תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
ד"ר מאיר באבאיב, מומחה עולמי עם ניסיון קליני של מעל 15 שנה בטיפול בהתקרחות נשית, מציע מגוון פתרונות יעילים ובטוחים להתמודדות עם נשירת שיער.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

התקרחות נשית

המדריך לטיפול יעיל עם ד"ר מאיר באבאיב

התקרחות נשית היא תופעה שכיחה ומטרידה, הפוגעת באיכות החיים ובביטחון העצמי של נשים רבות. אם גם את סובלת מדילול שיער, מנשירה מוגברת או מהופעת קרחות נקודתיות בקרקפת – את לא לבד. ד"ר מאיר באבאיב, רופא עור מומחה עם ניסיון של למעלה מ-15 שנה בתחום ההתקרחות, מציע מגוון פתרונות להתקרחות נשית בקליניקה הפרטית שלו במתחם עזריאלי בחולון. בין אם מדובר בגורמים הורמונליים, גנטיים או אחרים, צוות המומחים בהנהגת ד"ר באבאיב ידאג לאבחן את סוג ההתקרחות הנשית ולהתאים לך תוכנית טיפול ייחודית שתיתן מענה ממוקד לבעיה ותחזיר לך שליטה על המראה והבריאות של השיער. בואי לגלות מדוע מטופלות מרחבי הארץ ואף מחו"ל בוחרות בד"ר באבאיב כשהמטרה היא טיפול בהתקרחות נשית אפקטיבי ומניב תוצאות.

מהי התקרחות נשית ומה הגורמים לה?

התקרחות נשית (המכונה גם הקרחה נשית או FAGA) היא מצב רפואי-אסתטי המאופיין בירידה משמעותית בכמות ובצפיפות השיער בקרקפת. למרות שהתופעה שכיחה יותר בגברים, היא פוגעת בכ-50% מהנשים במהלך חייהן, עם עלייה בהיארעות סביב גיל המעבר. קיימים מספר סוגי התקרחות נשית אופייניים:

 1. דילול כללי של השיער (Diffuse thinning) – הצורה הנפוצה ביותר, המתבטאת בירידה הדרגתית בצפיפות השיער בכל הקרקפת, ללא דפוס ייחודי.
 2. התקרחות אנדרוגנית נשית (FPHL) – דפוס דומה להתקרחות בגברים, הכולל נסיגה של קו השיער באזור הרקות והקודקוד עם שמירה על שיער בצדדים ומאחור.
 3. אלופציה אראטה נשית (Alopecia Areata) – תופעה אוטואימונית של נשירה מוקדית במספר אזורים עגולים הפזורים על פני הקרקפת והגוף.
 4. נשירה טלוגנית כרונית (Chronic Telogen Effluvium) – מצב של נשירת יתר מתמשכת בכל שטח הקרקפת עקב סיבות רפואיות, הורמונליות או תרופתיות.

הגורמים להתקרחות נשית מגוונים, וכוללים:

 • עליה ברגישות לאנדרוגנים (הורמוני מין זכריים) סביב גיל המעבר ובתקופת הבלות.
 • מחלות בלוטת התריס, השחלות, יותרת המוח או בעיות הורמונליות כרוניות.
 • נטייה תורשתית ובסיס גנטי (כ-30% מהמקרים קשורים להיסטוריה משפחתית).
 • מצבי דחק נפשי ופיזי מתמשכים, כולל לידה, מחלה, טראומה או ניתוח.
 • חסרים תזונתיים של ברזל, חלבון, אבץ וויטמינים חיוניים להתחדשות השיער.
 • תרופות מרשם כגון תכשירים לדילול דם, בקרת לחץ דם או דיכוי המערכת החיסונית.

טיפול התקרחות נשית יעיל ומתמשך דורש אבחנה מדויקת של הגורם והתאמה אישית של פרוטוקול טיפולי. בקליניקה של ד"ר באבאיב מבוצעת הערכה מקיפה של מצב העור והשיער, תוך איסוף מידע על ההיסטוריה הרפואית, הרקע הגנטי ואורח החיים של כל מטופלת. על בסיס האבחון, מותאמת באופן פרטני תוכנית הטיפול שתביא לתוצאות האופטימליות.

טיפולים מתקדמים בהתקרחות נשית אצל ד"ר באבאיב

טיפול תרופתי במרשם רופא

טיפול כימי במרשם הוא לרוב קו ההגנה הראשון כנגד נשירת שיער והתקרחות. בהתאם לאבחנה, ניתן להשתמש בתרופות מקבוצות שונות להשגת האפקט הרצוי:

 • אנטי אנדרוגנים במתן פומי (כמו ספירונולקטון) שחוסמים קולטנים המגיבים להורמוני מין זכריים בקרקפת ובכך מונעים נזק לזקיקים.
 • מעכבי 5-אלפא רדוקטאז (כמו פינסטרייד ודוטסטרייד) שמורידים את רמות ה-DHT וה-טסטוסטרון בגוף ובשורשי השיער.
 • משחות וטיפות מקומיות המכילות מינוקסידיל, חומר שמעודד זרימת דם מוגברת לזקיקים ומעורר אותם לצמיחה מחודשת.
 • הורמונים כדוגמת אסטרוגן או אנטי אנדרוגנים מקומיים להסדרת פעילות בלוטות המין.

מטרת הטיפול התרופתי היא בראש ובראשונה לעצור את תהליכי הנשירה ולייצב את מצב השיער, ובהמשך לעודד התחדשות וחיזוק של שורשי השיער החלשים.

טיפולים משלימים להאצת צמיחה מחודשת של שיער

לצד הטיפול הפומי, בקליניקה של ד"ר באבאיב מיושמים פרוטוקולים ושיטות מתקדמות לשיקום והתחדשות הקרקפת:

 • PRP (פלזמה עשירה בטסיות) – הזרקת רכיבי דם מהמטופלת עצמה, המועשרים בגורמי גדילה ובוויטמינים, לעידוד התחדשות וצמיחת שערה.
 • מזותרפיה (Mesotherapy) – הזרקות של תמהיל רב עוצמה המכיל ויטמינים, אבץ וחומרים פעילים נוספים אל תוך רקמת הקרקפת לשיפור מצב השורשים.
 • טיפולי לייזר ואור אינפרא אדום – משלבים קרני אור ממוקדות בתדרים ספציפיים לחדירה וחימום הרקמה, להנעת הצמיחה מחדש.
 • טיפולים קוסמטיים משלימים – כמו מסכות וסרומים להזנה, אנטי אוקסידנטים להגנה וטיפולי גירוי עדין של הקרקפת.

חשוב לציין כי לרוב דרושה סדרה של מספר טיפולים במרווחים קבועים (כל 3-6 חודשים) לצורך שימור התוצאה והגברת צפיפות השיער לאורך זמן. ד"ר באבאיב יערוך מעקב שוטף ויתאים את דירוג הטיפולים לפי קצב ההתקדמות והשיפור שהושג.

תוספי תזונה ייעודיים לחיזוק ובריאות השיער

כחלק מהתפיסה ההוליסטית לטיפול בהתקרחות נשית, ד"ר באבאיב ממליץ על שימוש בתוספים וויטמינים המותאמים במיוחד לצרכים של השיער. בין המרכיבים החשובים:

 • חומצות אמינו גופרתיות (כמו ציסטאין ומתיונין) המשמשות אבני בניין לרקמת השיער.
 • ויטמינים מקבוצת B (כמו ביוטין, B5, B7) המעורבים בהתחדשות והתחזקות הקרקפת.
 • ברזל, אבץ, סידן ומגנזיום שהם מינרלים חיוניים לתפקוד השורשים ולמבנה השיער.
 • אבקות חלבון וקולגן התורמים לשיקום ולשמירה על מרקם ונפח של השיערות.
 • צמחי מרפא, כגון סרנואה רפנס (Saw Palmetto), הידועים כנוגדי אנדרוגנים טבעיים.

בשילוב עם הטיפולים בקליניקה, התוספים התזונתיים מהווים נדבך חשוב במסע להשבת השיער הבריא והמלא. הרכבם המדויק ייקבע בהתאמה אישית על ידי ד"ר באבאיב.

10 דברים חשובים שכדאי לדעת על התקרחות נשית

 1. כ-40% מהנשים יסבלו מצורה כלשהי של התקרחות עד גיל 50.
 2. דפוס ההקרחה הנפוץ ביותר בנשים הוא דילול כללי של השיער.
 3. רקע גנטי של נשירת שיער קיים בכ-50% מהמקרים של התקרחות נשית.
 4. רמה גבוהה מדי או נמוכה מדי של הורמון בלוטת התריס יכולה לגרום להקרחה.
 5. תרופות לטיפול בהתקרחות נשית יעילות בכ-60% עד 80% מהמקרים.
 6. טווח התגובה הראשוני לטיפול תרופתי הוא בין 3 ל-6 חודשים.
 7. נשים מעשנות נמצאות בסיכון מוגבר פי 2.5 לפתח התקרחות בהשוואה ללא מעשנות.
 8. תוכניות דיאטה קיצוניות או הגבלות תזונתיות יכולות להאיץ דילול והקרחה נשית.
 9. תופעות הלוואי של טיפולי PRP נדירות וכוללות רגישות מקומית וחבורות זמניות.
 10. כ-50% מהנשים מדווחות על התמודדות רגשית ופגיעה בדימוי העצמי עקב ההתקרחות.

ד"ר באבאיב – מומחיות והתמקצעות בתחום הקרחה נשית

ד"ר מאיר באבאיב הוא שם נרדף למצוינות ומקצועיות בכל הנוגע לאסתטיקה ובריאות העור והשיער. כרופא עור מדופלם עם וותק של למעלה מ-15 שנה בתחום ההתמחות שלו, הוא מביא לרשות המטופלות את הטכנולוגיות והשיטות המתקדמות ביותר לטיפול בהתקרחות נשית על סוגיה. ד"ר באבאיב משלב בין הרקע האקדמי המעמיק, הכולל תואר ברפואה והתמחות בדרמטולוגיה, לבין הניסיון הקליני העשיר שצבר במהלך השנים. בנוסף, הוא בעל למעלה מ-20 תעודות והסמכות מקצועיות, ומשמש כמרצה מבוקש בכנסים עולמיים לאסתטיקה רפואית. בקליניקה המתקדמת שלו במתחם עזריאלי לעסקים בחולון, מיושמים הסטנדרטים הגבוהים ביותר של שירות ומקצועיות לצד יחס חם ואישי לכל מטופלת. ד"ר באבאיב מקפיד להתעדכן כל העת בפיתוחים האחרונים בתחום ולהציע למטופלות את הטיפול בהתקרחות נשית היעיל והבטוח ביותר הקיים.

בואו לגלות איך תוכלו להיפרד מהתקרחות נשית ולהשיב את השיער לימים הטובים

אם את חווה סימנים של נשירת שיער מוגברת, דילול הולך וגובר או התקרחות בדפוס ברור – את מוזמנת ליצור קשר עם ד"ר מאיר באבאיב, רופא העור המומחה המוביל בישראל לטיפול בהתקרחות נשית. צרי קשר טלפוני או השאירי פרטים באתר, וצוות השירות שלנו ישמח לתאם עבורך פגישת ייעוץ ראשונית להערכת המצב ולבניית תוכנית פעולה – ללא כל עלות או התחייבות!

בפגישה האישית עם ד"ר באבאיב תוכלי לשתף בחששות שלך, לקבל בדיקה מקיפה של העור והשיער, ולשמוע על כל האפשרויות לטיפול בהתקרחות העומדות בפנייך. בהתאם לסוג ההתקרחות הנשית שאובחנה ולציפיות שלך, ד"ר באבאיב יתאים במיוחד עבורך מסלול טיפולי ייחודי שיוביל אותך בבטחה ובנועם אל השגת המטרה – שיער עבה, בריא ומלא ביטחון יותר.

את לא חייבת להשלים עם המראה ועם ההשלכות הנפשיות של התקרחות. עם ד"ר באבאיב והצוות המסור שלו תהיי בידיים טובות ומנוסות, שילוו אותך לכל אורך הדרך בחום, באמפתיה ובמקצועיות רבה. זה הזמן להיפרד מהבושה והחשש, ולצאת למסע מופלא שבסופו מחכה לך תחושת החופש והאושר שמגיעה עם שיער מלא ובריא. צעד אחר צעד, נגשים יחד את החלום – ולא נוותר עד שתהיי מרוצה ושלמה עם התוצאה. קבעי עוד היום תור לייעוץ ובואי לגלות מה רפואת השיער המתקדמת יכולה להציע לך!

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור