תוכן עניינים
צרו קשר לייעוץ או טיפול
הזרקות ומילויים בשפתיים בשיטות מתקדמות כגון פרפר, 8D, רוסי, לב ועוד. ד"ר מאיר באבאיב מבצע מילוי שפתיים בטכניקות חדשניות המותאמות אישית לכל לקוחה ליצירת מראה טבעי ופרופורציות אידיאליות. תוצאות מרשימות וטבעיות.
הטיפולים המובילים בקליניקה
צרו קשר לייעוץ או טיפול

שיטות לעיצוב שפתיים

עיצוב שפתיים במראה טבעי

בקרב נשים רבות ישנה התלבטות מתמדת כיצד לעצב את השפתיים באופן מושלם. האם לבחור בשיטת הפרפר, המעניקה הגבהה ונפח משמעותי לשפתיים? או שמא בשיטת ה-8D, המתייחסת לשמונה ממדים שונים של השפתיים ויוצרת מראה טבעי והרמוני? בקליניקת דר' מאיר באבאיב אנו מתמחים במגוון טכניקות חדשניות לעיצוב השפתיים, מותאמות אישית לכל לקוחה. 

עם ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום האסתטיקה, דר' באבאיב משלב ידע מקצועי עם גישה אישית ואכפתית. בקליניקה של ד"ר מאיר תמצאי ייעוץ יסודי לפני הטיפול, טכניקות מתקדמות כגון מיקרו-טיפות וסריקה ליניארית, ומעקב אחר התוצאות לשביעות רצונך. לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות בקליניקה.

שפתיים מלאות ומוגדרות נחשבות כיום לאחד הסממנים המרכזיים של יופי נשי. לא בכדי עיצוב השפתיים בעזרת מילויים הוא אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר כיום.

קיימות מספר שיטות המקובלות לעיצוב השפתיים באמצעות מילוי רקמה רכה, כאשר כל שיטה מתאימה למטרה אחרת. במאמר זה נסקור את 5 השיטות הפופולריות ביותר כיום למילוי שפתיים, יתרונותיהן והמראה הייחודי אותו הן מקנות.

עיצוב שפתיים בשיטת הפרפר (Butterfly)

שיטת הפרפר היא אחת השיטות הפופולריות והנפוצות ביותר כיום לעיצוב והגדלת השפתיים. שמה של השיטה נגזר מצורת השפתיים לאחר הטיפול, המזכירה כנפי פרפר.

עיקרון השיטה מבוסס על הרמת השפתיים מעלה באמצעות רצועות דביקות מיוחדות (Steri Strips), תוך יצירת אפקט של פעורת פה. בשלב הבא מזריקים מילוי רקמה רכה מתחת לשפתיים בכמות נדיבה, על מנת ליצור נפח ובלט דרמטי של קשת כידון ההגה (Cupid's bow). 

תוצאת הטיפול בשיטת הפרפר היא שפתיים עבות ובולטות באופן ברור, עם קשת כידון ההגה מודגשת. השיטה מכניסה נפח רב לשפתיים תוך שמירה על צורתן הטבעית וסימטריה בין השפה העליונה לתחתונה.

שיטת הפרפר הפכה לפופולרית במיוחד בזכות חשיפתה ברשתות החברתיות ובעיקר בטיקטוק. שם קנתה לה מעמד של "תסרוקת השפתיים" האופנתית ביותר, אותה אימצו כוכבות וידועניות רבות. עם זאת, מדובר בשיטה ותיקה שפותחה לראשונה על ידי רופאים ברזילאים ונהגתה במקור בדרום אמריקה.

 

יתרונותיה המרכזיים של שיטת הפרפר הם:

 • הגדלה ניכרת בנפח ובלט השפתיים
 • שמירה על צורה טבעית וסימטריה 
 • הדגשת קשת כידון ההגה
 • תוצאות מיידיות הנשמרות לאורך זמן

 

עם זאת, השיטה אינה מתאימה לכל אחת ויש לשקול מספר שיקולים לפני ביצועה:

 • נשים עם שפתיים דקות מאוד עלולות לקבל מראה מלאכותי
 • נפח מופרז עלול ליצור עיוות בתנועת השפתיים
 • יש צורך בתחזוקה ומילויים חוזרים כל 6-12 חודשים 

 

בקליניקה שלנו אנו נוהגים לבצע הערכה אישית של מבנה השפתיים והפנים של כל מטופלת לפני המלצה על טיפול בשיטת הפרפר. אנו שמים דגש על תכנון אופטימלי של כמות המילוי ונקודות ההזרקה, על מנת להשיג תוצאה אופטימלית הן מבחינה אסתטית והן תפקודית. בנוסף אנו מקפידים על שימוש בחומרי מילוי ביו-סופסטיביים מאושרים ובטוחים ביותר, ועל טכניקת הזרקה מדויקת ועדינה המבטיחה החלמה מהירה ללא סיבוכים.

אם את מעוניינת בייעוץ או ביצוע טיפול בשיטת הפרפר אצלנו בקליניקה, אני מזמין אותך ליצור קשר לקביעת פגישה ללא עלות. נשמח לספק לך מענה מקצועי ואישי לכל שאלה או דאגה שעשויה להיות לך.

עיצוב שפתיים בשיטת 8D

שיטת 8D היא גישה חדשנית והוליסטית לעיצוב השפתיים, שפותחה על ידי ד"ר רסטם נאבאוי מקנדה. השיטה מבוססת על התייחסות רב-ממדית לשפתיים, תוך התחשבות ב-8 היבטים שונים שלהן: צורה, סימטריה, בליטה, נפח, הגדרה, מרקם, לחות וצבע. גישה זו שואפת ליצור מראה טבעי, סימטרי והרמוני ככל האפשר של השפתיים, תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.

הטיפול משלב בין מספר טכניקות הזרקה מתקדמות:

מיקרו-טיפות (Micro-droplet) – הזרקות קטנטנות של מילוי בנקודות אסטרטגיות לאורך קו השפה, ליצירת הגדרה מדויקת. 

אוהלון (Tenting) – הזרקה מתחת לעור בשיטת האוהל להארכה והגבהה של עמוד השדרה.

ניפוי (Fanning) – הזרקות עדינות ומדויקות לאורך ווי השפה תוך שימוש בטכניקת "ניפוי" ייחודית.

סריקה ליניארית (Linear threading) – שיטת הזרקה המשרטטת קו ישר של מילוי מתחת לשפה.

שילוב זה של טכניקות יוצר תוצאה הרמונית וטבעית להפליא, עם שפתיים מוגדרות וסימטריות באופן מושלם. בנוסף, שיטת 8D מקנה מרקם עדין ורך יותר לשפתיים ושומרת על לחותן וגמישותן. לעומת שיטות מילוי אחרות, 8D אינה גורמת לנפיחות או עיוות של השפתיים. כמו כן, היא אינה דורשת תחזוקה תכופה והתוצאות נשמרות לטווח ארוך יותר של 18-24 חודשים. עם זאת, יש לציין כי שיטת 8D דורשת מיומנות גבוהה וניסיון רב מצד הרופא המטפל. השיטה כוללת למעלה מ-20 נקודות הזרקה לכל שפה, ודורשת טכניקת הזרקה ייחודית ומדויקת ביותר.

בקליניקה אנו גאים להיות מהמובילים בארץ ביישום שיטת 8D, בזכות הכשרתי הייחודית אצל ד"ר נאבאוי עצמו בקנדה. אני מזמין כל מטופלת המעוניינת בשדרוג מראה שפתיה בגישה הוליסטית זו, לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי בקליניקה.

עיצוב שפתיים בשיטה הרוסית

השיטה הרוסית למילוי שפתיים היא אחת השיטות הוותיקות והמוכרות ביותר בתחום עיצוב השפתיים. שמה מרמז על מקורה מרוסיה, שם נהגה הטכניקה במקור על ידי רופאים מנתחים. 

עיקרון השיטה הרוסית הוא הזרקת מילוי השפתיים בצורה אנכית, החל מהבסיס ועד לקצה השפה העליונה. ההזרקות נעשות לאורך וו השפה בשורה ישרה אחת מעל השנייה. כך נוצר אפקט של שפתיים גבוהות וזקופות יותר, תוך שמירה על רוחבן המקורי.

יתרונותיה המרכזיים של השיטה הרוסית הם:

 • הגבהה ניכרת של השפתיים – בולט במיוחד בשפה העליונה
 • יצירת מראה חד ומוגדר היטב של קו השפה
 • שמירה על רוחב ואורך השפתיים המקוריים

 

השיטה מתאימה במיוחד לנשים שמראה שפתיהן צנוע ושטוח יחסית, ומעוניינות להוסיף גובה והבלטה מבלי להגזים בנפח כולל. כמו כן, השיטה יעילה לתיקון אסימטריה בין השפה העליונה לתחתונה. 

עם זאת, יש להימנע מהזרקת כמות מופרזת של מילוי בשיטה זו, שכן הדבר עלול ליצור מראה מלאכותי ולא אסתטי. כמו כן, לעיתים נוצרת ציפיה לא ריאלית מצד המטופלות ל"שפתיים דוגמניות", אותה יש לתקן באמצעות ייעוץ מקצועי.  

בקליניקה אנו נוהגים לשלב לעיתים את השיטה הרוסית עם טכניקות הזרקה נוספות, על מנת להשיג תוצאה אופטימלית והרמונית ככל הניתן עבור כל מטופלת.

אם הנך שוקלת ביצוע מילוי שפתיים בשיטה זו, נשמח להזמין אותך לייעוץ אישי ללא עלות בקליניקה בחולון.

עיצוב שפתיים בשיטת המפתח (Keyhole)

שיטת המפתח, הידועה גם בכינוי "שפתיים סודאניות", היא טכניקת עיצוב שפתיים ייחודית המכוונת ליצור מראה פתייני ומושך. שמה של השיטה נגזר מצורת השפה העליונה לאחר הטיפול, עם חריץ קטן במרכזה המזכיר מפתח.

עיקרון הטכניקה הוא יצירת חריץ מלאכותי במרכז השפה העליונה, תוך הזרקת מילוי מסביב לחריץ זה בצורה אובלית. כתוצאה מכך נוצרת שפה עליונה בולטת ומוקפת ב"טבעת" של רקמת מילוי, עם גומה קטנה באמצע. 

השראה לטכניקה הגיעה ממספר כוכבות קולנוע ידועות כגון מרילין מונרו וג'סיקה אלבה, שהיו ידועות ביופיין ה"סודאני" עם החריץ הטבעי בשפתיהן. כיום הפכה שיטה זו לטרנד אופנתי, המעניק מראה פתייני ומושך לשפתיים.

יתרונותיה של שיטת המפתח:

 • יצירת שפתיים עבות ומוגדרות עם אפקט מילוי מרשים
 • הדגשת השפה העליונה ויצירת מראה פתייני  
 • שימור המרקם הטבעי והגמישות של השפתיים

 

עם זאת, השיטה דורשת מיומנות גבוהה של הרופא המטפל וטכניקת הזרקה מדויקת במיוחד, על מנת ליצור תוצאה אסתטית ומאוזנת.

אם גם את מעוניינת בשדרוג מראה שפתיך לסגנון זה, אשמח להזמינך לקבלת ייעוץ בקליניקה שלי לגבי התאמת השיטה למבנה שפתיך. ניתן לתאם פגישה ללא עלות באמצעות האתר או הטלפון.

עיצוב שפתיים בשיטת הלב

שיטת הלב היא טכניקה פופולרית נוספת לעיצוב השפתיים, שמטרתה ליצור צורת לב אופיינית ואטרקטיבית של השפתיים. 

השיטה כוללת הזרקת מילוי מתחת לשפה העליונה בצורה המדגישה ומעגלת את קשת כידון ההגה, תוך יצירת בליטה בולטת של הנקודה העליונה של השפה (צומת הפילטרום). בשפה התחתונה נוצרת השקעה קלה במרכז, מה שתורם לאפקט הכללי של צורת הלב.

יתרונותיה המרכזיים של השיטה הם: 

 • יצירת מראה סימטרי ומוגדר היטב של השפתיים
 • הדגשת קשת כידון ההגה ופינות השפה
 • הוספת נפח מבלי לאבד את הצורה הטבעית

 

שיטה זו אידיאלית לנשים שלהן שפתיים דקיקות או חסרות הגדרה, ומעוניינות להדגיש את קווי המתאר שלהן תוך שמירה על פרופורציות מאוזנות. עם זאת, יש להיזהר מעיוות יתר של צורת השפה התחתונה אשר עלול ליצור מראה מלאכותי. אנו ממליצים על ביצוע השיטה בצורה מדורגת ומדודה, תוך מעקב אחר התוצאות והתאמת כמות המילוי לצרכים האישיים של כל מטופלת.

קיימות היום מגוון אפשרויות וטכניקות לעיצוב השפתיים בהזרקות, כאשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. בחירת השיטה המתאימה ביותר מבוססת על מספר שיקולים אישיים כגון מבנה הפנים, סוג השפתיים, ההעדפות האסתטיות של המטופלת ורמת השינוי המבוקשת. אנו ממליצים תמיד על גישה זהירה ומדודה להגדלת השפתיים. חשוב להימנע מהזרקת כמויות מופרזות של מילוי ולשאוף לתוצאה טבעית ומאוזנת ככל האפשר. על מנת להבטיח תוצאה מיטבית מומלץ לפנות תמיד לרופא אסתטי בעל ניסיון ומומחיות מוכחת בתחום.

×

שיחת ווטסאפ

ברוכים הבאים לקליניקה בהובלת ד"ר מאיר באבאיב,
מומחה לדרמטולוגיה מתקדמת והצרת היקפים ללא ניתוח.

לפרטים ותיאום תור