים לא פולשניים, כמו בוטוקס ומילוי רקמות רכות. הם יכולים להעלים קמטים, קווים וסימני הזדקנות, וגם להגדיר מאפיינים בפנים כמו לחיים, שפתיים, סנטר ואזור עיניים. אם תמיד רצית פנים צעירות יותר ומרוצות יותר אבל לא היית בטוח איך להתחיל, המדריך המקיף שלנו יכול לעזור לך ללמוד על סוגי בוטוקס ומילויים ואיך הם יכולים לשפר את מראה הפנים שלך. 

הרמת פנים היא שם כולל לטיפולים קוסמטיים לא כירורגיים שיכולים לשנות את מראה הפנים שלך. 

הטיפולים הנפוצים ביותר הם:

בוטוקס – חומר שמרגיע שרירים ומפחית קמטים מילוי רקמות רכות – חומר ביולוגי שמוסיף נפח לאזורי הפנים טיפולי לייזר להצערת העור – שימוש באנרגיית לייזר להלבנת כתמים, האחדת גוון ושיפור מרקם העור

טיפולי IPL ו RF להצערת עור – שימוש באנרגיית אור פולסי וגלי רדיו להאחדת גוון עור, הצרת נימים והעלמת כתמים שיטות אלה יכולות לשפר את מראה העור שלך עם זמן מחלים מינימלי

אם את/ה מרגיש/ה תסכול עם גילך המראה או רוצה להאריך את פני הנעורים, הרמה אסתטית של הפנים יכולה לעזור לחזור למראה טבעי ומרענן יותר מבלי לעבור ניתוח פולשני.

סוגי טיפולי בוטוקס להזרקה בפנים להחלקת הקמטים

בוטוקס היה אחד הטיפולים הנפוצים ביותר במהלך העשור האחרון לשיפור לא פולשני של מראה הפנים. זה פועל על-ידי הרפיית שרירי הפנים כדי להחליק קמטים וקווים במצח, בין העיניים, סביב העיניים ובחלק העליון של הפנים.

בוטוקס מאושר לטווח רחב של מאפייני פנים כולל:

 • קמטים אנכיים בין העיניים
 • קמטי מצח אופקיים
 • קמטים סביב העיניים ("רגלי עורב")
 • קמטים במרכז המצח ("קמט הדאגה")
 • קמטי "אף הארנב"
 • קמטים סביב הפה
 • הרמת והגבהת גבות
 • הנמכת שרירי מצח

ישנם מספר סוגים של בוטוקס בשימוש כיום הנבדלים על פי המבנה המולקולרי שלהם.

ארבעת המותגים הנפוצים ביותר הם:

בוטוקס – המותג המקורי של טיפול בוטוקס שקיבל אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) בשנת 2002. זמן ממוצע של 3-4 חודשים.

דיספורט – גרסה מגובשת של בוטוקס שפותחה ב 2015. ארכה ממוצעת של 4-6 חודשים.

קסאומין – גרסה חדשה יותר של בוטוקס שאושרה ב 2019 ואמורה להחזיק למשך עד 6 חודשים.

ג'ובלרה – גרסה חדשה של בוטוקס ללא חלבון שאושרה ב-2021 ובעלת משך פעולה ממוצע של 6-9 חודשים.

סוגי מילויים לפנים ואיך הם עובדים

בנוסף לבוטוקס, מילוי רקמות רכות הפך לאחד הטיפולים הנפוצים ביותר בעריכה אסתטית של הפנים ב 10-15 השנים האחרונות. מילויים נועדו להחזיר נפח ומלאות אבודים לאזורים בפנים כתוצאה מדלדול של רקמות, הזדקנות וכוח המשיכה.

מילויים לשימוש בפנים מיוצרים בדרך כלל מחומר ביולוגי שנקרא חומצה היאלורונית, חלבון טבעי שנמצא בגוף המסייע בספיגת נוזלים ושמירה על רקמות בריאות. חלבוני חומצה היאלורונית שעברו עיבוד משמשים בתעשיית הקוסמטיקה והרפואה האסתטית כמילויים ביולוגיים לרקמה רכה.

חלק מהמותגים הנפוצים של מילויים לפנים כוללים את:

ג'ובדרם – מוצר מילוי מקובל מאוד שמתאים למטרות כלליות כולל קמטים, שקעים והגדלה של שפתיים.

רסטייליין – מוצר מילוי ארוך טווח לשיפור כללי של מאפייני הפנים.

בלטרה – מילוי מתקדם מאוד שאידאלי לשיפור ביטוי הפנים סביב הפה, האף והעיניים.

סקולפטרה – מילוי ייעודי האושר במיוחד לטיפול בקמטים עמוקים כמו אלה שנמצאים בין הגבות לאף.

וולוקס – משמש בדרך כלל לנפח מחדש ולהגביה לחיים שירדו על ידי הזדקנות ואובדן נפח עצם.

מי מועמד טוב לטיפולי הצערה בבוטוקס ומילויים אסתטיים

רוב המבוגרים הם מועמדים טובים לבוטוקס ומילויים מכיוון שרקמה ונפח הפנים נוטים לרדת עם הגיל בצורה טבעית. הטיפולים יכולים לעזור לקבל מראה רענן וצעיר יותר בצורה לא פולשנית.

גיל מומלץ להתחיל טיפולי בוטוקס ומילויים הוא בדרך כלל באמצע שנות ה-20 עד אמצע שנות ה-30, כאשר ראשוני מתחילים להופיע סימנים קלים של הזדקנות. התחלה מוקדמת של טיפולים מונעתית יכולה לעזור למנוע את היווצרות הקמטים ואובדן הנפח מלכתחילה.

לעומת זאת, אנשים באמצע שנות ה-40, 50 ו-60 יכולים גם כן ליהנות מבוטוקס ומילויים כדי "להשיב את השעון אחורה" ולקבל מראה פנים רענן וצעיר יותר. אין גיל מקסימלי למרבית הטיפולים והתועלת שהם יכולים לספק.

התהליך המילוי וכמה זמן הוא נמשך

טיפולי בוטוקס ומילוי לפנים בדרך כלל נמשכים פחות משעה ויכולים להתבצע במשרד הרופא ללא צורך באשפוז או הרדמה. הם נעשים כטיפול מניעתי, אחזקתי או מתקן על בסיס קבוע כל מספר חודשים כדי להאריך את התוצאות.

במהלך הטיפול, זריקות קטנות יינתנו על פני נקודות אסטרטגיות בפנים. רוב הזריקות לא כואבות יותר ממחט עירוי קטנה. לעיתים קרובות הן מנוטרלות עם קרם מאלחש מקומי, קירור או דחיסת קרח קלה לפני ההזרקה.

זמן ההחלמה הצפוי הוא מינימלי עם רק קצת אודם, נפיחות ורגישות באזור היישום שחולף בדרך כלל תוך 24-48 שעות. מרבית אנשים חוזרים ישירות לפעילות יומיומית ועבודה, עם רק כמה ימי התאוששות נדרשים אחרי טיפולי לייזר מסוגים מסוימים.

התוצאות בדרך כלל מופיעות תוך 3-10 ימים. האפקט המלא מתפתח תוך כ-2 שבועות ונמשך 3-9 חודשים, בהתאם לסוג המוצר המסוים שהוזרק. טיפולים חוזרים נקבעים בהתאם לצורך האישי של כל אחד.

הסיכונים והסיבוכים האפשריים

תופעות הלוואי של בוטוקס ומילויים הן בדרך כלל קלות וחולפות מאליהן. הן כוללות:

 • אודם ונפיחות קלים באתר ההזרקה
 • כאב ראש קל
 • תחושת עקצוץ או דקירות מאדל יישום הבוטוקס
 • חבלות קלות או דימומים

סיבוכים נדירים יותר יכולים לכלול אסימטריה זמנית בהבעות הפנים, צניחת עפעפיים, או אובדן הבעות פנים לתקופה קצרה עד שהבוטוקס מתפוגג.

טיפולים חוזרים נחוצים כל 3-9 חודשים בממוצע כדי לשמור על התוצאות. עם זאת, שימוש ארוך טווח בבוטוקס ומילויים נחשב בדרך כלל לבטוח מאוד כאשר מבוצע על ידי רופא מוסמך.

יתרונות של בוטוקס ומילויים אסתטיים להצערת עור הפנים

עריכה אסתטית של הפנים באמצעות בוטוקס ומילויים הם כלים חזקים ויעילים לשיפור מראה הפנים מבלי לעבור ניתוח פולשני. ניתן לטפל בהם בקלות ובבטיחות במרפאת הרופא כטיפולים מרעננים תקופתיים.

טיפולים אלה יכולים לספק תוצאות דרמטיות הכוללות:

 • חלקה קמטי פנים וקווים עמוקים
 • האחדת טקסטורת העור
 • הפחתת מראה של עיניים עייפות או כיסים כהים מתחת לעיניים
 • הרמה והגדלה של לחיים שירדו והחזרת מלאות לפנים
 • הגבהה ויישור של גבות ירודות
 • שיפור מאפייני פנים אסימטריים
 • השגת מראה פנים מרענן, יותר צעיר ומאוזן
 

אם רצית תמיד "להפוך את השעון" מבלי לעבור ניתוח פולשני, בוטוקס ומילויים הם פתרון מצוין 😊

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור