תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
ד"ר מאיר באבאיב, מומחה עולמי עם ניסיון של יותר מ-15 שנה בטיפול בהתקרחות גברית, מציע מגוון פתרונות מתקדמים ויעילים להתמודדות עם הקרחה אנדרוגנית (AGA). טיפול תרופתי פומי ומקומי, בשילוב שיטות משלימות לעידוד צמיחה מחודשת כמו PRP ומזותרפיה.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

התקרחות גברית

המדריך לטיפול יעיל עם ד"ר מאיר באבאיב

התקרחות גברית היא תופעה שכיחה ומטרידה, הפוגעת באיכות החיים ובביטחון העצמי של גברים רבים. אם גם אתם סובלים מהתקרחות גברית ומחפשים דרך אפקטיבית להתמודד עם הבעיה, הגעתם למקום הנכון. ד"ר מאיר באבאיב, רופא עור מומחה עם ניסיון של מעל ל-15 שנה בתחום הטיפול בהתקרחות, מציע מגוון פתרונות מתקדמים להתקרחות גברית בקליניקה הפרטית שלו במתחם עזריאלי בחולון. בין אם מדובר בטיפול תרופתי, בטכנולוגיות מתקדמות לעידוד צמיחה או בגישה משולבת, צוות המומחים בהנהגת ד"ר באבאיב ידאג להתאים לכם תוכנית אישית שתיתן מענה ממוקד לסיבות להתקרחות ותביא לתוצאות מרשימות. בואו לגלות מדוע מטופלים מרחבי הארץ ואף מחו"ל בוחרים בד"ר באבאיב כשהמטרה היא טיפול אפקטיבי בהתקרחות גברית.

מהי התקרחות גברית ומדוע היא מתרחשת?

התקרחות גברית, המוכרת גם כהקרחה אנדרוגנית, היא מצב המאופיין בירידה בכמות השיער בקרקפת ובהופעה של דפוסי נשירה אופייניים. התהליך כולל נסיגה של קו השיער באזור המצח והרקות ("מפרצים"), דילול בחלק העליון של הקרקפת עד כדי חשיפה מוגברת של העור, ולבסוף – איבוד מוחלט של רוב השיער העליון והותרת "זר" דליל בלבד סביב האוזניים ובעורף. ההתקרחות מופיעה בשכיחות גבוהה יחסית, ופוגעת בכ-50% מהגברים עד גיל 50. הגורם העיקרי להתקרחות גברית הוא רגישות תורשתית של זקיקי השיער לאנדרוגנים – הורמוני מין גבריים. בפרט, מעורבותו של די-הידרו-טסטוסטרון (DHT), הנחשב לצורה האקטיבית של הורמון הטסטוסטרון. בשורשי השיער של גברים הסובלים מהתקרחות גברית טיפוסית, חשיפה ממושכת ל-DHT גורמת לזקיקים להתכווץ ולזרז את כניסת השערה לשלב הנשירה. בנוסף להשפעה ההורמונלית, קיימים מספר גורמים נוספים התורמים להתפתחות התקרחות:

 • גנטיקה – ההשערה היא שמספר גנים אחראים על הנטייה להקרחה אנדרוגנית, בהם גן הרגישות ל-DHT.
 • גיל – ככל שהגבר מתבגר, כך עולה הסיכון שלו לפתח התקרחות, עם שיא באמצע שנות החמישים לחיים.
 • מצבים רפואיים – הפרעות הורמונליות, תרופות מסוימות ומחלות כרוניות (כמו סוכרת) עלולים להגביר נשירה.
 • תזונה ואורח חיים – חוסרים תזונתיים, עישון כבד וחשיפה ממושכת לקרינת UV מחמירים את התהליך.

ההתקדמות של ההקרחה הגברית על פני השנים ודפוסי ההתקרחות האופייניים מתוארים על פי סולם הדירוג של המילטון-נורווד, הכולל 7 שלבים עיקריים של חומרה עולה. אבחנה של רופא עור מקצועי תסייע לקבוע את השלב בו נמצא המטופל ולהתאים לו את הטיפול המיטבי.

טיפולים מתקדמים ויעילים בהתקרחות גברית

בקליניקה של ד"ר באבאיב מוצעים מספר אפיקים טיפוליים להתמודדות עם התקרחות גברית:

טיפול תרופתי פומי ומקומי

תרופות במרשם רופא מהוות את קו ההגנה הראשון והיעיל ביותר נגד התקרחות גברית. השימוש בהן נועד לעצור את תהליכי הנשירה המתקדמים ולהאיץ צמיחה מחודשת של שיער בקרקפת. התרופות הנפוצות ביותר הן:

 • פינסטרייד (מותג מסחרי פרופשיה) – חוסם את האנזים 5-אלפא רדוקטאז, האחראי להמרת טסטוסטרון ל-DHT בגוף. על ידי הורדת רמות ה-DHT בקרקפת בכ-60%, הוא מונע את הפגיעה בזקיקים.
 • דוטסטרייד (אבודרט) – תרופה ממשפחת האנטי-אנדרוגנים, הפועלת גם היא על ידי עיכוב אנזים ה-5AR אך ביתר עוצמה מפינסטרייד. לכן, מתאימה במיוחד למקרים של התקרחות מתקדמת.
 • תכשירי מינוקסידיל 5% – קרם או תמיסה המופעלים מקומית בקרקפת. מכילים חומר פעיל המרחיב את כלי הדם הזעירים לשורשי השיער ומעודד אספקת דם וחמצן לאזור הנגוע.

מרבית המטופלים נדרשים לטיפול תרופתי מתמשך על מנת לשמר את התוצאות ולמנוע חזרה של התופעה. לעיתים ניתן לשלב בין תכשירים שונים להשגת אפקט מצטבר.

טיפולים משלימים להתחדשות צמיחת השיער

לצד הטיפול התרופתי, ד"ר באבאיב משתמש בטכנולוגיות מתקדמות ובפרוצדורות אסתטיות מבוססות מחקר לצורך עידוד צמיחת השיער בקרקפת:

 • מזותרפיההזרקות לאזור הקרקפת המכילות קוקטייל ריכוזי של ויטמינים, מינרלים ומיקרו-רכיבים החיוניים להתחדשות זקיקי השיער ולהזנתם.
 • PRP – טיפול באמצעות פלזמה עשירה בטסיות, המופקת מדמו של המטופל עצמו. מחדירים את רכיבי הדם המועשרים בחומרי גדילה לאזורי הנשירה בקרקפת.
 • תוספי נוטריקוסמטיקה – ויטמינים, אבץ, חומצות אמיניות גופרתיות וחומרים נוגדי אנדרוגנים שמקורם בצמחי מרפא, אשר מזינים מבפנים את רקמות השיער.
 • טיפולי לייזר וגלי רדיו (RF) – טכנולוגיות תרמיות לא פולשניות המייצרות חימום עמוק של הקרקפת ומפעילות מחדש את תאי זקיקי השיער הרדומים.

השילוב בין האמצעים השונים נעשה על פי תוכנית אישית שנבנית יחד עם המטופל, בלווי הערכה מתמדת של התקדמות הטיפול. התאמה מדויקת מאפשרת להשיג את השיפור הקליני המשמעותי ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר.

10 עובדות חשובות על התקרחות גברית

 1. כ-50% מהגברים יסבלו מהתקרחות מסוג זה עד אמצע שנות החמישים לחייהם.
 2. הזן הגנטי המשוער כאחד האחראים להתקרחות אנדרוגנית נקרא AR EDA2R.
 3. לרוב נדרש טיפול תרופתי במשך 6-3 חודשים לפני שמבחינים בשיפור ראשוני.
 4. השפעות הלוואי הנפוצות של פינסטרייד כוללות ירידה בחשק המיני וקשיי זקפה.
 5. משחה או תמיסת מינוקסידיל 5% חייבת להיות מותאמת ומונפקת עם מרשם רופא.
 6. טיפולי הצמחה כדוגמת PRP רצוי שיתבצעו במרווחים של 6-3 חודשים לתחזוקה.
 7. שימוש ממושך בחפיפת שיער נמרצת מדי עלול לגרום להחמרת הנשירה.
 8. גברים עם רמת DHT גבוהה פי 1.5 מהממוצע מצויים בסיכון של פי שניים להקרחה.
 9. קרחת באזור הקודקוד (Vertex) ההתקרחות האופיינית באמצע הקודקוד וסביב האוזניים
 10. כ-60% מהמטופלים בפינסטרייד במינון 1 מ"ג יומי ירוו עצירת נשירה ושיפור בצמיחה.

ד"ר באבאיב – מוביל ופורץ דרך בטיפול בהתקרחות גברים

ד"ר מאיר באבאיב הוא שם נרדף למצוינות ומקצועיות בכל הנוגע לבריאות ואסתטיקה של השיער. כרופא עור מומחה עם ניסיון עשיר וייחודי בתחום, הוא שם לו למטרה להביא את הטיפולים החדשניים והיעילים ביותר לרשות המטופלים הישראלים. ד"ר באבאיב הוא איש אקדמיה מובהק – בעל תואר ברפואה, התמחות בדרמטולוגיה ומעל ל-20 דיפלומות והשתלמויות ברחבי העולם. לצד הפרקטיקה הענפה, הוא גם מרצה מבוקש בכנסים בינלאומיים ושותף במחקרים פורצי דרך להבנה ולפיתוח פרוטוקולים חדשים נגד התקרחות גברית. בקליניקה המתקדמת שלו, ממוקמת במתחם עזריאלי לעסקים בחולון, מיושמות הטכנולוגיות העדכניות ביותר לצד יחס אישי וליווי מסור של המטופלים. התשוקה, המחויבות והמומחיות של ד"ר באבאיב מהוות ערובה לטיפול איכותי, בטוח ומניב תוצאות.

קחו את ההחלטה הנכונה למען העתיד של השיער שלכם

אם אתם מבחינים בסימנים של התקרחות גברית וחוששים מהשלכות התופעה על חייכם האישיים והמקצועיים – כל שנותר לכם לעשות הוא ליצור קשר עם הקליניקה של ד"ר מאיר באבאיב, מומחה עולמי לטיפול בהתקרחות. צרו אתנו קשר טלפוני או השאירו פרטים באתר, וצוות השירות שלנו ישמח לתאם לכם פגישת ייעוץ אישית ללא עלות להערכת המצב ובניית תוכנית פעולה.

בפגישה עם ד"ר באבאיב, תוכלו לקבל בדיקה מקיפה של מצב השיער והקרקפת, לשתף בהיסטוריה הרפואית האישית ולשמוע על כל האפשרויות העומדות בפניכם. בהתאם לאבחנה ולציפיות שלכם מהטיפול, ד"ר באבאיב יתאים במיוחד עבורכם מסלול טיפולי אופטימלי שיוביל אתכם אל התוצאות הרצויות במהירות ובבטיחות מרביים.

זכרו, עם הגישה הרפואית המתאימה והליווי של מומחה כמו ד"ר באבאיב, ניתן להתמודד בהצלחה עם התקרחות גברית ולהשיב לעצמכם את המראה הצעיר והמלא יותר. אל תניחו לבושה או להיסוס למנוע מכם ליהנות משיער עבה, בריא ומלא ביטחון – פנו אלינו עוד היום ובואו לעשות שינוי אמיתי ומשמעותי בחייכם. אנו כאן על מנת ללוות אתכם לאורך כל הדרך, צעד אחרי צעד לעבר השגת היעד שלכם. הצוות המסור של ד"ר באבאיב כבר מחכה לכם!

 
×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור